Karácsonyi ​kutyavásár 314 csillagozás

W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Josh ​Michaels magányosan nyalogatja sebeit coloradói otthonában.

Ám életét feldúlja, amikor a szomszédja – legnagyobb megrökönyödésére –az ő nyakába varrja mindenórás kutyáját. Lucy melegbarna kutyaszeme azonban rögtön leveszi őt a lábáról, és , elhatározza, hogy mindent megtesz a kutyamamáért és imádnivalónak ígérkező kölykeiért.

Azelőtt sosem volt kutyája, ezért az állatmenhelyhez fordul segítségért. Megismerkedik Kerrivel, a gyönyörű és éles nyelvű állatbaráttal. Irányítása alatt Josh megtanulja, hogyan nevelje fel a kiskutyákat, hogy aztán örökbe adhassa őket a menhely Karácsonyi kutyavásárán. Mindeközben fülig beleszeret a lányba.

Azonban még annál is szerelmesebb lesz újdonsült, bundás családjába, akik váratlan boldogsággal aranyozzák be a napjait. Vajon képes lesz-e elszakadni imádott kiskutyáitól. Kerri és közte is feszültté válik a viszony; Josh nem akarja elveszíteni a lányt, ám nem tudja, hogyan hozhatná helyre a dolgokat.

Vajon igazán… (tovább)

232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634571957 · Fordította: Somogyi Eszter

Josh Michaels · Dr. Becker · Kerri · Ryan

Nikolett0907 P>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

„(…) úgy tűnik, a kutyák már csak ilyenek: egy pillanat alatt megfeledkeznek a neheztelésről, elnéznek bármilyen sértést, hiszen annyival jobb érzés, ha mind barátok vagyunk!”

Most is csak mosolygok, miközben ezt a pár mondatot írom ide.

Nagyon szeretem az állatokat, és a kutyusok nagyon cukik….ez a történet is az volt.
Vicces, könnyed, humoros, és nagyon szórakoztató.
Ellenben meg kell jegyezzem, többször méregbe gurultam, kedves Josh viselkedésén. Azt értem, hogy kezdő állattartóról van szó, de bizony voltak cselekedetei, amik nagyon buták voltak és igen csak fel ingereltek.
Viszont nem erre figyeltem elsődleges, egy könnyebb kikapcsolódásra vágytam és ezt meg is kaptam.
Tetszett.

Amaryll87>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Annyira nem voltam elájulva tőle. Josh az elején idegesítő volt. Értem, hogy gyászol. Fájdalmas időszak. De attól még nem kell úgy viselkedni, mint egy ősember. A szerelmi szál sem volt egy nagy durranás. A kiskutyák mindennapjait viszont szuperül leírta az író. Szinte magam előtt láttam a kutyusokat, ahogy zajlanak a mindennapjaik.

Pati28>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

„Ha magadhoz veszel egy állatot, már előre tudod, hogy a végén összetörik majd a szíved. A kutyák olyan nagyon rövid időt töltenek velünk… Igen, persze, ők az ember legjobb barátai, de egy évtized, másfél, és annyi.”

Imádtam ezt a hangulatos, vidám, karácsonyi történetet. Szerelembe estem az öt apró, kis cukiságbombával. spoiler
Jókat mosolyogtam Josh bénázásain, és ahogy próbálja megtanulni, mik egy gazdi teendői, és mire lehet szüksége kedvencünknek. Szerencsére nagyon jól belerázódik a helyzetekbe, és egy csomó kalandot átélhetnek.
Maga a szerelmi szál igen gyengécskére sikeredett, és Kerri életéről is szívesebben megtudtam volna többet, de az író inkább az önzetlen, feltétel nélküli szeretetet helyezte előtérbe, mely által érzelmek lavináját zúdítja az olvasókra.
Voltak pillanatok, mikor nevettem, és voltak olyanok is, mikor meghatódtam.
Igazi szívmelengető olvasmány. ❤ Csak ajánlani tudom. :-)

Ferger_Jolcsi P>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Nagyon aranyos kis történet volt, nekem tetszett. Bár semmi extrát nem tartalmazott, ami miatt kedvencemmé vált volna, mégis jó volt olvasni Josh-ról és a boldogulásáról egy halomnyi kiskutyával. Nem szerette sosem a kutyákat, mégis úgy hozta a sors, hogy az útjába akadt egy csomó és neki kellett a gondjukat viselnie. Nagyon jó volt olvasni róla, hogy mennyire önzetlenül és teljes szeretettel fordult a kiskutyák felé, egyengette az útjukat, amíg szükség volt rá. spoiler

Jagika P>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Bájos történet, melynek a kutyás cselekményszála sokkal jobban tetszett, mint a szerelmi. Az író annyira hangulatosan mutatta be a kiskutyák mindennapjait, hogy magam előtt láttam az öt kiskutyus hancúrozását, fejlődését. Mindegyik kölyök jellemvonása telitalálat. spoiler
Mindezek mellett Josh története a karácsonnyal együtt számomra teljesen elveszett, de jobb is, mert csak lehúzná a csillagozásomat a fiatalok játszmája…

Iloonka>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Egy aranyos karácsonyi történet imádnivaló kutyusokkal az élen, szóval minden megvan ahhoz adva, hogy felrobbanjon a cukiság mérő.

