Walt ​Disney – Alice csodaországban / Csöpi, a kicsi kék kocsi / A három kismalac 28 csillagozás

Walt Disney – Alice csodaországban / Csöpi, a kicsi kék kocsi / A három kismalac Walt Disney – Alice csodaországban / Csöpi, a kicsi kék kocsi / A három kismalac

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Téka, Budapest, 1988
108 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637357505 · Fordította: Tordon Ákos

Csilla‿ P>!

Egy újabb Walt Disney könyv. Most azért tennék néhány észrevételt. De nem a mesék minőségére, sokkal inkább a szerkesztéssel és kivitelezéssel kapcsolatban.
Először is : én nem tettem volna ezt a három mesét egy kötetbe. Szerintem addig, amíg A három kismalac és a Csöpi, a kicsi kék kocsi egyszerűségével érthető már akár három éves kortól, addig az Alice csodaországban egy bonyolultabb(legalább is ezekhez képest ), nehezebben érthető mese.
A másik észrevételem pedig az, hogy ugyan itt is szépek a rajzok, de a lapok minősége és az alkalmazott nyomdatechnika nem engedi életre kelni őket, nem tudnak úgy elvarázsolni, mint ahogy ez az előző kötetnél megtörtént.

Trixi_Adzoa P>!

Ez is egy olyan mesekönyv, amit nagyon nagyon sokat forgattam. Minden lapja kijött már, de még mindig olvasható, és még mindig a kedvenceim közé tartozik. Hiába, a Walt Disney mesékhez tartózó rajzok nagyon menők még most is :-)

Lahara IP>!

Ebben a könyvben találkoztam először Csöpivel, lehettem vagy hatéves. Azóta is ő az egyetlen autó, akinek elviselem, hogy szeme meg szája van. Az összes többi koppintás. Ezután a könyv után hiányoltam A három kis malac rajzfilmet, de sehol sem lehetett akkor megnézni. Az Alice-t már akkor rajzfilmben jobban szerettem, mint így.

ieszti>!

Kicsit hosszúak voltak ezek a mesék esti mesének. Így szakaszosan kellett olvasnom fiamnak. Emiatt kicsit vesztett az élményből a könyv.

ui: én pedig rájöttem, hogy még mindig nem szeretem Alice csodaországban mesét…

Paulina_Sándorné P>!

Imádni valók voltak a mesék. A kedvencem Csöpi lett a kisautó. Emlékeztetett Herbire. :-) A rajzok most is varázslatosak voltak.

H_Andi>!

Ez aztán a szép mesekönyv, hozza a megszokott „Disney hangulatot”, gyönyörűek a grafikák. A fordítás viszont hagy kivetnivalót maga után, kicsit bugyutára sikeredett, néhol erőltetett magyar szófordulatokkal, ami engem zavart egy ízig-vérig amerikai mesekönyvben.
Az Alice csodaországban elég se füle se farka történetre sikeredett. Még nem olvastam az eredeti művet, de ezek után muszáj lesz bepótolnom.

CarmenV>!

Alice történetét kedvelem, és ami ezeknek hatalmas hátránya, hogy rövid az itt is megvolt…
Alice nagylány nővére akár Hamupipőke gonosz mostohájának is a rokona lehetne :D Dianát pedig imádom :) Szép képek, gyönyörű mese, és ami itt jó, hogy alapból is egy zanza kis történet, így igazából ez itt nem is annyira gond, talán csak az hogy tudom mennyivel több a történet így hiányzik pár dolog :)
Meg picit zavar Bolondos Cilinder, de szerintem csak túlságosan megszoktam a Bolond Kalapost
Imádtam az egészet egyébként :)
A három kismalac
A neveknél én kiakadtam és talán az is jobb lett volna ha nevük sincs….A rajzok kb aranyosak és cuki kis házakat hoznak össze, de itt azért az hogy egy nap alatt felépít egy házat az okostestvérke, és tégla van a tetőn, meg úgy egyáltalán…
Sok sebből vérzett…
A kicsi kék kocsi
Nem ismertem , de nem is baj… aranyos kisautó csak a célközönség nagyon gyér, ki ezért, ki azért, de a lényeg egy… a képek szépen rajzoltak de a nekem annyira nem tetszett és amikor a roncstelepre kerül a retró kocsik első rácsa mint sírkő … igen ötletes, de nekem valamiért nem az igazi
Örülök hogy jó a vége, de valahogy nem tettem volna ezeket a meséket egy kötetbe… értem hogy mindegyiket próbálják vegyesre tenni és egy lányosabb, egy fiúsabb és egy mindenkinek jó, de a többi jobban tetszett… ebből Alice kedvenc de a malacok elvéreztek :D és a kocsi szomorú…mondjuk lehet azért mert én imádtam az első autóm és szomorú vagyok hogy el kellett válnunk és inkább őt láttam bele ahogy elviszik és roncstelepre kerül…mindegy.. valószínűleg nem oda került de ez más kérdés…

szanes1>!

Flóra nagyon szerette. A modern Walt Disney könyvekhez képest (melyek az animációs filmek könyvváltozatai) fényévekkel jobb. Jó a szöveg is, nemcsak a kép.
A kiadás, vagyis a kötés azonban szörnyű. Még a mi gyerekkori könyvünk volt, de már lapjaira esett szét :(

Cs_N_Kinga P>!

Én szerettem gyerekként, és még most is szinte az összes disney mesét. Arra emlékszem az Alicet valamiért nem szerettem, de arra már nem, hogy miért. Majd egyszer újraolvasom.

Aemitta>!

Gyerekkoromban nem tudtam választani, melyik legyen a kedvenc történetem a könyvből, mindegyik a szívemhez nőtt.