A ​Tűz népe (A Farkas népe 2.) 14 csillagozás

W. Michael Gear – Kathleen O'Neal Gear: A Tűz népe

Ez a tûz kora. Az elsõ telepesek kis csoportja bátran harcol, hogy életben tartsa õsei álmait a könyörtelen, aszály sújtotta vidéken. Lenyûgözõ látomása ígéretétõl hajtva egy hõsies, fiatal álomlátó és egy félelmet nem ismerõ harcos asszony szövetséget köt, hogy nagyszerû jövõ felé vezesse népét.
A tragédiával és diadallal, bátorsággal és viszállyal teli rendkívüli elbeszélés, A Tûz népe az Amerika elsõ népeirõl szóló új sorozat második lenyûgözõ regénye.

Eredeti cím: People of the Fire

Eredeti megjelenés éve: 1991

Gold Book, Debrecen, 2008
400 oldal · ISBN: 9789634261230 · Fordította: Dudás Éva
Magyar Könyvklub, Budapest, 1999
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635488718 · Fordította: Károlyi Eszter

W. Michael Gear – Kathleen O'Neal Gear: A Tűz népe

Hosszú olvasás volt, mert mikor elkezdtem valahogy nem kötött le. Lassú volt és megint meg kellett tanulni egy halom új nevet. Mindig gondban voltam a nevekkel, itt pedig néha még azt se tudtam eldönteni, hogy az illető milyen nemű. Úgyhogy félretettem a könyvet. A történet nagy részét nyáron olvastam, könnyen azonosulni tudtam az indiánokkal, akiknél nem esik az eső és nincsenek vadászható állatok.
Tűztáncot jobban kedveltem, mint Farkasálmot és érdekes adalék volt a Farkasbatyu és Kék Füst jelenléte.
Mindenképpen folytatom majd a sorozatot a befejező kötettel.

Ragnarok
W. Michael Gear – Kathleen O'Neal Gear: A Tűz népe

Igazából az első könyv története ismétlődik meg, más szereplőkkel és más végkifejlettel. Ez talán jobb első rész lehetett volna. Az utolsó 90 oldalt egy nap alatt olvastam el – nem kellett volna. A hímlány érdekes szín volt a könyvben, nem vagyok biztos benne, hogy nem valami konkrét (nevelő) szándékkal került a könyvbe. Persze ki tudja. A következő rész léte annyira most nem hoz lázba; a sok spirál és az Egy kicsit sok volt már a vége felé. Jobban tetszett volna, ha több rész jut a köznapi életüknek; vándorlás csaták, szerelem… A harmadik részt is mindenképpen el fogom olvasni, de egy kicsit csalódás volt most ez. Azt hittem szorosabb kapcsolat lesz az előző könyvvel és azokról a szereplőkről, vagy utódaik életéről olvashatok.

Renkou

Új dolgokat megtudni mindig ijesztő.

Kapcsolódó szócikkek: tanulás · tudás
Renkou

A tanulás olyan, mint homokon járni. Sosem tudod, mire lépsz… mikor csúszik ki a lábad alól a talaj, mikor esel el. De ha nem mész, soha nem jutsz sehová, soha nem látsz újat. Akkor legjobb, ha a kunyhódban maradsz, vékony irhával elválasztva a külvilágtól, és éhen halsz.

Kapcsolódó szócikkek: tanulás · tudás

A Farkas népe sorozat · Összehasonlítás