Walt ​Disney – Bambi karácsonya 19 csillagozás

Walt Disney – Bambi karácsonya

Beköszöntött a tél. Vastag hótakaró fedte be a tájat, ami jócskán megnehezítette az élelemhez jutást az erdei állatok számára. Ráadásul még egy farkas falka is idehúzódott az erdőbe északról, hogy eleséget találjon. Bambi és barátai nagy veszélyben vannak, pedig semmire sem vágynak jobban, mint hogy együtt ünnepelhesség a karácsonyt szeretteik körében…

Egmont-Hungary, Budapest, 2011
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633431108 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

Caledonia_Valley P

Először is: ahwww :3
Szívet melengető karácsonyi történet, a már jól ismert és az újonnan megalkotott szereplőkkel, akik mind-mind, egytől-egyig aranyosak. A farkasfalka begyulladásain nagyokat nevettem, míg Brumi nagy hőstettén elmosolyodtam az aranyos illusztráció láttán. :)

Paulina_Sándorné P
Walt Disney – Bambi karácsonya

Bambi és Toppancs annyira el tudnak varázsolni. Kedves kis téli történetet rejt ez a könyvecske. Bájos rajzokkal, szereplőkkel. Kis maciban is rejtőzhet nagy hang.

Perly P
Walt Disney – Bambi karácsonya

Tetszett a történet, az illusztráció. A fordításról inkább nem beszélnék. Viszont hiányoltam Toppancs anyukáját meg a testvéreit.

Syssy922
Walt Disney – Bambi karácsonya

Őszintén szólva nem is tudom. Egyrészt nagyon aranyos, meg minden. De azért mégiscsak állatokról van szó, így hogy jön ide a karácsony? De olvasás közben úgy voltam vele, hogy nem érdekel, ezért tulajdonképpen tetszett. Meg ahhoz képest, maga a karácsony csak kis része a történetnek, hiába szól az egész arról.
Amúgy nekem a kedvencem a medvebocs volt.

napsugar213
Walt Disney – Bambi karácsonya

Nagyon aranyos egy mese volt. A kedvencem a kis medvebocs volt , olyan kis cuki.

Szívecske
Walt Disney – Bambi karácsonya

Az első, amire felkaptam a fejem, rögtön a cím, hiszen állatokról beszélünk. Ráadásul Bambinak az anyukája el is mondja, miről szól a Karácsony…reméljük a gyerekek azért többet tudnak róla.
Az illusztráció nagyon tetszik, mintha visszacsöppentem volna a múltba. A szövegben már vannak érdekességek (pl. a bokron keresztül bújik át a maci a szikláknál, pedig nincs ott semmi, pláne nem bokor, ami elrejtené).
Ezeket is figyelembe véve aranyos mese, itt már több a „mesés” elem, mint az alapműnél (Bambi).

Lahara ISP
Walt Disney – Bambi karácsonya

A csillagozást az aquarelles illusztráció kapja, az tényleg nagyon jó. A hódok valószínűleg eurázsiai hódok lehetnek, ugye? Ugye? Mondd, hogy azok! Mondjuk egy ilyen történetben, mint a Bambi a karácsonyt kicsit erőltetettnek érzem, bocs, de ezek állatok! És az milyen már, hogy a medvebocs akkora, mint egy kisnyúl?

szmelus P
Walt Disney – Bambi karácsonya

Imádjuk Bambit, minden mennyiségben. És a karácsonyt is. Gyerekeim nagy kedvence. Szól barátságról, bátorságról és szeretetről.

Caledonia_Valley P

Próbálj csak meg elaludni úgy, hogy a mancsod reszket a hidegtől, a gyomrod meg szüntelenül korog az éhségtől!