Kezdetben 3 csillagozás

A teremtés és az özönvíz meggyőző bizonyítékai
Walt Brown: Kezdetben

A „Kezdetben – A teremtés és az özönvíz meggyőző bizonyítékai” az eddig megszokottól egészen eltérő módon tekint erre az ismét felforrósodott témakörre. Óvatosan magyarázza a bizonyítékokat, amelyek forradalmasíthatják kezdetekre vonatkozó elgondolásainkat. Arra késztet, hogy gondolkozzunk el az ebben az ősi vitában felszínre kerülő új elképzelések felett.

Bibliaiskolák Közössége, Budapest, 2010
334 oldal · ISBN: 9789637493782 · Fordította: Sonnleitner Károly

Emmi_Lotta I>!
Walt Brown: Kezdetben

Walt Brown: Kezdetben A teremtés és az özönvíz meggyőző bizonyítékai

Nekem nehéz volt. Érdekes, elgondolkodtató is ugyanakkor.
A fordítás egyszerűen szemét, kritikán aluli. Sok értelmetlen mondat, rossz utalások (például a hivatkozott ábrák, fejezetcímek egy része hiányzik), nyelvtani, nyelvhelyességi, helyesírási, szóhasználati stb. hibák nehezítik az amúgy sem könnyű olvasmányt. A fordító átolvasás nélkül nyomdába adta az első piszkozatát. Szakmai lektor ugyan közreműködött, de nyilván ő csak a tartalomra figyelt, nem tekintette feladatának a töméntelen hibamennyiség felemlegetését. Az ilyen kirívóan silány megformálás (a fordító részéről) már kihat a tartalomra is! Ha a kiadó nem spórolta volna meg a nyelvi lektorálást, akkor értékes, hiánypótló mű lehetne az olvasó kezében. Egyébként tele a könyv fényképekkel, rajzokkal, ábrákkal, térképekkel, egyszóval gyönyörű kiállítású. Olvasás közben egyfolytában arra gondoltam, milyen kár ezért a máskülönben értékes könyvért, így elszúrni könnyen javítható apróságokkal… Oldalanként több tucat az ilyen-olyan hibák száma. Biztosan az én bűnöm, hogy ezek a dolgok negatívan befolyásolnak, de számomra még jobban megnehezítették az olvasottak értelmezését és a tartalomra való figyelést.
Irdatlan mennyiségű a fejezetek végén a jegyzet. Többször nagyobb a jegyzetek terjedelme, mint magának az adott fejezetnek. Nehézkes a hátralapozás. Szerencsésebb lett volna a lábjegyzet, illetve többségüket be is lehetett volna építeni a főszövegbe.
Mindezek ellenére még így is megérte elolvasni.

Bibliaiskolák Közössége, Budapest, 2010
334 oldal · ISBN: 9789637493782 · Fordította: Sonnleitner Károly