Egy ​kutya négy élete: Ellie (Egy kutya négy élete 1,6) (Kölyökmese) 49 csillagozás

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Minden kutyának feladata van. Ellie-é mind közül a legfontosabb.

„Dolgoztam tehát, nem is akárhogy. Jakob szerint »jó kutya« vagyok. Ez a »keresd«-játék fontosnak tűnt a számára, ezért minden erőmmel azon voltam, hogy rendesen kitanuljam. Jó kutya akartam lenni. Jakob kedvéért.”

Ellie igen különleges kutya, rendkívüli hivatással. Kölyökkorától fogva mentőkutyának képezték ki. Képes arra, hogy rábukkanjon egy elveszett kisgyerekre az erdő közepén, vagy akár egy összedőlt épület alatt rekedt, sérült áldozatra. Embereket keres. És megmenti őket. Ellie erre született.
Ám ez még nem minden. Gazdáinak szintén szükségük van Ellie-re. És neki ki kell találnia, hogyan segítsen a hozzá legközelebb állókon.

Szívmelengető történet fiatal állatbarátok számára. Pillants be az ember legjobb barátjának világába!

Eredeti megjelenés éve: 2015

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633999769 · Fordította: Somogyi Eszter · Illusztrálta: Richard Cowdrey
Könyvmolyképző, Szeged, 2018
Könyvmolyképző, Szeged, 2017

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

„– Jó kutya – mondta Jakob. – Ellie: te egy jó kutya vagy.”

Ez az a könyv, amit mindenkinek el kell olvasni. Mindenkinek, kicsiknek és nagyoknak, gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt. De tényleg! Ne haragudjatok, de csak ódákat tudok zengeni erről a kis könyvecskékről! Igaz, hogy az Egy kutya négy életével nem indult felhőtlenül a kapcsolatom (első élet!), azzal szemben az édes Ellie története teljesen levett a lábamról. Picit félve vettem kézbe, de nem volt miért aggódnom: beszippantott és az utolsó oldalig nem is eresztett: egy ültő helyemben olvastam végig.

A teljes értékelést itt érhetitek el:

Nikolett0907 P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Elég nehezen vagyok behatárolható, ugyanis nagyon kevés az az állatfaj, amelyikért ne rajonganék.
A legcsodálatosabb lények eme világban, és sokkalta többnek érzem magam általuk.
Imádom a kutyákat, macskákat.
De ha már az elsőt vesszük alapul egyértelmű volt, hogy ezt a sorozatot olvasnom kell.
És milyen jól tettem, nagyon kedves történetre leltem.
Hogy nem lehet rajongani értük?
Ez a kötet pedig az öt csillagot méltán megérdemli.
Szerettem olvasni.
Egy élmény volt.

Molymacska>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Pozitív csalódás volt a könyv, ezt meg kell mondjam.
Alapvetően nem nagyon vagyok oda az állattörténetekért, ráadásul még macskás is vagyok, így nehezen vettem rá magam erre a kötetre, de mindenképpen tudni akartam, a sorozatnak mi a sikere. Nos, mivel ez Ellie története, így ezt nem tudtam meg, de egy szép délután tölthettünk együtt.
Érdekes volt a betanítási folyamatot is végigkövetni, majd pedig egy mentőkutya munkáját is. Azt hinné az ember, hogy nem annyira izgalmas, de igenis akciódús volt. Az egészet pedig Ellie szemszöge erősítette meg, aki kutya hűséggel, és néha makacssággal, na meg macskák iránti ellenszenvvel üdítő és sokszor humoros pillanatokat okozott. A vége szomorú volt, de ahogy Ellie kezelte az egészet, mégis boldog maradt a történet.
Egyetlen negatívuma a besorolása: nem értem, miért degradálták le gyerekkönyvnek, miközben (bár ifjúsági) de sokkal szélesebb körben olvasható. Nem tudom, milyen az arany pöttyös párja, de sokkal nem gyerekesebb. Ellienek is pöttyöt kérünk! :D
Imádtam a könyvet, és valószínűleg valamikor belelesek majd az eredeti sorozatba is. Ha kutyaszerető vagy, ha macskamániás egy próbát tuti megér ;)

KKincső>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Az egyik legjobb barátnőm kiskamasz húgától kértem kölcsön, akinek nagyon megragadta a tetszését ez a könyv. Az előző két részhez sajnos nem tudtam hozzájutni, így egy kicsit tartottam attól, hogy emiatt esetleg nem fogok érteni belőle bizonyos dolgokat, sokáig halogattam. Minden félelmem alaptalan volt. A kételyeim teljes mértékben eloszlottak: a történet önálló kötetként is maximálisan megállja a helyét.
Az olyan könyvek, amiben fontosabb szerepet kapnak a kutyák/macskák, nagyon könnyen levesznek engem a lábamról. Így volt ez most is.
Az online óráim alatt csak úgy faltam a sorokat, pár óra alatt végeztem vele off, részben a rövidsége miatt és részben azért, mert nagyon-nagyon érdekelt, hogy fog alakulni az imádnivaló, okos és bátor Ellie sorsa. A karakterek nagyon szerethetőek, a kedvencem természetesen Ellie volt (spoiler), de bírtam mind a két gazdáját is. spoiler
A kutyarajongóknak (főleg az ifjabb korosztály tagjainak) kötelező olvasmány, de melegen ajánlom az idősebbeknek is.

