Egy ​kutya hazatér 46 csillagozás

W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

A ​kirobbanóan sikeres, filmen is magával ragadó Egy kutya négy élete írójától!
Kiemelkedő történet a rendíthetetlen hűségről és a hihetetlen odaadásról.

Lucas Ray teljesen megdöbben, amikor az út túloldalán álló, elhagyatott épületből egy imádnivaló kiskutyus is előkerül, akivel azonnal egymásra találnak. Bár a házban, ahol depressziótól szenvedő, veterán édesanyjával él, tilos kutyát tartani, Lucas nem tud ellenállni a kísértésnek, hogy hazavigye Bellát.

Bella megmagyarázhatatlan módon vonzódik Lucashoz, még akkor is, ha nem érti, mi szükség van bizonyos játékokra, például a Nincs Ugatásra. Mivel a kutyát egyre nehezebb rejtegetnie a szomszédok elől, Lucas a munkahelyére, a Veterán Kórházba csempészi be. Bella itt azoknak tud örömet és megnyugvást szerezni, akiknek a leginkább szükségük van rá.

Mivel Denverben tilos pitbullt tartani, az állatvédelmi felügyelet magával viszi Bellát, és Lucasnak nem marad más választása, mint hogy nevelőcsaládhoz… (tovább)

Eredeti mű: W. Bruce Cameron: A Dog's Way Home

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek

Könyvmolyképző, Szeged, 2019
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634572541 · Fordította: Benedek Dorottya

Bella (pitbull) · Gavin · Nagy Cica · Lucas Ray · Terri Ray

Denver

W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„Szerettem olvasni Bella történetét. Imádtam, ahogy töretlen lelkesedéssel csinálja a "Menj haza!-t” s legszívesebben én is adtam volna neki jutalmul „egy darabka sajtot”. Ez a történet tökéletesen bemutatja, mire képes egy kutya a gazdájáért, s hogy mennyire meg tud zavarodni az őt érő hirtelen változásoktól. Belevési az emberek fejébe, hogy a kutya egy állat, nem ember, így hát nem is kezelhetjük gyerekként. Nem tudjuk neki úgy elmagyarázni a dolgokat, s pont ezért kellenek az életébe az állandó dolgok is. Rávilágít arra is, hogy mit érez egy menhelyi kutya, aki gazda nélkül céltalanná válik. Cameron még mindig mesterien forgatja a szavakat. Biztos vagyok benne, hogy előző életében kutya volt, hisz nagyon belelát az állatok fejébe.
S hiába tüntettem fel több zavaró tényezőt is, összességében nem tudok erre a könyvre egy rossz szót se szólni. Szerettem, úgy, ahogy van. Biztos, hogy újra fogom még olvasni, egyszer, kétszer, százszor és ezerszer.
Azoknak ajánlanám, akik szeretik az állatos könyveket, s nem veti őket vissza, ha nem az ember szemén keresztül látják a történetet. Azoknak, akiknek egy kis kikapcsolódásra van szükségük, s hogy feltöltődjenek szeretettel. Mert ez a könyv körbeöleli az ember lelkét. "

