Walt ​Disney – Arielle, a kis hableány 310 csillagozás

Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány

A ragyogóan kék óceán hullámai alatt él a sellők titokzatos népe. A legszebb hangú sellőlány Arielle hercegnő, a kis hableány. Ott van neki a tenger birodalma, ám az ő szíve az emberek világa iránt sóvárog. Kint, a szárazfödön szeretné megtalálni a boldogságot, az igazi szerelmet. Segítségére vannak jókedvű barátai, Sebastian, a rák, Ficánka, a kishal és Hablaty, a kelekótya sirály.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary · Betűs Disney Egmont-Hungary · Walt Disney mini sorozat Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2004
Egmont-Hungary, Budapest, 2000
Egmont-Hungary, Budapest, 1998
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636272042 · Fordította: Hegyesi Gabriella

Nikolett0907 P>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Nagyon szerettem a Disney által készített meséket. A kishableány gyerekkorom egyik kedvenc története volt. Keresztfiam nagyon élvezte az esti mesét .
A rajzok még mindig aranyosak.

zuna19 >!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

A mesét már gyerekként láttam, de akkor sem tartozott a kedvenceim közé. Annyira nem is maradt meg bennem a történet. Most érdekes volt olvasni, mert a szereplőkre azért homályosan, de emlékszek. Kedvencem Sebastian, régen is őt kedveltem.
Maga a történet nagyon bájos, de rám sosem volt nagy hatással. Annyi, hogy gyerekként imádtam a sellős meséket, de ezenkívül, sajnos nem szerettem meg ezt a sztorit. Voltak azért ennél sokkal jobb Disney mesék is.

Naiva P>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Gyermekkorom egyik kedvenc meséje, rajzfilmje az azóta már Disney klasszikus. Emlékszem, teljesen kiakadtam az eredeti, Andersen-féle változaton, amikor először hallottam róla. Igaz, a Disney szirupba nem illenek bele Andersen meséi. Így legalább eladható és nem okoz lelki törést a gyerekeknek. Lényegében az egész mese egyben van. Ariel nagyon szerethető. Ursula, a tengeri boszorkány az egyik legjobb főgonosz. Ficánka tündéri, Sebastian jópofa. Eric herceg pedig rajzfilm ide vagy oda, nem számít a legszebb, leghelyesebb, legdögösebb Disney herceg, akit eddig megálmodtak a készítők.

Deziréé>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Mivel imádom a sellőket, így nem csoda, hogy ez az egyik kedvenc mesém. Gyerekként jó párszor láttam DVD-n és most a könyvet is megismertem. Sok minden eltért a kettő egymástól. A könyvben nem voltak olyan részletes jelenetek és jó néhány jelenet nem is szerepelt benne.

ScarlettBlair>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

A Szépség és a Szörnyeteg mellett mindig is a Kis hableány volt a kedvenc mesés, érződik is a könyvön jóformán már szétesik annyiszor kellett nekem kiskoromban felolvasni. Nagyon szeretem ♥

Milli88 P>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Gyermekkorom kedvenc meséje. :)
Erik herceg soha nem volt a szívem csücske, de azért valahogy csak hozzászoktam a jelenlétéhez.
Ursula a legeslegjobb és legádázabb gonosz. Igazi félelmetes figura, gyermekként rettegtem tőle.
Ficánka és Sebastian zseniális barátok. Aranyosak, viccesek, benne vannak minden mókában. Olyanok Ariell mellett, mint a kisangyal (Sebastian) és a kisördög (Ficánka), aki mindig kalandra csábít. :)

ziara>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Bevallom, nekem ez volt az egyik kedvenc Disney-mesém régen, és most Adélka ezt választotta a könyvtárban. A történetet nagyon kedveljük, de így, hogy igényes gyerekirodalmat is olvasunk, hát… össze sem lehet hasonlítani. A négy csillag a Adélka szeme csillogásából, nosztalgiából, a happy endből (-ami az eredeti mesében nincs) és Hablatyból áll össze.

Bibi_️3>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Kicsit más ez a mese és kicsit rövid is volt, de imádtuk mind a ketten a Pepivel :)
Olyan szépek a rajzok *-*

Kiss_Julianna>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Jó volt olvasni, egy kis mesét most! Találomra vettem le a polcról, csak magam kedvére, elmenekülve egy időre a valóságtól.

Silverlight>!
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Nagy kedvencem ez a mese. Nagyon aranyos módon jeleníti meg a tengeri világot, beszélő állatokkal és emberszerű sellőkkel. Arielle egy tipikus lázadó hercegnő, akinek remek barátai vannak. Kalandos történet, melyben nem csak a gonoszság, a barátság ereje, de a szerelem is helyett kapott. Két ellentétes világot jelenít meg. Jól bemutatja azt, hogy az ember mindig olyasmire vágyik, amit nem kaphat meg. Szerintem egy igen aranyos mese. Nekem rajzfilmben is nagy kedvencem. Bár hercegnős mese, mégis távol áll tőle.

Egmont-Hungary, Budapest, 2004

SophieOswald>!

A kastély lakói pedig azon törték a fejüket, ki lehet ez az ismeretlen lány, akinek nincs hangja és villával fésülködik.

SophieOswald>!

Hét lánya volt Tritonnak, a tengerek királyának.