Walt ​Disney – Atlantisz 50 csillagozás

Az elveszett birodalom
Walt Disney – Atlantisz Walt Disney – Atlantisz Walt Disney – Atlantisz Walt Disney – Atlantisz Walt Disney – Atlantisz Walt Disney – Atlantisz

Réges-régen létezett egy csodálatos birodalom – egy gyönyörű sziget – amit úgy neveztek: Atlantisz.
Egykor azonban elérkezett az a szörnyű idő, amikor pusztulás fenyegette a szigetet, és Atlantisz népének hőslelkű királynője csak a saját élete árán menthette meg a népét. A bátor királynő ereje átszállt a sziget erőforrásába, amit úgy hívtak: Nagy Kristály. A kristály sugárzása levitte Atlantiszt a tenger mélyére, így a sziget nem semmisült meg. Mindenki ujjongva örült megmenekülésnek. Egyedül a kis hercegnő – Kida – sírdogált. Édesanyja ugyanis még el sem tudott búcsúzni tőle, emlékül csak lánya kis karláncát vihette magával.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék

24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2001
16 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636276374 · Fordította: Fedina Lídia
Egmont-Hungary, Budapest, 2001

Atlantisz

gabiica P>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Korábban kimaradt ez a mese is. Nagyon érdekes volt, humoros, meseszerű. Szeretem a kicsit mítoszokra hajazó történeteket, ez is ezek közé tartozott, jó volt olvasni.

Naiva P>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

A könyv nagyon rövidke volt, úgyhogy megnéztem a rajzfilmet is. Még úgysem láttam. Talán nem véletlenül. Olyan volt, mintha az Avatart megcsinálták volna 9 évvel korábban csak rajzfilmben.
Határozottan nem Disney vonal. Inkább kisfiúknak való kalandmese, mivel nem egy cuki, 5 percenként dalra fakadós, bájos állatkákkal felvonultatott sztori. Ami nagyon nem tetszett a ronda rajzokon és a gyatra, „de azért több akar lenni” történeten kívül, az az élettelen, bántóan fakó színvilág.
Ha ezt kislányként láttam volna, biztos, hogy elsírtam volna magam.

ScarlettBlair P>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Emlékszem általános iksolában minden hónapban egyszer kollektív elvittek minket moziba a tanító nénik. Előre megkaptuk, hogy melyik hónapban melyik filmet fogjuk megnézni, és másodikasok voltunk, mikor az Atlantisz is sorra került. Azt vártam a legjobban. És persze arra a napra lebetegedtem, így a legjobban várt filmet nem láthattam. Emlékszem nagyon szomorú voltam. Azóta sem néztem meg még egyszer sem, de megvan mesekönyv formájában, és így már vagy százszor elolvastam, és valamiért ez az egyik legnagyobb kedvencem. Lehet ideje lenne végre megnéznem a mesefilmet is? :D

Caledonia_Valley P>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Az Aranygyűjtemény egyik legszebb és legminőségibb tagja, noha nem tartalmazza a teljes mesét.
A kötet mondhatni belecsap a lecsóba és tulajdonképpen a Milo és Kida barangolását mutatja végig Atlantisz földjén, mely a mesében nem is tudom, cirka negyed óra lehet. Ennek ellenére nem érzem magam becsapva, hiszen a történet pontos, az illusztrációk pedig gyönyörűek. Némely esetben – mint pl. most ebben is –, örülnék, ha nem csupán 24 oldal lenne egy-egy kötet, hogy mindenre jusson idő, de azt hiszem nem szabad telhetetlennek lenni, mert gyanítom az, az egyébként is hullámzó minőség rovására menne. ^^

Dixy05 P>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Már csak nagyon homályos emlékeim voltak erről a meséről. Könyvben pedig most olvastam el először. Jó volt felidézni a történetet és tizenvalahány évet visszarepülni a gyerekkori énemhez. Most is elvarázsolt Atlantisz különleges története és nem mindennapi világa. Izgalmas és szórakoztató mese egy fiatalemberről, aki döbbenetes tudásának és kitartásának köszönhetően valóra váltja legvadabb álmát, és olyan felfedezést tesz, amely alapvetően megváltoztatja az életét.

24 oldal · keménytáblás
eszterke94>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Eddig nem is ismertem ezt a történetet. Fogalmam sem volt miről szól. Érdekes volt így olvasni. Mikor kicsi voltam valahogy nem érdekelt annyira sosem, hogy megnézzem. Nem rossz, de most sem fogott meg, de lehet, hogy majd megnézem valamikor.

Dombi_Petra>!

Ez az egyik kedvenc Disney mesém. Megunhatatlan <3

PandaSueshi>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Nagyon szeretem ezt a mesét. A könyvet rongyosra olvastam anno, a rajzfilmet a mai napig nézem rendszeresen :D
Van benne minden. Elveszett világ, vagány csaj főszereplő. Ezek mellett benne van az emberi kapzsiság és gyarlóság is elég rendesen. Mellette viszont ott vannak a normális emberek is, akiknek még mindig fontosabb a természet, és más emberek védelme, mint a pénz.

Jaina>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Nekem valamiért eddig ez a mese teljesen kimaradt, de így könyvben aranyos volt, valószínűleg megnézzük majd. :)

tündérrózsa>!

Walt Disney – Atlantisz Az elveszett birodalom

Nem ez a kedvenc WD mesém, de azért nem rossz. :) Mivel szeretem a Disney meséket, megkapja a 4 csillagot :)

szmelus P>!

Milos Thatch bizonyos volt abban, hogy Atlantisz létezik valahol.