Walt ​Disney – A Notre-Dame harangozója 12 csillagozás

Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Victor Hugo örökszép történetének rövidített, sok-sok képpel díszített változata a kicsiknek szól. A szörnyszülött Quasimodo és a szépséges Esmeralda a központi figurái a mozgalmas cselekménynek. Végletes érzelmek dúlnak körülöttük: gonoszság, kegyetlenség, bosszúvágy, barátság, szerelem. A jó és rossz harca nagy küzdelembe torkollik, melynek színtere a csodálatos párizsi székesegyház, a Notre-Dame. Ebben az összecsapásban Quasimodo, akit sokáig csak gúnyolt mindenki, hőssé válik.

Magyar Könyvklub, Budapest, 1996

Eszandics>!
Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Kihívás miatt kezdtem most Disney meséket újraolvasni és én úgy imádom :D Ezt a mesét talán nem láttam annyiszor, de szerintem a történetét ennek is mindenki ismeri, aki szereti ezeket a könyveket/meséket. Vicces volt, miközben olvastam elfogtak az emlékek, ahogy néztem a rajzokat bevillant pl, hogy az egyik rajz nekem megvolt puzzlebben :)

Rana88>!
Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Felnőttként is imádom a meséket rajzfilmként és mesekönyvként egyaránt. Régen olvastam mesét, de úgy éreztem ideje elővenni a régi mesekönyveimet és újra fellapozni őket. Szeretem ezt a történetet, bár nyilván máshogy tekintek rá, mint gyerekként. Szeretem benne az illusztrációkat mert bár 1996-os a könyv, nagyon szépen ki vannak dolgozva

Vtusoro P>!
Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Gyermekkorom egyik (a sok Walt Disney közül) kedvenc meséje. Az illusztrálás teljesen hű a filmhez, szépek a képek. A szöveg nem túl sok és pár részlet kimaradt, de ennyi fér egy gyerekkönyvbe gondolom, hogy az még kicsinek is olvasható és érdekes maradjon.

eszterke94>!
Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Bevallom nem régen láttam először teljes egészében a filmet, de nagyon tetszett! Ez a könyv pedig elég élethűen visszaadja azt, ami a filmben történt. Nagyon tetszett az egész!! Gyönyörű rajzok vannak benne! Biztos, hogy elfogom még olvasni párszor! :)

Adrienn_Bodnár P>!
Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje, imádtam a könyvet is épp úgy ahogy a meséket :)
Így felnőttebb fejjel jöttem rá csak, hogy mennyi mondanivaló is van ebben a történetben. Csodálatos :)

CheshireCat>!
Walt Disney – A Notre-Dame harangozója

Nem igazán szeretem ezt a történetet. A rajzfilmet sem hiszem, hogy sűrűn néztem gyerekkoromban.
Lehet amiatt, mert nem a megszokott lányos, cuki, szép mese. Ebben cigányok vannak meg zsarnok bíró, meg egy 20 éve a katedrális tornyában lakó csúnyácska ember.
Happy end a vége ennek is, de maradok a Hófehérke, a Csipkerózsika meg a hasonló Disney-nél! :)