Walt ​Disney – Agymanók 52 csillagozás

Walt Disney – Agymanók Walt Disney – Agymanók Walt Disney – Agymanók

Riley elméjét öt Érzelem irányítja a Fejhadiszállás vezérlőpultjának segítségével.
Derű azt szeretné, ha a lány mindig boldog lenne. Harag kicsit idegesen reagál mindenre, de jól jön a segítsége, ha határozottságra van szükség. Undor ki nem állhatja a visszataszító dolgokat, míg Majré az óvatoskodásával arról gondoskodik, hogy Riley elkerülje a veszélyes helyzeteket. Az ötödik Érzelem Bánat, aki miatt a lány néha elszomorodik és elsírja magát.
Egy nap azonban minden megváltozik, mert egy véletlen folytán Derű és Bánat eltűnnek a Fejhadiszállásról, és Riley élete is új fordulatot vesz…

Tagok ajánlása: 6 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney Kolibri · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli

De Agostini, Budapest, 2021
24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2015
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633435564 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda

Ferger_Jolcsi P>!
Walt Disney – Agymanók

Ez a mese egyszerűen zseniális! Sokan tanácsolták, hogy nézzem meg a mesefilmet, de eddig nem vettem rá a fáradtságot. Ma azonban megláttam a könyvtárban a könyvet és nem is volt kérdéses számomra, hogy el akarom-e olvasni. Így végül nekikezdtem, s milyen jól tettem!
Nagyon hangulatos kis mese. Tetszik, ahogy megszemélyesítik benne az érzelmeket, és hogy ők a főszereplők. Olyan absztrakt vonást kölcsönöz a mesének. Nekem nagyon tetszett, tanulságos, kellemes olvasmány. :)

ziara >!
Walt Disney – Agymanók

Ez a könyv is az újabb könyvtári szerzemények között volt. A filmet már láttuk, így ez különösen vonzó. Az ismeretleneket általában én csempészem be az olvasmányaink közé:)) Szóval ez egy filmkönyv, csomó dolog nincs benne, ami a rajzfilmben igen, így a csillagozás inkább a rajzfilmnek szól, amit imdáunk, de könyvként felejthető.

jagoka1984 P>!
Walt Disney – Agymanók

Ez a történet nekem annyira „nem jött be”. Talán ezt érdemesebb lett volna egy hosszabb változatban is elolvasni.

Heni_s_BookBar>!
Walt Disney – Agymanók

Meglepően nagyon tetszett! Igazán egyedi és kreatív volt a története. :) Mindenképpen megfogom nézni a mesefilmet, mert még nem láttam. Az új mesefilmekkel nagyon le vagyok maradva. Ha Walt Disney mesét nézek, akkor mindig a régi klasszikusokat választom, de ez a történet bebizonyította számomra, hogy újabb mesékben is van potenciál és tudnak újat, maradandó élmény nyújtani.

ScarlettBlair>!
Walt Disney – Agymanók

Nagyon szeretem az Agymanókat, mert egy különleges mese, de így leírva kicsit összecsapottnak éreztem. Az illusztrációk viszont nagyon szépek a könyvben.

Bleeding_Bride IP>!
Walt Disney – Agymanók

Filmkönyv, nagy csodát és Andersen féle mesemondást nem vártam. Cuki. Alig várom nézzük meg :D

BertaPalikSzilvi P>!
Walt Disney – Agymanók

„Riley-nak szüksége volt minden érzésére ,még a szomorúságra is… Hiszen az is az élete fontos része!”

Itt is az a problémám, hogy van olyan mese amit ilyen kevés oldalon nem lehet elmondani.
Van, amikor pont a lényeg marad ki így a könyvekből.
Ettől függetlenül ez a történet élvezhető,a gyerekek egyik kedvenc meséje.
Az érzelmek megjelenítése nagyon ötletes.
Az egyik kedvenc szereplő Bing Bong lett.
Miközben olvastuk,a gyerekekkel beszélgettünk az érzelmekről.

brigus_27 P>!
Walt Disney – Agymanók

Egyik kedvenc mesém, sokszori megnézés után olvastam el a könyvet. A könyv a fő történéseket tartalmazza, kisebb gyermekes olvasásnak ajánlanám, mert az oldalak sok és nagy képekkel vannak illusztrálva, kevés szöveget tartalmaznak.
A képek gyönyörűek, élénkek. :)
A lezárás amolyan minden jó, ha jó a vége, tanulsággal fejeződik be, hogy a szomorúság után jön a vidámság. :)

kicsiboszi P>!
Walt Disney – Agymanók

Távolról sem a kedvenc mesém, de legalább úgy lett lerövidítve, hogy érthető és kerek maradt. Derű sem volt annyira idegesítő.
A filmben nekem a vége tetszett, amikor különböző emberek fejében mutatják az érzelmeket. Ez itt pont kimaradt, de nem is tett volna semmit hozzá.