Walt ​Disney – Bambi 266 csillagozás

Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi

A hajnal első napsugara alighogy földet ér, amikor az erdő új hercege világra jön. Bambi azon nyomban életre szóló barátságot köt Tappanccsal, a pajkos nyuszival, és Virággal, a félénk, de szeretetre méltó borzzal. A befagyott tavon való korcsolyázás, a friss virágok majszolgatása és az önfeledt vágták az erdőben még csak a kezdet. Bambi szép lassan sok mindent megtanul szeretetről, elmúlásról, felnőtté válásról és utódlásról…

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney mesék, Disney – Mesék az aranygyűjteményből, Walt Disney – Klasszikus mesék, Walt Disney – Blikk Könyvklub

Scholastic, Sydney, 2019
24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2014

Bambi

Deziréé
Walt Disney – Bambi

Kisgyerekként mindig elszomorodtam, hogy Bambi elveszíti az anyukáját és most is elfogott a szomorúság. Soha nem kedveltem a vadászokat a mesékben.
Nagyon szép rajzokkal van illusztrálva a történet és maga a történet is nagyon szép.

Naiva P
Walt Disney – Bambi

Elképesztő, hogy ez a mese több, mint 70 éves. Kereken 76. Nem semmi.
A 90's évek Disney meséihez képest, lassúbb, vontatottabb, nyugisabb tempójú mese. Gyerekkoromban láttam először a rajzfilmet, és azóta ki nem állhatom, a vadászokat.
Lényegében ez egy nagyon aranyos, egyben megható mese, a magára maradt kis őzbakról, az ő felnőtté válásáról és, hogy barátokkal sokkal szebb az élet.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Bambi

Szerintem az Oroszlánkirály mellett a Bambi az egyik legszomorúbb Disney mese. De olyan csodásan van megrajzolva, és annyira kedvesek a karakterek, hogy egyszerűen nem lehet nem szeretni.

K_A_Hikari P
Walt Disney – Bambi

Az erdőben új kisgida született. Bambi lassacskán felfedezte a világot, barátokat szerzett megtanult a saját lábára állni.
Sok kaland, és nehézség van az ifjú mögött, mire ő is megtalálja a boldogságot.
A kedvenc Disney mesém.

Ibanez MP
Walt Disney – Bambi

Utólagosan értékelek, s a mese után nem sokkal olvastam el az eredeti Salten-könyvet is, brr… örülök, hogy itt is a mesét igencsak „diznisítették”, szegény gyerekek még így is kaptak egy kis halált és erdőtüzet, veszélyt, ami persze kell is, legyen egy kis realitása a könyveknek, de jó, hogy nem lett olyan véresen reális, mint az eredeti történet. Ráadásul gyönyörűen megrajzolt… és hát ki ne emlékezne a tavaszi szerelembe-esésekre, főleg, mikor a nyuszilányka Tappancs fülét simogatja :-D ugyeee? :-D örök darab! :-D

Ferger_Jolcsi P
Walt Disney – Bambi

Ez a mese sose tartozott a kedvenceim közé. Valamiért nem rajongtam érte sose. Tanúlságot se tudok sokat felfedezni benne azon kívül, hogy megtanítja a gyerekeket arra, hogy az állatok is éreznek és ne bánjanak velük úgy, hogy fájdalmat okozzanak nekik.

Narutofan98
Walt Disney – Bambi

Nos….gyerekként se volt a kedvencem. Emlékszem, amikor anyám rámszólt, hogy olvassam a könyvet, az eredetit természetesen. Tudtam, hogy van belőle rajzfilm, ám azt nem nézhettem meg. Mondván előbb az eredetit olvassam el, és csak utána nézhetem meg a Disney feldolgozást.
Na, ez nem történt meg. Elolvastam azt a könyvet, nem sokra emlékszem rá, csak a kényszerre, hogy olvasni kell, és kell belőle olvasó napló.
Az eredeti Disney rajzfilmet azóta sem láttam, csak a második részét, amit megkaptam DVD-n.
A rajzolása szép, ugyan rövidke. A története pedig nagyon is aranyos. Nem vett le ugyan a lábamról, de azért nem volt rossz.

Zsuzsanna_Makai
Walt Disney – Bambi

Oké, azt hiszem eljött az ideje, h elolvassam végre az eredetit. Olyan kis cuki volt. Most se borított ki, h beszéltek az állatok.

vighagika
Walt Disney – Bambi

Érdekes, míg kisebb voltam, nem szerettem a Bambit. Túlságosan szomorúnak tartottam. Még mindig úgy érzem, talán nem a megfelelő korosztályt célozták meg vele, de felnőtt fejjel sokkal szerethetőbb volt. Ebben a kiadásban pedig gyönyörűek a képek.

Dorina_S
Walt Disney – Bambi

A Bambi is az egyik kedvenc gyerekkori mesém, bár gyerekként mindig sírtam rajta – nem mintha most nem így lenne- , mint az Oroszlánkirályon. Csak itt az őzmama miatt. Egy roppant kedves, aranyos, megható és tanulságos történet középpontba helyezve azt, hogy a természet, az erdő az állatok birodalma….nekünk embereknek ahhoz semmi közünk…mégis önkényesen beavatkozunk, és elpusztítjuk ezt a csodás világot. Ez a legszomorúbb és a leghangsúlyosabb mondanivalója ennek a mesének. Patácska és a Nagy herceg nagy kedvencem. A vége nagyon aranyos és szép lezárás. A rajzok és illusztrációk csodaszépek, eddig ez a kötet tetszett a legjobban.

Sisyll

– Tudod a napokban rólad beszélgettem magammal – mondta Bagoly bácsi – és azon tűnődtünk, hogy mi lett belőled.

Ninácska P

A természet azoknak találta ki a téli álmot, akik nem hisznek abban, hogy a zimankós idő jóindulatú is lehet.

mokus33

Ám jött a tavasz melege, és az erdő, legyőzvén a tűz emésztő pusztítását, zöldbe borult. A fák közé visszatért az élet.

Szédültnapraforgó

– Madár – tanítgatta Tapsifüles.
– Mamár – ismételt Bambi.
– Nem mamár, meg nem is holnap már, hanem madár – helyesbítette Tapsifüles.

Kapcsolódó szócikkek: Bambi
Citrompor

– Miért ilyen gonosz az ember?

43. oldal (Egmont, 1996)

holle

Ám az erdőben nem mindig sütött a nap.
– Sír az erdő. Nézd csak, könny hull a levelekre – mondta Bambi egy napon édesanyjának.

24. oldal (Egmont-Pannónia, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: Bambi
Reelka

Különben is ő az én barátom, akár büdös, akár nem.

latinta SP

Az első igazán szép tavaszi napon, ahogy felkelt a nap, lassan ébredt az erdő.

Szelén P

A tűz elől a folyóhoz menekültek, ahol egy magas vízesés tetejéről egy tóba kellett ugraniuk.

holle

Elkezdett olvadni a hó, majd egy napon teljesen el is tűnt. Minden barna és nedves volt, de valami változás készülődött. Az erdő ébredezett hosszú álmából.

52. oldal (Egmont-Pannónia, 1990)