W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Kutya legyek, ha ez az ember mellékállásban nem suttogó! Éveken keresztül hajthatatlan tudatossággal kerültem az alkotásait amiatt, hogy manapság az állatos könyveknél alapkövetelménnyé nőtte ki magát az olvasók bőgésre ingerlése, de Bella történetének nem tudtam ellenállni. Az Egy kutya hazatér c. regény oldalról-oldalra behálózott, elsöpörte a fenntartásaimat, míg nem most másra se tudok gondolni csak, hogy pitizve kérjem a jutalomfalatot; Bruce következő négylábújának sztoriját.
Fontosnak tartom, hogy már az elején letisztázzam, bolondulok a kutyákért és a macskákért is, nem tudnám egyöntetűen kutyásnak vagy macskásnak titulálni magamat, de a pitbullok a legutóbb kézbe vett arany pöttyösöm olvasása előtt nem voltak annyira kimagasló kedvenceim, mint más fajták Ám ez a kaland Bella számára és számomra is az új felfedezések varászáról szólt, amiknek a végén mind a ketten átértékeltük magunkban a világhoz való hozzáállásunk egyes szegmenseit, és mindent egybevetve kifejezetten örültem neki, hogy az író választása egy ilyen méltatlanul kétes hírű eb csoportra esett, a létező legelragadóbb módon lerombolva azokat a sztereotípiákat, amiknek a kialakulását inkább nemtörődöm gazdáknak, mint a pitbulloknak lehet felróni. Bella megtapasztalta az emberek szeretetét, nem sokkal utána pedig a játékokból és finomságokból felépülő álom szertefoszlásával, hogy nem minden emberben lehet megbízni, bármilyen jó kutyaként is viselkedik, hogy a vadon számtalan veszélyt tartogat, hogy a negatív élmények ellenére is több az olyan ember, aki legalább annyira rászorul egy eb támaszára, mint amilyen szívesen biztosítja ugyanezt fordítva. Én meg kezdésként azzal szembesültem, hogy habár az állatos sztorik ennél kisebb metszésben nem is lehetnének a komfortzónámat uraló fő műfajokkal, fantasykkal és thrillerekkel, észbontóan tetszik az állat szemszögből történő mesélés és, hogy többet akarok annak a bemutatásából, hogyan láthatják a kutyák a számunkra természetes dolgokat illetve, hogy amiket mi emberek tartunk elképzelhetetlenül bizarr megmozdulásnak egy-egy eb részéről, azok az ő részükről olyan magától értetődőek, mint nekünk, hogy egy kis fém téglalapot tartunk az arcunkhoz, miközben hozzájuk beszélünk. Tehát a szerelem hasonlóképpen alakult ki, mint amikor az ember belekerül egy kutya bűvkörébe, és az érzés is tökéletesen megegyezett ezzel, az olvadozó mosolyok a lapok felett, a szórakozott kis nevetések, amikor Bella valami vicceset csinált… Nem volt ellenemre ez a kellemes, könnyed, a kutyák számára szükséges állandóság miatt eleinte hangyányit monoton hangulat, de előre hamarkodott következtetéssel élve nem számítottam ennél jelentősebbre, mozgalmasabbra, nyugtáztam magamban, hogy a zárásig ellavírozok ebben az atmoszférában. Meghökkentő lendülettel söpört le a lábamról, hogy a szükséges előkészítés lecsengése, az olvasókkal Bella feltétlen megszerettetésének a megalapozása után mennyire izgalmas, fordulatos kanyart vett a regény, hogy mennyi történés, mennyi kaland sűrítődött bele az árkon-bokron, hegyen-völgyön átvezető hazatérésben, hogy mennyi érdekes vagy épp elkeserítő téma került megragadásra. A kötet előtt beismerem, nem hallottam a pitbullok tartását korlátozó törvényről, ezért komoly értetlenkedés tört rám, türelmetlenségből fakadó kutatási vággyal kiegészítve hogy mégis miért volt ennek a meghozása indokolt az illetékesek, hogy miért annyival „rosszabbak” a pitbullok, mint egy bernáthegyi, egy yorki vagy egy újfundlandi. A magyarázat ismeretében a véleményem ekként alakult; az egész baromság. Nincsen „rosszabb” fajta, nincsen még csak veszélyesebb vagy agresszívebb fajta sem, csak olyan, aminek másabbak az igényei, mint azoknak a személyeknek, akiknek a Veterán Kórházban segített Bella, kellő szeretettel kenyérre kenhetők. Ha valaki úgy végzi, visszafordíthatatlanul lebucskázva a lejtőn, mint Axel vagy, mint azok a pitbullok, akikből mindenre ugró méregzsák lett… arról csak az emberek tehetnek. Ők tették ezt velük.
Teljes értékelés a blogomon:

Emília5
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Imádtam, mint az író előző két könyvét is. Különleges kutyatörténet, mert a kutya szemszögéből éljük át a törénteket. Néha megmosolyogtató, néha elgondolkodtató, néha könnyeket fakasztó. Ez a könyv is megerősít abban, hogy az állatok csodálatosak, és a kutyák a legfantasztikusabb élőlények, akiktől sokat tanulhatnának az emberek.

Ananiila P

Imádtam!
Pedig a Karácsonyi kutyavásárral voltak főleg írói problémáim, de ezzel nem, mintha nem ugyanaz írta volna.
Tüneményes, cuki, szívhez szóló, megható, vicces, kedves és úgy általában minden aranyos és pozitív jelző illik erre a történetre.
10 éves koromban volt utoljára kutyám. Csokinak hívták valami vizsla keverék lehetett. Bolondos kis kutyi volt, akit megtanítottam pacsit adni. Aztán elköltöztünk nagyvárosba, panelrengetegbe és Csoki a mamiéknál maradt. Megszökött és egy vadász lelőtte.
Nos ez még i.e. volt és sokáig nem is gondoltam rá, hogy állat legyen a közelemben, csak mostanság kezdtem megint hiányát érezni. (sajnos egyenlőre lehetetlen a dolog)
Nem értek a kutyákhoz és a tartásukhoz, fogalmam sincs, hogy ami a könyvben van az mennyire lehet valós, de őszintén szólva egyáltalán nem is érdekel. Elfogadom egy kedves mesének.
Imádtam Bellát, szerintem mindenki ilyen kutyára vágyik. Csodálatos kis hős.
Várom a filmet is, annak ellenére, hogy már maga a kutya fajtája sem stimmel a trailer szerint.
Nagyon ajánlom azoknak ezt a könyvet, akik valami olyasmit szeretnének olvasni, ami illik a karácsony szelleméhez. Családra, szeretetre, meghittségre gondolok és nem a stresszre és a sült halra bejglivel.
Kedvenc lett!

kratas P
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Mi más lehetne, mint ötös? Van benne kutya – ráadásul micsoda gyönyörű kutya. Meg Anyamacska. Meg kiscicák és Nagy Cica :) És az imádni való kutyát említettem már?

