Walt ​Disney – A róka és a vadászkutya 34 csillagozás

Walt Disney – A róka és a vadászkutya Walt Disney – A róka és a vadászkutya

„A szeretet és a barátság a két legfontosabb dolog a világon” – vallja Tod, a kisróka. Miként tanulja ezt meg? Sok-sok kalandon át, melyek során hol ő segít másokon, hol pedig neki segítenek. Megismerkedik a gonosz vadásszal és életre szóló barátságot köt a kutyával, Copperrel…

A róka és a kutya címmel is megjelent.

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
Felolvasta: Kárász Eszter
Egmont-Hungary, Budapest, 2010
42 oldal · ISBN: 9789636271176 · Fordította: Gellért Péter
Egmont-Hungary, Budapest, 2002
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636271178 · Fordította: Gellért Péter

Belle_Maundrell >!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Ez volt az egyik kedvenc Disney mesekönyvem, amikor még harmatos molyocska voltam. Nem is értem, hogy lehet, hogy máig nem láttam a rajzfilmet.
Imádom a történetet (bár szörnyű, hogy már megint szomorúan kezdődik, de megszoktam), a két kis állat önzetlen, előítéletektől mentes barátságát, és az egész üzenetét. Nagyon jót tett neki némi dráma, ami Copper vadászkutyaságából – és hülye gazdijából – fakad, de imádtam, hogy végül győzedelmeskedik a barátság, a boldogság és a happy end. Minden szép, minden jó.
Pirospont a kidolgozott karakterekért, ami gyerekként nyilván nem tűnt fel, csak az, hogy szerettem őket, de egy ötperces meséhez képest meglepő mélységeket véltem felfedezni. Tod őszinte jósága és önzetlensége, Copper vívódása, a zordnak tűnő Főnök gondoskodása és a rókaszerelem is megmelengette a kis lelkemet. Anyót pedig mindig is imádtam, amiért meg sem fordult a fejében, hogy megkérdőjelezze Tod jó magaviseletét, és mindig kiállt érte a háklis szomszéddal szemben. És a végére még Amos Slide-ot is mindig a szívembe zárom, szeretem az ilyen jó útra térő, morcos tatákat.
Ja, és az illusztrációkért is oda meg vissza vagyok, a táj nagyon szép, az állatok meg nagyon cukik, főleg babakorukban. És nagyon tetszik, hogy az arckifejezésük mindig mennyire visszaadja az érzelmeket, de közben azért megmarad állatosnak, nem lesz túl emberi.
Szóval még egyszer kinyilatkoztatom, hogy imádom. Nagyon. Ha egy barátságról szóló mesekönyvre gondolok, mindig ez jut elsőként eszembe. Lehetne kötelező az oviban, alvás előtti felolvasásként. :D

Lynella>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Nagyon szeretem ezt a mesét, akár olvasva, akár rajzfilmként.

Egyik legszebb mese a barátság erejéről. :) Tod gyermeki ártatlansága és önzetlensége, Copper hűsége példaértékű. A rajzok is nagyon szépek, kidolgozottak, tökéletes hátteret adnak a történetnek.

Aaron_Rgd P>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Hihetetlenül tanulságos történet barátságról, szerelemről, különbözőségekről. Azt hiszem mindamellett, hogy a mese is ugyanezt tartalmazza, a könyvet is el kellene olvasni mindenkinek, mert ez aztán tényleg maga AZ ÉLET… állatszemmel. Minden sorát imádtam!

K_Maria P>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Aranyos kis történet, ami megmutatja, hogy milyen erős is tud lenni egy barátság.

szmelus P>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Örök kedvenc. Az igazi barátok mindig segítenek, ha bajban vagy.

lucatami>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Nagyon aranyos mese. Az egyik kedvencem. Tele volt szeretettel és barátsággal.

VirágRózsa>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Nagyon tetszett a könyv, szeretem az állatokat és a barátságról szólt. Ahogy az emberek, úgy az állatok is lehtnek barátok.

B3lla>!
Walt Disney – A róka és a vadászkutya

Mikor még olvasni se tudtam, már akkor is szerettem ezt a történetet. Emlékszem, ahogyan csak lapozgattam az oldalakat és nézegettem az illusztrációkat; már azok egyedül képesek voltak elmondani a történetet, míg a szöveg, az tovább csiszol rajta, jobban kifinomítja.

Egmont-Hungary, Budapest, 2002
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636271178 · Fordította: Gellért Péter

Aaron_Rgd P>!

– Tudod, mi a két legcsodálatosabb dolog a világon? – mondta Tod Vixey-nek.
– A szeretet és a barátság.

Belle_Maundrell >!

Egy tavaszi reggel rókamama, csemetéjével a szájában, ijedten futott erdőn-mezőn át.