Walt ​Disney – Alice Csodaországban 150 csillagozás

Walt Disney – Alice Csodaországban Walt Disney – Alice Csodaországban Walt Disney – Alice Csodaországban Walt Disney – Alice Csodaországban Walt Disney – Alice Csodaországban Walt Disney – Alice Csodaországban Walt Disney – Alice Csodaországban

Csodaország fura birodalom, teli különös lényekkel, akik meghökkentő dolgokat művelnek. Alice csak azért tévedt ide, mert szerette volna tudni, hová siet úgy a fehér nyuszi – s most kalandról kalandra igyekszik megtalálni a hazafelé vezető utat. Tarts vele Te is!

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli · Walt Disney mini sorozat Egmont-Hungary · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli

De Agostini, Budapest, 2021
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781503744332 · Fordította: Homolka Virág
24 oldal · keménytáblás

Naiva P>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Alaposan meglepett, hogy a könyv (Disney) rajzfilm változata már több mint 68 éves. Ez számomra azt jelenti, hogy még a nagyszüleim sem voltak tervben. Nem állítom, hogy a kedvenc rajzfilmem lenne, de a legjobb a „hagyományos” technikával készült rajzfilmek egyike.
Olyannyira erőteljes, bizarr, pörgős, elvont,és vicces, hogy állja a sarat az újabb rajzfilmcsodákkal szemben is. Sőt, annak ellenére, hogy a történetet erősen diznisítették’, szerintem még mindig a legmaradandóbb Alice Csodaországban adaptáció.

Deziréé>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Még mindig jobban tetszik, mint az eredeti történet.
Vigyori Kandúr hatalmas figura. Imádom.

vighagika P>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Valahogy nem áll ANNYIRA közel a szívemhez, mint a többi számozott Walt Disney mesekönyv. Viszont ezt is nagyon szeretem, az egész világ magával ragadó benne, egyszerűen csak nem lett kedvenc. Attól még örülök, hogy olvashatom. :) ♥

ScarlettBlair>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Csodálatosan van megrajzolva, ez az egyik kedvenc Disney-történetem. Annyira bolond, és annyira képtelen, de nagyon szeretem :)

Trudiz>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Ezt a mesét a képtelen bohóságaival együtt nagyon kedvelem. A Bolond Kalapos óraszerelése, a Vigyori Kandúr változó figurája, a fehér nyuszi rohanása mind szimpi. Megelevenedtek a mese lapjai, felidézték a hosszabbra szabott mesét. Tetszett ismét. Boldog születéstelen= nem születésnapot mindenkinek! :)

zuna19 >!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Nekem valahogy az Alice Csodaországban kimaradt a gyerekkoromból. Kellemesen meglepett most a könyv. Jó volt olvasni. Az illusztráció itt is nagyszerű.

Zsuzsanna_Makai>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Tök cuki volt! Magam is nagy Alice rajongó vagyok, és szerintem minden átírás ellenére, hozta az elvárt színvonalat.

Lisie87>!

Nem kéne annyit szívni! :D
Izé, Alice mindent úgy csinál, ahogy mondják, írják, „Egyél meg” "Igyál meg" ? Felvetettem felolvasás közben a beteg @Minimedve-mnek, hogy ha olyat lát, hogy „Kapjál be” , akkor … :D

Dorina_S>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Be kell vallanom őszintén én ebből a meséből csak a Walt Disney-s változatot ismerem, de most elhatároztam, hogy beszerzem és elolvasom az eredetit. A disneys nagy kedvencem, a gyönyörű rajzok és illusztrációk miatt. Ezért is szereztem be a mesegyűjtemény eme darabját is. Aranyos kis történtet, kívül-belül igényes kidolgozással. A szövegeket kicsit keveselltem, de a képek és a színek kárpótoltak. Szóval az emlékek és az ábrázolások miatt nem is kérdés, hogy ment az öt csillag.

Silverlight>!
Walt Disney – Alice Csodaországban

Nagyon szépen illusztrált kiadás került a kezembe. Sajnos azonban ez sem tette érdekessé a történetet. Valószínűleg gyermek fejjel jobban élvezhettem, mint most. Hiszen egy kicsi gyereknek elég színes, érdekes, változatos. Persze tanulság van benne, de nem hiszem, hogy ezt egy gyermek annyira megértené. Sokkal jobb mesék is vannak. Valahogy ez a mese távolabb áll tőlem. Nem hiszem, hogy egy animációs, képernyőre vitt változatban jobban élveztem volna.

Egmont-Hungary, Budapest, 2007
42 oldal · ISBN: 9789636273026 · Fordította: Gellért Péter

beecebocaღ>!

– Egy évben 365 nap van – magyarázta a Bolond Kalapos. – Ezek közül csak egyetlen egy a születésnapod, viszont évente 364-szer ünnepelheted a születéstelen napodat.

Szanya>!

[…] sok-sok érdekes és hasznos könyv van a világon, amiben nincsen kép.

Trudiz>!

– Hova juthatok innen?
– Az attól függ, hova akarsz jutni – válaszolta a Vigyori Kandúr.
– De hát honnan tudjam? – kérdezte Alice.
– Akkor meg mindegy, bármelyiken elindulhatsz az itt látható utak közül.

Szanya>!

– Hova juthatok innen?
– Az attól függ, hova akarsz jutni.

beecebocaღ>!

Ó, bárcsak sohase kívántam volna, hogy az én világomban minden másképp legyen.

Na persze, elkésett.
– Ez azért van, mert két napot késik az órád.

ScarlettBlair>!

-Nem tudod, merre van a Fehér Nyúl? És mindenképp meg akarod őt találni? Nos, kétség sem fér hozzá, hogy a Bolond Kalapos tudni fogja. Itt lakik pont, ott vagy valahol máshol, közel, alacsonyan vagy éppen magasan- mondta Alice-nek Vigyor kandúr, széles mosollyal az arcán.

beecebocaღ>!

Felötlött benne, hogy átesik a Földgolyó másik oldalára, oda, ahol az emberek fejjel lefelé járnak a földön.

maraaust P>!

– Jaj, igazán szégyellem, de olyan unalmas ez a könyv. Egyetlen kép sincs benne!
– Na de kedvesem, sok-sok érdekes és hasznos könyv van a világon, amiben nincsen kép.
– Lehetséges. Csakhogy az én világomban minden másképp lesz – ellenkezett Alice.

Népszerű triviák

csakegyluca P>!

Ha Walt Disneynek nem segített volna ennek a mesének az elkészítésében pénzügyileg egy magyar nő, akkor Disney csődbe ment volna, és ma nem lenne a többi Disney mese.

Kapcsolódó könyvek: Walt Disney – Alice Csodaországban