Paulina_Sándorné P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Nagyon cuki történet volt. Tetszett a leírás, hogyan tanították Ellie-t. Nem semmi kiképzést kapott. spoiler Maya aranyos lány volt. Érdekes volt figyelni, hogyan szokik össze Ellie és Maya. Fájdalmas volt olvasni a mentések, keresések leírását. A legrosszabb az volt, mikor Vernon-t, spoiler Tetszett, hogy beleláthattam Ellie fejébe, érdekes volt.

rafaelo0824>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Kutyákból két csoport létezik: a jó kutyák és az annál is jobb kutyák, hogy lehetne erre a sztorira kevesebbet adni, mint 5 csillag? Ellie bármelyik mentő- vagy keresőkutya lehetne, tetszett, ahogy az író átadta a kutyus érzéseit, a megfelelni akarását. Tökéletes, cuki olvasmány.

zia P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Olvasási válság miatt februárban nem olvastam kb egy mondatnyi regényt se. Ez a könyv nagyon jó volt visszarázódásként. Cuki, könnyed és érdekes. Gyorsan lehet haladni vele, olvastatja magát. Ellie nagyon aranyos kutya és nagyon fontos a munkája, mint keresőkutya. A gazdái, Jacob és Maya is szimpatikusak voltak.

booksta_girl01>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Nagyon hiányzott már a Cameron által megalkotott világ – természetesen kutyaszemszögből!
Örülök annak, hogy az Egy kutya négy életéből Ellie életét külön is kiadták: mint ahogy a borító elején olvashatjuk, az ő élete mind közül legfontosabb. Tisztelem és becsülöm azokat az embereket és kutyákat, akik arra teszik fel az életüket, hogy segítsenek az embereken – kerüljenek akármilyen veszélybe.
Itt végigkövethettük Ellie életét a születésétől a kiképzésén át spoiler. A könyv végén pár oldalban leírják, hogyan működnek ezek a programok, milyen kutyák alkalmasak a feladatra, mit kell az embernek megtanulnia, érdekes volt számomra.
Kutyaimádók számára kötelező darab, gyönyörű történet gyönyörű illusztrációkkal!

Megint elvégeztem a feladatomat. Jó kutya vagyok.

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
kratas P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Hát igen, ha kutya/macska/bagoly/róka a főszereplő (vagy bármi, aminek minimum kettő, maximum négy lába van), akkor nálam nyert ügye van a könyvnek :)

Bookaholic77 >!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Ellie

Ellie a mentőkutya spoiler rendkívüli története volt, ahol bepillantást kaptunk, hogyan is vetik be és képezik ki az ilyen négylábúakat. spoiler. Ezt a könyvet minden gyereke kezébe adnám, de felnőtteknek is, kortól függetlenül.

Niitaa P>!

Első emlékem: anyám illata és tejének íze.

Niitaa P>!

Ez a fű! Gyorsan megharaptam, hogy tudja, ki a főnök. Nem harapott vissza, tehát, úgy véltem, ezt megbeszéltük.

Niitaa P>!

Egy kutyát nem lehet egyik gazdától a másikhoz taszigálni

Niitaa P>!

– Jó kislány, Ellie! – dicsért meg, amikor elvégeztem a dolgomat.
Vannak emberek, akik egészen nagy ügyet csinálnak abból, ha egy kutya az udvaron végzi el a dolgát – Maya láthatólag közéjük tartozott.

Niitaa P>!

[…] tudtam, hogy nekem is ki kell tartanom. Mert az a legfontosabb. Mert a kudarcnak a lehetősége sem merülhet fel, ha a siker ára csupán még több erőfeszítés.

Niitaa P>!

– Jó kutya! – dicsért meg.
Jó kutya, csak mert utána eredtem? Nem valami nehéz ezt az embert lenyűgözni.

Niitaa P>!

Már értettem ,hogy megy ez. A kutyák nem választhatják meg, hol akarnak élni. Azt az emberek döntik el.
De ettől még nem éreztem kevésbé úgy, mintha kettészakítanának legbelül.

Niitaa P>!

Hiszen mi másra való a „munka”, mint hogy a dolgokat jobbá tegyük?

Niitaa P>!

Séta? Ezt a szót ismertem és nagyon kedveltem. Lelkes farkcsóválásba kezdtem. Egy séta majdnem olyan jó dolog, mint a krumpliszirom!

Egy kutya négy élete sorozat · Összehasonlítás