93. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Walt ​Disney – 101 kiskutya 447 csillagozás

Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya Walt Disney – 101 kiskutya

Mitől ugatnak London kutyái ezen az éjszakán? „Elraboltak otthonukból tizenöt dalmatiner kutyakölyköt!” Vajon ki tette, és miért? Sikerül-e szüleiknek megtalálni, kiszabadítani, hóban-fagyban hazajuttatni a pettyes apróságokat? Itt bizony minden kitartásra, furfangra, baráti segítségre szükség van! És hogyan lesz a tizenöt kiskutyából százegy? Rejtélyek és izgalmas kalandok közepette kel útra Pongó és Perdita, hogy megmentse az elrabolt kutyusokat…

Eredeti megjelenés éve: 1986

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Disney mesék Egmont-Hungary · Disney – Mesék az aranygyűjteményből Hachette Fascicoli · Walt Disney – Klasszikus mesék Egmont-Hungary · Walt Disney – Blikk Könyvklub Egmont-Hungary · Walt Disney mini sorozat Egmont-Hungary · Disney – Varázslatos hangoskönyvek De Agostini, Egmont-Hungary, Hachette Fascicoli · Disney mini mesék Hachette Fascicoli

192 oldal · keménytáblás
De Agostini, Milánó, 2022
De Agostini, Milánó, 2022

Szörnyella de Frász · Anita Radcliffe · Horace Badun · Jasper Badun · Nanny · Roger Radcliffe

Nikolett0907 P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

„– Nagyon éhesek lehettek – mondták a tehenek. – Gyertek közelebb, nekünk egyszerre négy cumink is van.”

Mit is mondhatnék, gyermekkorom egyik legmeghatározóbb meséjéhez?
Muszáj volt elolvasnom.
Minden oldallal újra haragudtam Szörnyellára és imádtam az én kis kutyulikáimat.

Még mindig hatalmas rajongással tudok neki fogni az olvasásnak és kedvet kaptam a mesefilm megnézéséhez is.

Imádom!

nicosia P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Az egyik legszebben rajzolt, legaranyosabb Disney mese. Meglepő módon inkább hercegnő párti vagyok, ha Disney meséről van szó, mert az állatmeséi gyakran sírósak, de a 101 kiskutya egy vidám, kedves történet. Még Szörnyellával együtt is az. Akárhány éves is az ember, nem lehet nem szeretni.

Naiva P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Egyik kedvenc Disney klasszikusom. Nagyon sokban hozzájárult ez a mozi a dalmaták népszerűségéért. Mindig is dalmatát szerettem volna, csak én utána olvastam a fajta jellemzőinek, alaptermészetének. Nem olyan egyszerű a nevelése, kifejezetten következetes, határozott gazdik számára javasolt a tartása. Én pedig egyik sem vagyok.
Disney viszonylatokhoz képest Szörnyella az egyik legeredetibb gonosz, akinek megvan a maga motivációja. Aranyos, kellemes kikapcsolódást nyújtó olvasmány. A gyerekek minden bizonnyal nagyon szerethetik.
A rajzfilm nyilván jobb, mert nem ennyire vázlatos, de megérdemli az 5 csillagot.

Amál P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Megunhatatlan mese, örök kedvenc a kis pöttyös kutyusok története. A film is mindig a képernyőhöz tud szegezni. Szörnyella gonoszságát ellensúlyozzák a tündéri dalmaták. Gyönyörűen illusztrált mesekönyv, amit öröm kézbe venni.

gabiica P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Imádtam. Gyerekkorom egyik kedvenc története, noha ebben a formában olvasni nem olvastam, viszont a filmet imádtam. Szuper történet.

Bibi_️3>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Én magam is mindig imádtam ezt a mesét *-*, de most hogy a Pepi „hisztikézik” evés közben, kellett valami, figyelemelterelés :D Igaz, hogy meló, olvasni a mesét és közben kanalazni, de megoldottam :D
Éljenek a találékony anyukák :)
és jöhet a délutáni szundi :D ( persze csak neki :/ :D )

Deziréé>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Nem is emlékeztem már a mese végére, olyan rég láttam. Jó volt egy kis nosztalgia.

kratas P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Imádom ezt a mesét és a mai napig emlékszem, hogy mennyire aggódtam a kutyusokért, amikor menekültek :)))

kerimaci P>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Mindig rájövök, hogy mennyire jók Walt Disney klasszikus meséi :) Bár nekem Micimackó verhetetlen, a 101 kiskutya is ott van a kedvencek között. A kiskutyák cukisága, a felnőtt kutyák furfangja és leleményessége mindig tetszett, és rá kell jönnöm, hogy Szörnyella az egyik olyan gonosz, akit sose kedveltem… kicsit se.

Joxer>!
Walt Disney – 101 kiskutya

Erre a mesére is igaz a mondás, hogy ha a történetben kutya van, akkor az biztos siker.
Azóta kedvelem a Dalmatákat, mióta a rajzfilmet elöször láttam.

Szédültnapraforgó>!

Szűcs_Viktória_>!

Boldogan teltek a napok. A szerelemtől szinte alig láttam, minden gondolatom Perdita volt.

Trudiz>!

– Gyere, Perdita, menjünk le a parkba, és próbáljuk meg inkább a Holdvilág vonyítón!

Kapcsolódó szócikkek: Perdita