Walt ​Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme 12 csillagozás

Walt Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney – Mesék az aranygyűjteményből

24 oldal · keménytáblás

Dorina_S>!
Walt Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme

Aladdin az egyik kedvenc Disney mesém, számtalanszor láttam már rajfilmen és olvastam mesekönyvben. Az élőszereplős filmet még nem láttam, de már tervben van, hogy megnézem.
Bevallom ezt a történetet én nem ismertem, csak az első részt. Érdekes volt, hogy olvadt össze Aladdin és a 40 rabló története, megcsavarva egy kis családi drámával.
Kicsit azonban, ezt a kötetet is összecsapottnak érzetem, főleg a második felét. Az illusztrációk ismét gyönyörűek, és kellő szöveg található a rajzok mellett.
Az utolsó oldalon egy kis útmutató is van, amely szerintem tökéletesen illik ehhez a meséhez.
Az öt csillagot megint a gyermekkori élmények, a rajzok miatt adtam. Egyszerűen nem tudok Aladdin meséjére kevesebbet adni.

Dixy05 P>!
Walt Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme

Hogy én mennyire szeretem ezt a mesét. Megszámolni sem tudom hányszor és hányszor néztem meg kiskoromban. Sokkal jobban szerettem, mint a „sima” Aladdint. Most elolvashattam könyvben is, és örömmel konstatáltam, hogy a történet lényegét sikerült a szerkesztőknek átemelni mesekönyv formátumba is. Most igazán szép lett a képi világ is. A Disney ebben a történetben sem hagyott minket tanulságok nélkül. Megtanulhattuk, hogy bizony hiába a sok kincs, és a nagy gazdagság, ha nincsen családod, szegény vagy.

24 oldal · keménytáblás
Walt Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme

Aladdin gyermekkorom egyik kedvence volt. Jó volt újra olvasni róla. Még a kisfiam is jókat kacagott míg felolvastam neki. :)

Kuri_Szilvia>!
Walt Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme

Az illusztráció szép, visszaadja a mesék világát. keveslem a szöveget, bár a célközönségnek, aki most kezd olvasni, pont elég. De ha valaki az egész estét mesét várja vissza, ne vegye a kezébe.

Thaliavilaga>!
Walt Disney – Aladdin és a tolvajok fejedelme

Nem ez a kedvencem a sorozatból, ennek ellenére mindegyik Disney-mesét szívesen olvasom mindig. Jázmin az egyik kedvenc hercegnőm, ez a kis kiadvány pedig olyan, mint egy kis ékszer.

Caledonia_Valley P>!

– Néha a jó szerencse az ember mellé szegődik, a bánat pedig elkerüli, időnként viszont gondok, nehézségek és akadályok gyűlnek össze. Időnként a szerencse ránk mosolyog, időnként aztán pechünk van, ami újra a szívünkbe hasít… És ez így megy szüntelenül, mindig körbe-körbe! – töprengett halkan Dzsini.

És ezért, hogy mégis megédesítsük, töltsük meg az életet kalanddal, olyan igazival, valódival, meséssel és fantasztikussal, mert ha egyáltalán nem történik körülöttünk semmi, akkor minden csupa unalom lesz!

Caledonia_Valley P>!

… – minden gyereknek szüksége van az apjára, aki gondoskodik róla és példát mutat. Bátran mondhatnám úgy is, hogy irányt mutat neki az élet erdejében – helyeselt Dzsini.

B_Viki23 P>!

(…) töltsük meg az életet kalanddal, olyan igazival, valódival, meséssel és fantasztikussal, mert ha egyáltalán nem történik körülöttünk semmi, akkor minden csupa unalom lesz!