Gólyanéni
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

A stílusomtól eltérő „minősítés” következik. A könyv történetéről nem kívánok beszélni, hisz a fülszöveg szinte az elejétől a végéig elárulja tartalmát.
Két fekete, nagytestű kutya gazdijaként inkább arról nyilatkoznék, hogy milyen érzéseket hozott a könyv olvasása. Miután -Bella, a főszereplő- számtalan helyzetben „prezentálja magát”, kinyilvánítja érzelmeit, ragaszkodását, odaadást, én (a történettől elfüggetlenedve) egyre szomorúbb lettem. Mert a kutyáimra gondolva újból a lelkiismeret furdalás lett úrrá rajtam. Kisebb-nagyobb eltérésekkel, de valóban olyanok négylábú barátaink, amilyennek itt megismerhetjük őket: telve szeretettel, kitartással, bizalommal, hűséggel, segíteni akarással. És én ezt képtelen vagyok meghálálni, teljességben viszonozni.
Szembesített ez a könyv. Köszönöm, hogy vagytok nekünk!

chhaya P
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Az író az első regényével vett le teljesen a lábamról, imádtam az Egy kutya négy életét, a folytatását is alig vártam. Azóta ez a harmadik könyve, amit olvasok, és sajnos azt kell megállapítanom, hogy eléggé egy kaptafára készülnek a történetei: adott egy imádnivalóan cuki kutya, akinek a szemén keresztül viccesen láthatjuk a világot és önmagunkat, és akinek tűzön-vízen keresztül végre kell hajtania a Nagy Feladatot, hogy az embere boldog lehessen. A mostani éppen egy modern korba ágyazott Lassie történet.

De hát az a helyzet, hogy elfogult vagyok… Lassie-t nagyon szeretem (egyik kedvenc kutyás könyvem), Bella pedig tényleg annyira imádnivalóan cuki és jó kutya, hogy kissé neheztelek most a macskámra, amiért sosem fog úgy rajongani értem, mint Bella az ő emberéért. (Ja igen, az külön pluszpont, hogy macskákat is szerepeltet a regény, és véletlenül sem sugallja, hogy jobbak vagy rosszabbak lennének a kutyáknál, hanem azt emeli ki, hogy mennyire mások… Na jó, nem is neheztelek ám a cicámra, megyek és megszeretgetem inkább… Hogy duzzogva elvonulhasson.)

Eryka93
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

"W. Bruce Cameron kétszer már bebizonyította számomra, hogy kivételesen ért a kutyák nyelvén. Mind az Egy kutya négy élete, mind pedig a folytatása, az Egy kutya négy útja véglegesen belopta magát a szívembe, ezért nagyon vártam, hogy újra olvashassak az írótól. Nem is kellett olyan sokat, mivel közel egy éve jelent meg két másik kutyás könyve, amiket ez év elején be is szereztem. Igazság szerint nem terveztem ilyen hamar sorra keríteni, az Egy kutya bakancslistájához hasonlóan ezt a regényt is az egyik, Molyon futó kihívás miatt vettem a kezembe, amit persze cseppet sem bántam meg.

