Visszavonulni? ​Soha! (A tengerészgyalogosok 10.) 9 csillagozás

W. E. B. Griffin: Visszavonulni? Soha!

Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A ​Los Angeles Daily News W. E. B. Griffint az Amerikai Fegyveres Erők koszorús költőjének nevezte, és a Visszavonulni? Soha! című regényét olvasva mindenki számára világossá válik, hogy miért. 1950 ősze van. A tengerészgyalogosok döntő fontosságú győzelmet aratnak Incsonnál, de még nem tudják, milyen megpróbáltatások várnak rájuk. Douglas MacArthur megmakacsolja magát, és elhatározza, keresztülvág a 38. szélességi körön, és meg sem áll a Jalu folyóig, ahol biztosra veszi, nem fogják kínai erők várni. Ken McCoy őrnagy azonban, aki titkos akcióba kezd, egészen más információ birtokába jut, és MacArthur tábornokhoz hasonló elszántsággal küzd, hogy az igazság kiderüljön, mielőtt még túl késő lenne. Közben Fleming Pickering dandártábornok, aki két kontinens között ingázik, elkeseredetten próbálja elsimítani a MacArthur tábornok és Harry Truman elnök közötti nézeteltérést, és igyekszik nem gondolni vakmerő pilóta fiára, aki valahol az ellenséges vonalak mögött próbálja elkerülni a… (tovább)

>!
Gold Book, Debrecen, 2007
530 oldal · ISBN: 9789634260516 · Fordította: Bally István

Kedvencelte 1

Most olvassa 1

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Eltiron>!
W. E. B. Griffin: Visszavonulni? Soha!

Szép hosszú menet volt, 10 kötet, bő 6.000 oldal – az elmúlt 2-3 hónapban tényleg ezzel a sorozattal feküdtem-keltem, mert főleg elalvás előtt és reggel a kádban olvastam :)
Számomra az utolsó kötet volt a leggyengébb, de összességében nem húzza le az egész ciklus értékelését.
A kedvencem a 7.-8. rész volt, amik a világháború két kevésbé ismert, egzotikus színhelyén játszódtak.
A 8. kötetben olvasható egyébként – túlzás nélkül – az irodalomtörténet talán legszebb, legcikornyásabb lebaszása. Egy tengernagy oszt ki egy hadnagyot – a sorozat egyik legellenszenvesebb főhősét, akit a végére sem sikerült megkedvelnem – nagyjából 18-20 oldalon keresztül; az Ószövetségnél, pontosabban Mózesnél kezdi, megemlíti a Magna Chartát, a Függetlenségi háborút, míg eljut a jelen pilótáihoz, eközben már-már lírai magasságú jelzőkkel illeti a recipienst ("Maga gennyes pattanás egy tengerészgyalogos őrvezető seggén").
Jó móka volt, és – bár néhány mulatságos hibát vétett ("egy kilogramm repülőbenzin az 80 deka") – a fordításról is csak jókat tudok írni.

Balázs_Erőss>!
W. E. B. Griffin: Visszavonulni? Soha!

Szomorúan, de a végére értem a sorozatnak. Az utolsó kötet lényegesen pörgősebb lett, mint a korábbiak, van benne akció, menekülés, kémkedés és természetesen irgalmatlan mennyiségű katonai intrika, mintegy kárpótolandó az olvasót a korábbi kötetekért. Bevallom, hogy bár a sorozat könyveiben a korrajz mindig többet nyom a latban, mint az akció, mégis roppantul szórakoztatóan van tálalva mindkettő.
Most már csak azt kellene eldöntenem, a szerző melyik sorozatával folytassam…

Tiger205>!
W. E. B. Griffin: Visszavonulni? Soha!

A tengerészgyalogos sorozat – számomra – Griffin legtipikusabb, talán legjobb sorozata .Lebilincselő, életszagú. talán egy kicsit túlságosan is sokat veszteget a nem-hadi cselekményekre, s a végén kerül pár oldal magára az akcióra (főleg a későbbi könyvekben). ennek ellenére nagyon is szerethető.
Ülj le, olvassad, s kortyolj hozzá egy kis Famous Grouse-t…
A Koreai harcok leírása kicsit jobb a „századosok” c. könyvében.
És mi sorozat vége, kedves HARMADIK William Edmund Butterworth???


Hasonló könyvek címkék alapján

Walter Lord: Hihetetlen győzelem
Eugene B. Sledge: Pokol a Csendes-óceánon
Herman Wouk: Végső győzelem
Newt Gingrich – William R. Forstchen: Pearl Harbor
Norman Mailer: Meztelenek és holtak
Karl Marlantes: Matterhorn
Kate Quinn: A vadásznő
Frank G. Slaughter: Kard és szike
James Jones: Most és mindörökké
Leon Uris: Meghalsz, tengerész!