Walt ​Disney – Bambi 325 csillagozás

Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi Walt Disney – Bambi

A hajnal első napsugara alighogy földet ér, amikor az erdő új hercege világra jön. Bambi azon nyomban életre szóló barátságot köt Tappanccsal, a pajkos nyuszival, és Virággal, a félénk, de szeretetre méltó borzzal. A befagyott tavon való korcsolyázás, a friss virágok majszolgatása és az önfeledt vágták az erdőben még csak a kezdet. Bambi szép lassan sok mindent megtanul szeretetről, elmúlásról, felnőtté válásról és utódlásról…

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney mesék Egmont-Hungary · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli · Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary · Walt Disney – Blikk Könyvklub Egmont-Hungary · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli · Disney mini mesék Hachette Fascicoli

192 oldal · keménytáblás
De Agostini, 2021
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781503744332 · Fordította: Homolka Virág

Bambi

Deziréé>!
Walt Disney – Bambi

Kisgyerekként mindig elszomorodtam, hogy Bambi elveszíti az anyukáját és most is elfogott a szomorúság. Soha nem kedveltem a vadászokat a mesékben.
Nagyon szép rajzokkal van illusztrálva a történet és maga a történet is nagyon szép.

Naiva P>!
Walt Disney – Bambi

Elképesztő, hogy ez a mese több, mint 70 éves. Kereken 76. Nem semmi.
A 90's évek Disney meséihez képest, lassúbb, vontatottabb, nyugisabb tempójú mese. Gyerekkoromban láttam először a rajzfilmet, és azóta ki nem állhatom, a vadászokat.
Lényegében ez egy nagyon aranyos, egyben megható mese, a magára maradt kis őzbakról, az ő felnőtté válásáról és, hogy barátokkal sokkal szebb az élet.

juanito_b192 P>!
Walt Disney – Bambi

Gyermekkorom egyik kedvenc meséjét abból az apropóból olvastam el, hogy kicsit elmerengjek az emlékeimben. A későbbi Disney-mesékhez képest lassabb tempójú, kevésbé pörgős, de semmiképpen sem unalmas.

turanett P>!
Walt Disney – Bambi

Gyerekkorom egyik meghatározó meséje volt. Talán ez volt az első Disney mese, amit láttam. Nem is tudom, hogy honnan szerezték a szüleim, de angol nyelven, magyar hangalámondással volt meg. XD Vicces volt. Ez a mesekönyv, elég rövidkére sikeredett, de vissza hozta a régi emlékeket. Annyi problémám volt csak vele, hogy az egyik illusztrációnál Bambinak fordítva rajzolták rá az agancsát. A korona hátrafelé néz. :)

KönyvMoly_1989>!
Walt Disney – Bambi

Ciki, hogy én még mindig sírok ezen a mesén? :D
Most olvastam el Alíznak, és annál a bizonyos résznél megint elbőgtem magam, mint gyerekkoromban. :')

Joxer >!
Walt Disney – Bambi

Kedves kis történet, melyben az erdő állatai szerethető hősökként kerülnek közel a gyerekek szívéhez.

Cs_N_Kinga P>!
Walt Disney – Bambi

Ez a könyv gyönyörű, imádom Disney-t. Itt is nosztalgikus hangulatba kerültem, mert a húgom kedvenc könyve volt. Anyukám olvasta fel neki, szerintem minimum három hónapon keresztül ugyanezt egyfolytában. :D, és még utána is többször. Aztán jött a mesefilm és annak is rabja lett. Nekem ennyire nem tetszett, de alapjában igen. Nagyon szerettem, vicces, kedves, aranyos. Amúgy is imádom a Disney meséket, amivel gondolom nagyon nem vagyok egyedül. :) A mesét könyvben és filmen is többször láttam, hallottam, most már egyedül is elolvastam, ami nem véletlenül váratott magára a fenti okokból kifolyólag.

ScarlettBlair>!
Walt Disney – Bambi

Szerintem az Oroszlánkirály mellett a Bambi az egyik legszomorúbb Disney mese. De olyan csodásan van megrajzolva, és annyira kedvesek a karakterek, hogy egyszerűen nem lehet nem szeretni.

K_A_Hikari>!
Walt Disney – Bambi

Az erdőben új kisgida született. Bambi lassacskán felfedezte a világot, barátokat szerzett megtanult a saját lábára állni.
Sok kaland, és nehézség van az ifjú mögött, mire ő is megtalálja a boldogságot.
A kedvenc Disney mesém.

Zsuzsanna_Makai>!
Walt Disney – Bambi

Oké, azt hiszem eljött az ideje, h elolvassam végre az eredetit. Olyan kis cuki volt. Most se borított ki, h beszéltek az állatok.

Ninácska P>!

A természet azoknak találta ki a téli álmot, akik nem hisznek abban, hogy a zimankós idő jóindulatú is lehet.

Sisyll>!

– Tudod a napokban rólad beszélgettem magammal – mondta Bagoly bácsi – és azon tűnődtünk, hogy mi lett belőled.

mokus33>!

Ám jött a tavasz melege, és az erdő, legyőzvén a tűz emésztő pusztítását, zöldbe borult. A fák közé visszatért az élet.

Citrompor>!

– Miért ilyen gonosz az ember?

43. oldal (Egmont, 1996)

holle>!

Ám az erdőben nem mindig sütött a nap.
– Sír az erdő. Nézd csak, könny hull a levelekre – mondta Bambi egy napon édesanyjának.

24. oldal (Egmont-Pannónia, 1990)

Kapcsolódó szócikkek: Bambi
Szédültnapraforgó>!

– Madár – tanítgatta Tapsifüles.
– Mamár – ismételt Bambi.
– Nem mamár, meg nem is holnap már, hanem madár – helyesbítette Tapsifüles.

Kapcsolódó szócikkek: Bambi
Reelka>!

Különben is ő az én barátom, akár büdös, akár nem.

latinta P>!

Az első igazán szép tavaszi napon, ahogy felkelt a nap, lassan ébredt az erdő.

Szelén>!

A tűz elől a folyóhoz menekültek, ahol egy magas vízesés tetejéről egy tóba kellett ugraniuk.

holle>!

Elkezdett olvadni a hó, majd egy napon teljesen el is tűnt. Minden barna és nedves volt, de valami változás készülődött. Az erdő ébredezett hosszú álmából.

52. oldal (Egmont-Pannónia, 1990)