Joshnak váratlanul szakad nyakába a vemhes Lucy, egy szomszédja által. Neki kell gondoskodnia róla, viszont a vártnál tovább is, mígnem már egy egész almot ő gondoz. Bár sose volt kutyája, így időnként elég esetlen és lehetetlen dolgok jutnak az eszébe, de a szíve a helyén.

Nagyon szeretem az állatos sztorikat, még ha ritkán is olvasok, de a szívem csücske ez. Olyan imdánivalóak voltak a kutyusok, főleg Rufus, amiért állandóan segített Codynak. Hát meg akartam zabálni! Ahogy az összeset. A karácsonyi hangulat annyira nem jött át nekem, vagy csak velem van a baj, amiért a közeledtével semmiféle hangulatom sincs hozzá. Viszont a szerelmi száll tényleg elég gyengére sikerült. Néha nem is értettem Josh és Kerri tetteit, néha olyan gyerekesek tudtak lenni, pedig felnőtt emberekről van szó. Meg igazából olyan semmilyenek is voltak. Nem éreztem szimpátiát, sem ellenszenvet, csupán olyan semlegesek voltak számomra. Vicces helyzet, hogy ezzel szemben karaktert a kutyáknak adott Bruce, mondjuk az előző könyveiből kiindulva, mikor is kutya szemszögekből írt…

Nem okozott csalódást, de vannak csiszolni való dolgok a könyvön. De azt lefogadom, hogy ha édes kutyákról akarsz olvasni, akkor ez a te könyved!

Raizo>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Mivel láttam Cameron három könyvéből készült filmadaptációkat, így gondoltam jó lenne elolvasnom az egyik könyvét is. Tulajdonképpen egy kedves történet egy szinte remeteéletet élő srácról spoiler és néhány kiskutyáról, no meg egy nagykutyáról. Mivel azonban lényegében egy romantikus történet, így engem nem fogott meg, szépnek valóban szép, de a műfaj nem az én világom. :)

zuna19>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

Úgy kezdtem a könyvnek, hogy ez tuti nem fog tetszeni nekem. De kellemesen meglepődtem, amikor már az első fejezet izgalmasan kezdődött és csak olvastam és olvastam. Alig bírtam letenni, szinte faltam az egész sztorit.
Szégyenkezve, de bevallom nem vagyok nagy állatbarát. 26 évesen összesen 2 házi kedvencem volt és még rájuk se igazán emlékszem.
Kifejezetten szerettem, ahogy Josh fokozatosan beleszerelmesedik a 6 kutyába. A könyv végén volt vagy 20 oldal ami nem tetszett, de ezen kívül meg vagyok elégedve az élménnyel amit W. Bruce Camerontól kaptam.
Az Amanda szál elég lehangoló és idegesítő volt.
Tudom, hogy itt Kerri azért nem szerepelt többet, mert nem a romantikát akarta előtérbe helyezni az író, de szerettem volna többet olvasni róla.

dontforgettosmileandread P>!
W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

„ Mert ha beszélek róla, igazán valósággá válik.”
Ez a könyv nálam még mindig az egyik legkülönlegesebb. Már akkor tudtam, hogy újraolvasós lesz, amikor tavalyelőtt először elkezdtem olvasni, vagy taláán kettő, három, négy (?) évvel ezelőtt először a kezembe vettem a boltban és jött velem a pénztárig.
Mosoly. Öröm. Szívet melengető történet. Bár nincsen kutyám, rengeteg kutyás ismerősnél látom azt az odaadó szeretet, amit csak egy kisállat tud megadni. Nem véletlen mondják, amíg nincs kisállatunk, a lelkünk egy része mélyen alszik.
Szinte láttam magam előtt Lucy-t a kis kezdetben botorkáló kölykökkel. Együtt nevettem Kerrivel Josh vicces, olykor ügyetlen megnyilvánulásain. Jól bele van csempészve ez a kis romantikus szál is. Ügyes!
Kikapcsolódás ez a könyv, teljes mértékben azt kaptam tőle (újra), amit vártam.
Könnyed, aranyos.
Bár kedvencemnek még mindig nem mondanám , tudom, hogy jövőre ugyanebben az időszakban ismét meglátogatom a karácsonyi kutyavásárt.

