Walt ​Disney – A rút kiskacsa 35 csillagozás

Walt Disney – A rút kiskacsa Walt Disney – A rút kiskacsa

A rút kiskacsa c. Andersen mese rajzfilm változatát 1939-ben készítette el Walt Disney, de szinte egyáltalán nem látszik rajta az idő. Ma is reményt ad minden olyan gyereknek, aki valamiben kicsit más, mint a többiek. Márpedig mindannyian mások vagyunk, ki azért mert vörös, szeplős vagy szemüveges, ki azért mert valamilyen fogyatékkal él. A rút kiskacsa bár kacsának kicsit furcsa volt, viszont pompás hattyúvá cseperedett.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli

24 oldal · keménytáblás
Egmont-Hungary, Budapest, 2005
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636281599 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 2004

gabiica P>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Magát a történetet ismertem, viszont olvasni még soha nem olvastam. Nagyon nagy élmény volt most feleleveníteni a mesét, nagyon élveztem az olvasását. Megtanítja a gyermekeket arra, hogy a másság nem feltétlenül rossz, ami szerintem nagyon fontos, főleg a mai világban.

ap358 P>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Örök klasszikus, amit a gyerekek szeretnek, és még tanító jellege is van.

brigus_27 P>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Gyerekként nagyon sokszor mesélték el nekem ezt a mesét.Örök klasszikusként nosztalgiáztam a mesekönyv olvasása pillanatában. :) Nagyon szeretem a mondanivalóját,és szerintem ilyen mesékre minden gyereknek szüksége van.
Az illusztrációt nagyon furcsáltam,hol fehér kiskacsák voltak,aztán hirtelen hol sárgák,a rút kiskacsa is hol rózsaszín csőrű volt,hol pedig narancssárga..Erre érdemes lenne odafigyelni,mert bár nem ront a mese értékéből,mégis szebb lenne úgy,ha nem lenne kaméleon a kacsa. :D

Annemary>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Aranyos kis történet. Ez az én mesém! Legalábbis az egyik kedvenc mesém kiskorom óta :)

Dia9117>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Sajnálom, hogy a vége kimaradt, mikor felnőttként megbocsát a kacsamamának, amiért annak nem kellett. Viszont hosszú idő után most először mondom azt, hogy ebben a könyvben igenis gyönyörűek, és kifejezőek a rajzok.

CarmenV>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

A rút kiskacsát is mindig imádtam, lehet hogy azért mert a hattyúkat rettentően szeretem…. annyira csodálatosak, fensőbbséges, királyi megjelenésükkel mindig elvarázsoltak és a fekete példányoktól mindig csak ámultam <3
Fontos mondanivalója van, vagyis inkább több is, mert fontos hogy tartozzunk valahová, hogy szeressenek és mi is szeressük magunkat…
Édes rajzokkal a megszokott történet <3

Kristin_M_Furrier IP>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Tipikus „tanító” mese, de ennek ellenére nagyon bájos.

Dia20646>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Nagyon tetszett a történet, már korábbról is ismertem. A rút kiskacsa végül megtalálta a családját. A rajzok nagyon szépek, aranyosak és még olvasás nélkül is nagyon jó elnézegetni a szép képeket, végiglapozni a könyvet.

Athéna P>!
Walt Disney – A rút kiskacsa

Nagyon kedves kis mese, gyerekként nagyon szerettem. A rajzok is szépek de az elején elég zavaró, hogy a kiskacsák fehérek illetve a Rút Kiskacsa szürke helyett végig fehér. Erre lehetett volna több figyelmet fordítani.

Caledonia_Valley P>!

– Háp de szép itt! Háp ez tényleg gyönyörű! – csipogták lelkesen, miközben érdeklődve nézegettek körbe.

Caledonia_Valley P>!

– Há, borzasztó rút vagy! – csipogták a kiskacsák.