64. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Walt ​Disney – Arielle, a kis hableány 228 csillagozás

Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány Walt Disney – Arielle, a kis hableány

A ragyogóan kék óceán hullámai alatt él a sellők titokzatos népe. A legszebb hangú sellőlány Arielle hercegnő, a kis hableány. Ott van neki a tenger birodalma, ám az ő szíve az emberek világa iránt sóvárog. Kint, a szárazfödön szeretné megtalálni a boldogságot, az igazi szerelmet. Segítségére vannak jókedvű barátai, Sebastian, a rák, Ficánka, a kishal és Hablaty, a kelekótya sirály.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék, Betűs Disney, Walt Disney mini sorozat

Egmont-Hungary, Budapest, 2004
96 oldal · ISBN: 9636280088 · Fordította: Hegyesi Gabriella
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636280088 · Fordította: Hegyesi Gabriella
Disney Könyvklub, Budapest, 1998
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636271682 · Fordította: Hegyesi Gabriella

Nikolett0907 P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Nagyon szerettem a Disney által készített meséket. A kishableány gyerekkorom egyik kedvenc története volt. Keresztfiam nagyon élvezte az esti mesét .
A rajzok még mindig aranyosak.

Naiva P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Gyermekkorom egyik kedvenc meséje, rajzfilmje az azóta már Disney klasszikus. Emlékszem, teljesen kiakadtam az eredeti, Andersen-féle változaton, amikor először hallottam róla. Igaz, a Disney szirupba nem illenek bele Andersen meséi. Így legalább eladható és nem okoz lelki törést a gyerekeknek. Lényegében az egész mese egyben van. Ariel nagyon szerethető. Ursula, a tengeri boszorkány az egyik legjobb főgonosz. Ficánka tündéri, Sebastian jópofa. Eric herceg pedig rajzfilm ide vagy oda, nem számít a legszebb, leghelyesebb, legdögösebb Disney herceg, akit eddig megálmodtak a készítők.

zuna19 P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

A mesét már gyerekként láttam, de akkor sem tartozott a kedvenceim közé. Annyira nem is maradt meg bennem a történet. Most érdekes volt olvasni, mert a szereplőkre azért homályosan, de emlékszek. Kedvencem Sebastian, régen is őt kedveltem.
Maga a történet nagyon bájos, de rám sosem volt nagy hatással. Annyi, hogy gyerekként imádtam a sellős meséket, de ezenkívül, sajnos nem szerettem meg ezt a sztorit. Voltak azért ennél sokkal jobb Disney mesék is.

ScarlettBlair P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

A Szépség és a Szörnyeteg mellett mindig is a Kis hableány volt a kedvenc mesés, érződik is a könyvön jóformán már szétesik annyiszor kellett nekem kiskoromban felolvasni. Nagyon szeretem ♥

Milli88 P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Gyermekkorom kedvenc meséje. :)
Erik herceg soha nem volt a szívem csücske, de azért valahogy csak hozzászoktam a jelenlétéhez.
Ursula a legeslegjobb és legádázabb gonosz. Igazi félelmetes figura, gyermekként rettegtem tőle.
Ficánka és Sebastian zseniális barátok. Aranyosak, viccesek, benne vannak minden mókában. Olyanok Ariell mellett, mint a kisangyal (Sebastian) és a kisördög (Ficánka), aki mindig kalandra csábít. :)

ziara P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Bevallom, nekem ez volt az egyik kedvenc Disney-mesém régen, és most Adélka ezt választotta a könyvtárban. A történetet nagyon kedveljük, de így, hogy igényes gyerekirodalmat is olvasunk, hát… össze sem lehet hasonlítani. A négy csillag a Adélka szeme csillogásából, nosztalgiából, a happy endből (-ami az eredeti mesében nincs) és Hablatyból áll össze.

Bibi_️3 P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Kicsit más ez a mese és kicsit rövid is volt, de imádtuk mind a ketten a Pepivel :)
Olyan szépek a rajzok *-*

Sippancs P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Cuki volt és édes, a szerelmes részekkel az élen, de azért van ennél sokkal jobb Disney-mese is.

Katara_Phoenix P
Walt Disney – Arielle, a kis hableány

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje, nagyon jó volt újra olvasni. Ez a könyv szerettette meg velem a sellőket. :)
Természetesen az Oroszlánkirály, és a Hercules még mindig verhetetlenek.:D

SophieOswald

A kastély lakói pedig azon törték a fejüket, ki lehet ez az ismeretlen lány, akinek nincs hangja és villával fésülködik.

SophieOswald

Hét lánya volt Tritonnak, a tengerek királyának.