Walt ​Disney – Aladdin (angol) 9 csillagozás

Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol) Walt Disney – Aladdin (angol)

Matching folio to Disney's animated film featuring songs from Alan Menken, Howard Ashman and Tim Rice. 7 songs in all, including: One Jump Ahead * Prince Ali * Friend Like Me * A Whole New World * and more. Complete with full-color art from the movie.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney (Pixar) Movie Collection Parragon angol · Disney Classic Ladybird angol · Disney Animated Classics Random House angol · Little Golden Book Random House Disney angol

Templar, London, 2019
Scholastic, Sydney, 2019

AranyCsillag>!
Walt Disney – Aladdin (angol)

Nagyon-nagyon tetszett! Igaz, hogy tartottam egy kis szünetet az utazások miatt (minden könyvemet félretettem kicsit), de a kiadás még mindig csodaszép, és jó érzés volt visszatérni ebbe a mesevilágba. :) A képek/rajzok csodálatosak, a történet pont megfelelő (nem hiányoltam semmi fontos részletet a rövidsége ellenére). Nosztalgikus mosollyal olvastam. :)
Ez volt eddig az utolsó könyvem ebből a sorozatból, de remélem megjelenik még pár történet és azokat is hamarosan a polcomon tudhatom. :)

kókuszzserbó>!
Walt Disney – Aladdin (angol)

A szöveg a rajzfilm cselekményéhez képest vázlatos csupán, nyelvgyakorlásnak ideális. Ez a mese kelet minden báját és varázsát felvonultatja, ahol a szőnyegek repülnek, a régi, kopott lámpában dzsinn éldegél, majom vagy akár tigris lehet a házikedvenc: még az is megeshet, hogy tolvajból herceg válik, sőt, előfordulhat az a hallatlan vakmerőség, hogy a hercegnő maga választja meg, kinek óhajtja nyújtani finom kacsóját. Addig azonban számtalan kalandon kell átverekedniük magukat a főszereplőknek, és sok mindent meg kell tanulniuk, legfőképpen önmagukról. A szabad akarat létéről ugyan lehet vitatkozni, de az kétségtelen, hogy mindannyiunk életében így vagy úgy megjelenik ez a kérdés: van, aki önként lemond róla, van, akit megfosztanak tőle, olyan is akad, aki embertársain átgázolva igyekszik mindenáron érvényre juttatni, mások viszont életüket is kockáztatva harcolnak érte.
Gyermekkorom egyik kedvenc mesekönyve az Ezeregyéjszaka legszebb meséi, most kedvet kaptam az eredetivel való közelebbi megismerkedésre, bár az egy cseppet hosszabb kirándulásnak ígérkezik.
(Ez a borító /Disney Animated Classics/ teljesen elbűvölt, fűszerillat és ódon báj árad belőle, anélkül, hogy elavultnak tűnne – sajnos én nem ebben a kiadásban olvastam.)

kregina>!
Walt Disney – Aladdin (angol)

Gyermekkori kedvenc mesém, érdekes volt angolul megismerkedni ezzel a változattal. Egy picikét rövidnek találtam.

getler>!
Walt Disney – Aladdin (angol)

Nagyon szeretem ezt a mesét, jó volt újraolvasni egy másik nyelven. :) Nem olyan régen láttam a 2019-es filmet belőle, nem volt rossz, de azért mégis csak a Disney-s az igazi :) Ali az egyik kedvenc szereplőm, Dzsini humora fenomenális, amivel igazán nagyszerűvé teszi a történetet. Örök kedvenc :)

V_Bíborka>!
Walt Disney – Aladdin (angol)

Tegnap, miután eldöntöttem, hogy elolvasok egy mesét angolul, nem is volt kérdés, hogy melyik könyvet válasszam, hiszen már gyerekkoromban is a kedvenceim közé tartozott.
Pár évvel ezelőtt már olvastam magyarul ezt a mesét, ami akkor is és most is nagy élményt nyújtott a számomra. A könyv minden betűjét imádtam, annak ellenére is, hogy egy-két szót kénytelen voltam lefordítani, mert anélkül nem értettem meg a mondatot. A szöveget rövidségét egyszerre sajnáltam és örültem neki. Sajnáltam, mert igazán szívesen olvastam még a történetet, és örültem neki, mert így nem riasztott el az olvasástól. Nyelvgyakorláshoz pedig tökéletes. A képek gyönyörűek benne.
Továbbra is úgy gondolom, hogy szt a mesét még sokszor el fogom olvasni.