W. Bruce Cameron: Karácsonyi kutyavásár

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„Ez a könyv egy csodálatos karácsonyi történetet foglal magába. Maga a sztori nem hoz váratlan csavarokat, nem fog a hajunk kiesni a fordulatoktól. Szinte egyértelmű, mire számíthatunk, de mégis… nem csak azért, mert kutyás könyv, hanem önmagában is egy gyönyörű alkotás. Vicces, könnyed, humoros, s szerfelett szórakoztató.
Ugyanakkor, ha nem karácsonykor olvastam volna, nem hiszem, hogy ennyire elnéző lennék vele szemben. Ez az ünnep a szeretetről és a családról szól, így ha akartam volna, sem lettem volna képes felhúzni magam Josh néhány viselkedési formáján. Akármennyire is jókat mosolyogtam a legtöbb felmerülő szituációban rajta, hiszen minden szempontból egy kezdő kutyatulajdonos, de sokszor azért boncolgatta a tűréshatáraimat. Néhol kiábrándítóan buta tudott lenni. A karaktere túl egyszerűre sikeredett. Sokszor nem tudtam megérteni, miért gondolkodik úgy, ahogy az adott helyzetben, s miért nélkülöz mindenféle logikát. Értem, hogy ezzel a móddal tudott az író kitérni a fent említett dolgokra, de már csak egy lépés választott el tőle, hogy megorroljak Josh karakterére.
Ezen kívül, néhol túlságosan elszállt a fantáziája. A választott helyszín: eldugva a hegyek között, ahol még a térerő is ritkán látott vendég pont elég lett volna az alaptézisek megerősítéséhez. Nem kellett volna behozni különböző vadállatos gondolatokat és eseményeket a történetbe. Ezt a részt oly mértékben elrugaszkodottnak éreztem, hogy arra nem találok szavakat. Teljesen kizökkentett az olvasásból, csak úgy kirugdosott a lapok közül.
Összegében egy kellemes kikapcsolódás volt, s a kutyabolond énem számára, egyben egy kihagyhatatlan történet is. Megmelengette az ünnepek alatt a szívemet, s elősegítette a karácsonyi hangulatot. W. Burce Cameron tökéletesen ért a kutyák nyelvén, még ha az emberekén kevésbé is. Jöhet a többi kötete is! ”

K_A_Hikari I>!

Ez a kutyák tanulsága: fontos, hogy a pillanatnak élj, aztán lépj tovább a következő csoda felé.

Niitaa P>!

Miért nem szólt senki, hogy ilyen, ha az embernek kutyája van? Hogy attól fogva minden pillanatnak jelentősége lesz, hogy minden napból valahogy csak a legjobb emlékek maradnak?

Niitaa P>!

Lucy hamar megbocsátott – úgy tűnik, a kutyák már csak ilyenek: egy pillanat alatt megfeledkeznek a neheztelésről, elnéznek bármilyen sértést, hiszen annyival jobb érzés, ha mind barátok vagyunk!

Kapcsolódó szócikkek: kutya · neheztelés
K_A_Hikari I>!

Mindenkinek megvan a maga keresztje. Ezt nem lehet elkerülni, egyszerűen ezt jelenti embernek lenni.

K_A_Hikari I>!

Ha magadhoz veszel egy állatot, már előre tudod, hogy a végén összetörik majd a szíved. A kutyák olyan nagyon rövid időt töltenek velünk… Igen, persze, ők az ember legjobb barátai, de egy évtized, másfél, és annyi. Erre akartam célozni. Így hát az, hogy elveszítjük őket, része a dolognak, meg kell tanulnunk feldolgozni. De idefigyelj: én komolyan hiszek abban, hogy az egyik legfontosabb lecke, amit az ő feltétlen, rajongó szeretetükből tanulhatunk, az az, hogy igaz, minden véget ér, tovább kell lépnünk, de amíg tart, addig nem szabad elvesztegetnünk, tudod?

Pati28>!

Raizo>!

Azelőtt sosem gondolt bele igazán, pedig így van: ha van egy kutyád, az egyszerűen téged szeret. Eszükbe sem jut „másfajta berendezkedés” után nézni. Sosem mondják rád, hogy „gyerekes” vagy, amiért folyton a múltba révedsz, vagy nem neked próbálják felróni, hogy találkoztak valakivel a munkahelyükön, és mostantól vele kívánnak élni Fort Collinsban.

timcsigirl >!

[…] ha ki kell dobnia egy pár zoknit, azokat mindig összecsomózza.
– Annyi időn át együtt voltak! Azért kötöm össze őket, hogy ezután se kelljen elválniuk. Olyan rossz érzés elképzelni, hogy ott hevernek a szeméttelepen, és nem tudják, hová lett a másik.

Kapcsolódó szócikkek: szeméttelep · zokni
dontforgettosmileandread P>!

Hogy lehet, hogy egy kezdetben annyira elragadó tulajdonság a végén hiba lesz, ahogy egy kicsattanó gyümölcs szép lassan elrohad.

gabriel93>!

– Csak általában, ha az embernek gyerekkorában nem volt kutyája, később nem is jut eszébe, hogy szerezzen egyet.

Kapcsolódó szócikkek: Dr. Becker · Josh Michaels