Walt ​Disney – A Notre Dame-i toronyőr 64 csillagozás

Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

A notre dame-i toronyőr

A középkorban játszódó mese a süket toronyőr, Quasimodo csodálatos és megrendítő történetéről szól. Hősünk halálosan beleszeret a gyönyörű cigánylányba , aki nem viszonozza szerelmét, mert egy nemes lovagba szerelmes. Bárki meglátja a gyönyörűséges Eszmeraldát, nyomban szerelemre lobban iránta. A Királyi Őrség részeges kapitánya sem érez másképpen a csodálatos lány iránt, aki a toronyőrrel együtt szökik meg előle. Sok kaland és izgalom közepette találja meg mindenki a várva várt csodát.

Eredeti cím: The Hunchback of Notre Dame

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Walt Disney – Klasszikus mesék, Walt Disney mini sorozat

Egmont-Hungary, Budapest, 1997
24 oldal · ISBN: 9636271313 · Fordította: Tóth Tamás
24 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636271070 · Fordította: Tóth Tamás
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636271097 · Fordította: Tóth Tamás

gabiica P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Korábban teljes egészében nem ismertem a történetet, nem olvastam, a mesét sem láttam, csak sejtéseim voltak. Azért szerettem meg, mert tényleg fontos kérdéseket boncolgat. Olyanokat, amelyekre tényleg fel kell hívni a gyerekek figyelmét, és az sokkal egyszerűbb egy mesével, mint más egyéb komoly történettel.

GytAnett P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Nagyon szeretem ezt a Klasszikus Disney sorozatot, mert elég gyorsan fel lehet vele eleveníteni a régen elfeledett emlékeket, vagy éppen meg lehet ismerkedni azokkal a mesékkel, amik valahogy kimaradtak az ember gyerekkorából. :) Sajnos kb. minden mese esetében az utóbbi kategóriába tartozom. Soha, semmit sem tudtam Quasimodo történetéről, róla is csak annyit, hogy csúnya.
Bevallom, nekem ez a mese valamiért nem tetszett annyira. Nem éreztem azt, hogy belopná magát a szívembe, mint a Disney történetek többsége. Lehet, idióta vagyok, de ez nekem nem is annyira tartozik a Disney-k világába, valahogy túl durva.
Quasimodón kívül sajnos senkit nem bírtam megkedvelni, hiába volt ott Esmeralda vagy éppen a kapitány.
Egyszer szerintem megnézem majd, hogy lássam képernyőn is a történetet, de szerintem nem lesz nyerő.

Milli88 P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Szerettem is meg nem is. Gyerek fejjel szintén abba a kategóriába soroltam, mint a Pocahontast. A nehéz nevek miatt sokkal kevesebb alkalommal olvastam, mint a kedvenc meséimet. Ezen kívül valamiért nem is volt annyira varázslatos, mint a többi Disney mesém.
Persze itt is voltak szerethető figurák Quasimodo, Hugo, Victor, Laverne és a fülbevalós kecske Dzsali, de ez a húzóerő sem volt elég a megszeretéséhez. :(

Paulina_Sándorné
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

A könyv eszembe juttatta, hogy mennyire szerettem a mesét. Szép emléket is idézett fel bennem, mikor a moziban megnéztük. Szerintem kedves és aranyos történet. Szimpatikusak a szereplők. Quasimodo-t szerintem nem alkották meg csúnyának. A vízköpőket imádom.

Citrompor P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Találomra emeltem le a gyerekkönyveimet tartó könyvespolcról. Első osztályos koromban kaptam ajándékba egy osztálytársamtól, amikor születésnapi zsúrt tartottam. Akkoriban nagy divat volt Walt Disney mesekönyveket gyűjteni. Ha jobban belegondolok, önálló könyvként kevéssé állják meg ezek a könyvek a helyüket, inkább a filmek kiegészítőinek tekinthetők, mert eléggé nagy mértékben tömörítik az eseményeket. Ráadásul olyan egyszerűek a párbeszédek és a fordulatok olyan hirtelen történnek, hogy úgy tűnik, kimarad egynéhány ok-okozati összefüggés a történetből. Felnőttként feltűnt, ami gyerekfejjel nem, miszerint a gonosz Frollo keményen rasszista! Ejnye. Mindenesetre a képek disney-sen szépek, a könyv jó minőségű, szép emlékeket hívott életre bennem.

Droci P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

A Disney mesék olyan igazi gyermeksimogató, szívbe záródó történetek. Most egy olyanhoz volt szerencsém, amit egyrészt gyerekként sem olvastam soha, másrészt sohasem láttam filmen se. Az olvasást már pótoltam, remélem, hogy hamarosan filmben is lesz lehetőségem megnézni.
Csak foszlányokban hallottam annak idején a történetről, így most egy kis szünet erejéig jó volt kikapcsolódni Esmeralda-ékkal :) (Kicsit furcsa, de a lány nevét olvasva nekem először a bizonyos szappanopera jutott eszembe, ami ment a tévében :D).
A rajzok csodaszépek, olyan igazi kis Disney-sek, a történet pedig már a jól megszokott kis egyszerű, mégis nagyszerűen záródó. Sajnálom, hogy gyerekként nem olvastam el, de tavaly sikerült egy antikváros akció keretében hozzájutni, így már helyet foglal szerény mesekönyves polcunkon :)
Éljenek a Disney-k :P

96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9636271097 · Fordította: Tóth Tamás
Reelka
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Mondtam mar mennyire, de annyira imadom a vizkopoket??? Ok a kedvenceim itt is!

robinson P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Mese.. nem az eredeti Viocto Hugo történet,de ugye ez nem baj, hiszen ez gyerekeknek készült. Nagyon jó..komoly kérdéseket feszeget. Az örök, igaz barátság, a lemondás, a szerelem,és a bőrszín is terítékre kerül…Nagyon kedvenc!

Gyöngyöm P
Walt Disney – A Notre Dame-i toronyőr

Én nagyon szerettem. A kisfiam is egész türelmesen végighallgatta több részletben. Örülök, hogy megvettem.
Szép a grafikája és felidezte a gyerekkorom!
Ajánlom:)

Perly P

– Hát akkor miért nem szóltak? – kérdezte Clopin megjátszott ártatlansággal. – Próbáltunk szólni!

58. oldal (Egmont, 1996)

– Hagyjatok békén! (…)
– Rendben, Quasimodo, békén hagyunk (…)
– Végül is mi csak kőszobrok vagyunk (…)
– De azt sose hittük volna, hogy a te szíved is kőből van (…)

69. oldal (Egmont, 1996)

Perly P

– Egész életemben csak azt hallottam tőled, hogy a világ gonosz és álnok. De most már tudom, hogy nem a világ gonosz, hanem te és a magadfajták!

86. oldal (Egmont, 1996)