Káoszaréna 7 csillagozás

Wallace G. Archer: Káoszaréna

Legendák ​beszélnek szerte Worlukon olyan térkapukról, melyek egy világokon kívüli helyre nyílnak, ahol minden tizenegyedik esztendőben megrendezésre kerül a Próba. A Káoszarénába, ahogy ezt a helyet nevezik, csupán a legjobbak juthatnak be. Hiszen az idáig vezető út tele van veszélyekkel, a rejtett kapukat pedig szinte a lehetetlenséggel határos megtalálni.

A Káoszarénába nemre, fajra és világra való tekintet nélkül bárki eljuthat, a versenybe benevezhet. Feltéve, hogy sikerül megtalálnia egy Kaput és élve átjutni rajta. Egyik sem könnyű feladat.

Dédapád nem birtokot vagy kincseket hagyott rád. Csupán egy apró, ébenfa ládikát, melyek azonban töredékes feljegyzéseket rejtettek magukban a Káoszarénáról, s az oda vezető útról.

Ilyen kihívásnak pedig nehéz ellenállni…

FANTASZTIKUS JÁTÉKKÖNYV!
LÉGY TE A FŐHŐS!

Jöjj, lépj be a képzeletharcosok sorába, s cselekedj belátásod szerint. Döntsd el te, harcolsz, menekülsz, varázsolsz vagy… (tovább)

Eredeti cím: Arena of Chaos

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Harcos Képzelet Játékkönyvek

Cherubion, 2000
184 oldal · ISBN: 9639110728 · Illusztrálta: Zubály Sándor, Balogh István

FrNo90>!
Wallace G. Archer: Káoszaréna

Ez volt az első ilyen jellegű könyv, ami a kezembe akadt annak idején. Emlékszem, az akkori legjobb barátom hozta el erdei iskolába (Mátraháza), és rögtön magával ragadott. Előttem van a kép, ahogy a faház előtti kis tornácon ülve olvasom a könyvet nagy beleéléssel (miközben észre sem vettem, hogy épp egy lódarázs próbál becserkészni). Persze dobókocka az épp nem volt kéznél, így a különböző harcoknál, szerencsepróbáknál „csalni” kellett… :) Hazatérve, rögtön szenvedélyes gyűjtő lettem, bár ez a fajta lapozgatós sorozat akkoriban már kezdett kimenni a divatból. Számomra ez a Cherubion-féle sorozat jelentette „a” lapozgatós könyveket, az eredeti Livingstone-Jackson-féle Kaland játék kockázat-sorozattal csak később ismerkedtem meg, és nem is nyerte el annyira a tetszésem (bár az Országút harcosa bitang jó volt).

Persze mai fejjel már feltűnnek a hibák, a logikai bukfencek, a „bugok”, vagy a lehetetlen harcrendszer. Nyilván már korántsem nyújt akkora élvezetet, mint 15-20 éve. Mégis, ahogy most valami hirtelen megfontolásból újra el kezdtem olvasni a sorozatot, a nosztalgia sokkal erősebben érvényesül nálam, mint gondoltam volna. Amikor még nem volt számítógépem, az ehhez hasonló lapozgatós könyvek nagyon is képviseltek egyfajta minőségi interaktivitást. És bár a műfaj hanyatlása elkerülhetetlen volt (Magyarországra már így is akkor érkezett meg, amikor már leszállóágban volt nyugaton), gyerekkorom meghatározó kis könyvecskéi maradnak azokkal a brutálisan szépen megfestett borítóikkal együtt.