Egy ​kutya négy élete: Bailey (Egy kutya négy élete 1,5) (Kölyökmese) 44 csillagozás

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

ETHAN! GYERE IDE! SZERETNÉM, HA MEGISMERKEDNÉL VALAKIVEL!

Kicsapódott a ház ajtaja, és kirohant rajta egy emberi lény. Egy újabb fajta emberi lény. Még sosem láttam ilyet.
A lény rám meredt. Én pedig vissza rá. Hirtelen rájöttem, hogy ez egy fiatal emberi lény. Egy gyerek. Méghozzá hímnemű. Hirtelen fülig érő vigyorra húzódott a szája, és kitárta a karját.
– Egy kiskutya! – mondta éneklő hangon.
Odarohantunk egymáshoz. Levetette magát a földre, hogy felvegyen, én pedig egyfolytában nyalogattam.
Egy fiú! Azt hiszem, ezt kerestem, amikor kiszöktem arról az udvarról. Egy ilyen fiút.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Kiadói ajánlás: 10 éves kortól · Tagok ajánlása: 15 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
Könyvmolyképző, Szeged, 2018
176 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634574828 · Fordította: Palásthy Ágnes

Nikolett0907 P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Ezt a történetet nagyon jókor olvastam.
Nemrég temettem el két kutyámat is, és még mindig fáj.
Féltem, hogy megfog viselni, de ehelyett inkább elkezdte „begyógyítani” a sebeimet.
Kellemes, könnyen haladós könyvecske és igazán szív melengetős.
A borítóba meg egyenesen szerelmes vagyok, annyira édes, jó pár percig nézegettem.
Az egész sorozatot megfogom venni.
Örülök, hogy olvastam.
Egy élmény volt.

kratas P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Teljesen egyértelmű, hogy öt csillag, hiszen a jól bevált recept most is működik: egy jó kutya a főszereplő :)
Bailey nagyon aranyos és ha valakire azt lehetne mondani a könyvben, hogy nünüke, hát az bizony Ethan. De az emberek csinálnak hülyeségeket és túlbonyolítják a dolgokat, ezt pedig még az állatok is látják :))

Niitaa P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Még mindig nagyon aranyosak ezek a kis könyvek, de van velük egy hatalmas problémám: az író minden könyve esetében olyan, mintha az első pár fejezet azonos lenne. Mintha csak fogta volna, átmásolta volna, aztán mehet is a menet. Ez így túl egyszerű.
Valamint számomra érthetetlen, hogy Bailey az alap dolgok nevét nem tudja, a saját kis fejében megalkotott fogalmakat rendeli hozzá, de más dolgokét, aminek a tárgyi neve a jelenlétében körülbelül el sem hangzik, pedig ismer. Mivel a könyvet nem most olvastam, így konkrét példát már nem tudok felmutatni, de ez az érzet nagyon megmaradt bennem,
Nem érzem a lapokon a következetességet. Értem én, hogy gyerekkönyv, de ez a nagyobb regényei során nem jött ki számomra ennyire.

Bár lehet, hogy tényleg csak az zavar, hogy minden története egy és ugyanaz. Vártam ettől a könyvtől egy kis pluszt, ami miatt szükség volt a megírására. Persze nem olyan eseményeket, amik az eredeti sztoriban nincsenek benne, de szerintem ezt sokkal jobban is meg lehetett volna írni. Kicsit olyan érzés, mintha minden kutyát egy kalap alá venne, hogy mind ugyanúgy működik, ugyanolyan személyiséggel rendelkezik. Pedig pont olyan változatosak, mint az emberek, mind külső mind belső megjelenési formára nézve. Változatosságot a népnek!

Finn_Hudson>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Az Egy kutya négy életében is Bailey története volt a kedvencem, így nagyon jó volt visszacsöppenni Ethanék világába. Bár nem sok új jelenetet mutat be ebben a könyvben az író, amit az eredeti könyvben ne olvashattunk volna, mégsem bántam. :)

jagoka1984 P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Az Unikornisok mellett a kutyák és a kutyás dolgok, aminek a lányom nem tud ellenállni. Megvettük ezt a könyvet is. Nagyon aranyos történet, még felnőttként is élvezet volt olvasni.

Paulina_Sándorné P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Aranyos történet volt. Élveztem a világot Bailey szemszögéből. Nagyon aranyos kutya. Imádni való. Ethan aranyos fiú, tetszett, ahogy bánt a kutyával, ahogy szerette őt. Todd egy beteg fiú. Remélem kap segítséget. Hannah aranyos lány. Vicces volt, ahogy Bailey látta a kapcsolatukat Ethan-nal. :-)

Ibanez P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Ahogy a filmeknél szokták mondani: végy egy gyereket és egy kutyát és siker lesz belőle. Itt is szerintem ez az alapkoncepció, ráadásul úgy, hogy már van egy alaptörténet. Amit bár én olvastam, de a Bailey-ig teljesen elfelejtettem, hogy annak az egyik története ez volt (szerencsére, mert így nem volt unalmas) :-D Ami nagyon tetszett benne: az, hogy rávezeti az olvasót – legyen kicsi vagy nagy – hogy miket ne tegyünk a kutyákkal (például melegben az autóban hagyni), mennyi szeretetre vágynak és hogy mennyire másként gondolkodnak és amit mi „gonosz dolognak” vélünk a részükről, az egyszerűen ösztönből vagy csak a kutyalét egyszerűségéből adódik. Nem emberek, nem is képesek ember módra gondolkodni, nekünk kell lemenni „kutyába”, hogy megértsük, miért cselekednek úgy, ahogy. Az egy csillag levonást voltaképpen azért kapja, mert volt egy kis üresjárat a közepe táján, suli, garázs, aztán megint farm, egy-egy apróság, ami persze a végső Todd-os jelenetre készített fel, mégsem volt izgalmas (maradok Lassie-nél). Továbbá néha furcsának éreztem az eltelt időt, egyik évben még Ethan látszólag kisfiú, aki spoiler.

Összességében azonban egy kellemes kis olvasmány, kutyát szeretőknek és fiataloknak ajánlom!

zia P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Nagyon szerettem olvasni, az Egy kutya négy életében is Bailey volt a kedvencem. De a legjobb az volt az egészben, hogy olvasás közben megállhattam, hogy megsimogassam, megöleljem az én saját Bailey- m, Mozartot. ♥

W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Kortalan, elbűvölő történet, amit mindenkinek szívből ajánlok. Cuki kutya, kell ennél több? Számomra nem! A rajzok helyesek voltak. Tetszett, ahogy visszarepített abba az időszakba, amikor én off a saját kutyusommal együtt nő(he)ttem fel. Nagyon jó volt!!

melody_89>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya négy élete: Bailey

Egy kedves,aranyos kutyusos történet. Szépen be mutatja a szerepeket,hogy mi a szerepe a kutyának,és az embernek ebben a könyvben. Az illusztrációk pedig,kicsit könnyebben olvashatóvá,és csak még jobbá teszik a történetet,és annak felépítését. Nagyon hamar el lehet olvasni,és bármilyen korosztálynak tökéletes olvasmány lehet. De persze első sorban gyerekeknek ajánlott.

Bookaholic77 >!

Aggódást éreztem mindkettőjük hangjában, és szeretetet, meg törődést. Ezek voltak azok az emberek, akiket meg akartam keresni, amikor elindultam a nagyvilágba.

Bookaholic77 >!

A bejárati ajtó nyitva volt, és éreztem, ahogy kiáramlik rajta az otthon meleg illata.

Egy kutya négy élete sorozat · Összehasonlítás