Egy ​kutya négy élete: Ellie (Egy kutya négy élete) 7 csillagozás

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Minden kutyának feladata van. Ellie-é mind közül a legfontosabb.

„Dolgoztam tehát, nem is akárhogy. Jakob szerint »jó kutya« vagyok. Ez a »keresd«-játék fontosnak tűnt a számára, ezért minden erőmmel azon voltam, hogy rendesen kitanuljam. Jó kutya akartam lenni. Jakob kedvéért.”

Ellie igen különleges kutya, rendkívüli hivatással. Kölyökkorától fogva mentőkutyának képezték ki. Képes arra, hogy rábukkanjon egy elveszett kisgyerekre az erdő közepén, vagy akár egy összedőlt épület alatt rekedt, sérült áldozatra. Embereket keres. És megmenti őket. Ellie erre született.
Ám ez még nem minden. Gazdáinak szintén szükségük van Ellie-re. És neki ki kell találnia, hogyan segítsen a hozzá legközelebb állókon.

Szívmelengető történet fiatal állatbarátok számára. Pillants be az ember legjobb barátjának világába!

Eredeti mű: W. Bruce Cameron: Ellie's Story

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999769 · Fordította: Somogyi Eszter

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

„– Jó kutya – mondta Jakob. – Ellie: te egy jó kutya vagy.”

Ez az a könyv, amit mindenkinek el kell olvasni. Mindenkinek, kicsiknek és nagyoknak, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. De tényleg! Ne haragudjatok, de csak ódákat tudok zengeni erről a kis könyvecskékről! Igaz, hogy az Egy kutya négy életével nem indult felhőtlenül a kapcsolatom (első élet!), azzal szemben az édes Ellie története teljesen levett a lábamról. Picit félve vettem kézbe, de nem volt miért aggódnom: beszippantott és az utolsó oldalig nem is eresztett: egy ültő helyemben olvastam végig.

A teljes értékelést itt érhetitek el:

Dreamseeker
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Nagyon érzelemdús, kedves történet. Valóban érdemes volt a teljes könyvből kiemelni ezt a részt.

Niitaa P

Egy kutyát nem lehet egyik gazdától a másikhoz taszigálni

Niitaa P

(…) tudtam, hogy nekem is ki kell tartanom. Mert az a legfontosabb. Mert a kudarcnak a lehetősége sem merülhet fel, ha a siker ára csupán még több erőfeszítés.

Niitaa P

Ez a fű! Gyorsan megharaptam, hogy tudja, ki a főnök. Nem harapott vissza, tehát, úgy véltem, ezt megbeszéltük.

Niitaa P

– Jó kutya! – dicsért meg.
Jó kutya, csak mert utána eredtem? Nem valami nehéz ezt az embert lenyűgözni.

Niitaa P

– Jó kislány, Ellie! – dicsért meg, amikor elvégeztem a dolgomat.
Vannak emberek, akik egészen nagy ügyet csinálnak abból, ha egy kutya az udvaron végzi el a dolgát – Maya láthatólag közéjük tartozott.

Niitaa P

Már értettem ,hogy megy ez. A kutyák nem választhatják meg, hol akarnak élni. Azt az emberek döntik el.
De ettől még nem éreztem kevésbé úgy, mintha kettészakítanának legbelül.

Niitaa P

– Jó kutya – mondta Jakob. – Ellie: te egy jó kutya vagy.

Niitaa P

Séta? Ezt a szót ismertem és nagyon kedveltem. Lelkes farkcsóválásba kezdtem. Egy séta majdnem olyan jó dolog, mint a krumpliszirom!