Wakai Seiji (szerk.) · Sági Attila (szerk.)

Kortárs ​Japanológia II. 0 csillagozás

Wakai Seiji – Sági Attila (szerk.): Kortárs Japanológia II.

A ​Károli Gáspár Református Egyetem és a L'Harmattan Kiadó Kortárs Japanológia című sorozatának második kötetét tartja kezében az olvasó. A japán nyelv és kultúra iránti érdeklődés nem új keletű Magyarországon, változó tartalommal és irányultsággal, immár több mint száz éves múltra tekint vissza. A kötet tanúsítja, hogy a kezdetben kis létszámú, mára örvendetesen egyre inkább bővülő szakmai közösségnek köszönhetően, milyen nagy fejlődésen ment keresztül a kezdetektől napjainkig a japán nyelv és kultúra oktatása hazánkban, egyfelől a japán nyelvet tanulók számának növekedése tekintetében, másrészt az oktatás szakmai hátterét tekintve, az oktatás minden szintjén. A Japán Alapítvány SacuraCore Projectje keretében, a Károli Gáspár Református Egyetem Japanológia Tanszékének szerkesztésében készült kötet az első olyan összeállítás, amely széles körképet nyújt a hazai japánnyelv-oktatás történetéről, a japán nyelvkönyvek egyre gazdagabb és színvonalasabb kínálatáról, a Japán Alapítvány… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Károli Könyvek - Tanulmánykötetek L'Harmattan · Kortárs Japanológia L'Harmattan

L'Harmattan, Budapest, 2017

Paul Schrader: A transzcendentális stílus a filmben
Rácz Endre – Szathmári István (szerk.): Tanulmányok a mai magyar nyelv szófajtana és alaktana köréből
Péter Mihály: Nyelv, stílus, költői beszéd
Rácz Endre – Szathmári István (szerk.): Tanulmányok a mai magyar nyelv mondattana köréből
Rácz Endre – Szathmári István (szerk.): Tanulmányok a mai magyar nyelv szövegtana köréből
Farkas Ildikó (szerk.): Ismerjük meg Japánt!
Conrad Totman: Japán története
Réger Zita: Utak a nyelvhez