Az Egy kutya hazatér egy újabb szívhez szóló alkotás W. Bruce Cameron tollából. Bár a végkifejlet adott, maga a megtett út az, ami igazán lényeges. Remekül megmutatja, mire képes egy kutya a gazdájáért. Jöhetnék most Lassie-vel, hogy összehasonlítgassam a két művet, de nem fogok. Tény, hogy az íróra nagy mértékben hathatott Eric Knight regénye, és nem mellesleg a Lassie hazatér az egyik kedvenc könyvem, de nem lehet ez alapján összeütköztetni őket. Mindkettő csodálatos a maga nemében és korában, függetlenül a köztük lévő párhuzamoktól. Mint említettem, történetünk főszereplője és narrátora Bella, a szerény körülmények között született keverék kutyus, akit sokan pitbullnak néznek, holott valójában nem lehet száz százalékosan megállapítani a fajtáját. Külseje ellenére nagyon szelíd, barátságos jószág, aki a légynek sem tudna ártani, kivéve, ha a helyzet megköveteli. Ha ugyanis meg kell védenie az épp mellette tartózkodó személyt, azt nagyon is komolyan veszi, és morgó, vicsorgó testőrként üldözi el az ártó szándékú embereket. Már az első oldalakon beleszerettem ebbe a hihetetlenül okos, bátor, hűséges kutyusba, aki foggal-körömmel ragaszkodik a gazdájához, és védelmezi aktuális társát. A cím mindent elárul, az viszont sokkal fontosabb, mi történik a hazatérés során. Bella városokon, évszakokon keresztül menetel, hogy elérje célját, az idegen, néha ijesztő vadonon is átvág. Hosszú utazása alatt számos új barátra tesz szert, akik mellett rengeteg új dolgot és érzést tapasztal meg. Lucas után egy házaspárhoz, Joséhoz és Lorettához kerül, hogy aztán maga mellé vegyen egy elárvult pumakölyköt, Nagy Cicát, és együtt vészeljék át a természetben a telet és az éhezést. Később szintén egy házaspár, Gavin és Taylor fogadja be egy másik kutyával, Dutch-csal együtt, majd egy kis időre Gavin édesanyja, Sylvia ad neki otthont. Bella fájó szívvel hagyja ott mindegyikőjüket, hogy végül találkozzon Axellel, a veterán katonával, és enyhülést adjon neki, ameddig szüksége van rá. Bella mindvégig hű és odaadó, támogató barát marad, amivel tócsává olvasztotta a szívemet. Ez a kötet nagyszerűen rávilágít, hogy egy kutyának is van lelkiismerete, mindig érzi, meddig érdemes valaki mellett maradnia, valamint ha rossz útra tért, még akkor is, ha nem képes teljes mértékben kiismerni az emberek viselkedését.

Az Egy kutya hazatér mélyen belekapaszkodott a lelkembe. Kiváló alkotás, mely az emberek és hű társaik, illetve az állatok közötti eltéphetetlen kötelékekről szól, és arról, mit is jelent egy kutya a gazdája életében. Kincsként fogom őrizni az emlékeimben ezt a csodálatos történetet."

Bővebben a blogon:

molnar_niki1
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Annyira imádtam! Most sem csalódtam.
Imádtam Bellát, és teljesen bele tudtam magam élni a történetbe. Szerintem titkon mindenki ilyen hűséges kutyát szeretne. Egyszerűen hihetetlen az út, amit megtesz a könyv során.
Nem egyszer könnyeztem bele, hihetetlen megható, ugyan úgy mint az Egy kutya négy élete is volt. Nagyon kíváncsian várom a filmet is :)

altagi P
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

W. Bruce Cameronnak annyira egyedi stílusa és látásmódja van, hogy teljesen megkevert a könyv eleje, egészen abban a hitben voltam, hogy én ezt a könyvet már olvastam. :)
Összességében ez a regény az upgrade-elt Lassie hazatér, ami nem hátrány, mert nagyon ideje volt, hogy végre egy kicsit a kutyatörténetek is haladjanak az idővel meg a korral.
Zseniális, ahogyan az író tud kutyafejjel gondolkodni, és amennyire ez átjön a használt kifejezésekben.
Ami a legjobban tetszett, hogy foglalkozik a harci kutya problémával, méghozzá ugyanazt az álláspontot képviselve, ahol én is vagyok.
Ja, el ne felejtsem: könnyekig megható…

Gothic01

Nem tudtam elképzelni, miért csinálja ezt a „Megyek dolgozni”-t. Hát nem voltam jó kutya?

Kapcsolódó szócikkek: Bella (pitbull)
Niitaa P

– Tehát ez egy bernáthegyi és mi, egy medve keveréke? Egy grizzly medvéé?
– Dutch-nak hívják.
– Aha. – Magas, felém nyúlt és az ujjain éreztem Dutch aggodalmas szagát. Tudtam, hogy Dutch mindennél jobban arra vágyik, hogy lekerüljön a pórázról és az embere után futhasson. Ezt kell tennie egy elveszett kutyának. – Ez pedig egy bullmasztiff, és nem is tudom, egy tehén. Akkora, mint egy átkozott tehén, Gavin.

Niitaa P

Én azonban tudtam, hogy az élet soha nem ilyen egyszerű, hogy ahelyett, hogy az ajtók kinyílnának előttünk, ahhoz, hogy eljussunk valahova, kerítéseken kell átugranunk.

Rekababa07 P

Nehéz kiigazodni az embereken: szabályokat hoznak, aztán megváltoztatják őket.

Rekababa07 P

Hogy boldogulhat egy kutya, ha már az emberekben sem bízhat?

Niitaa P

Már a legelejétől kezdve éreztem a macskák jelenlétét.

Gothic01

Finomság! Hamarosan ez lett a kedvenc szavam.

Kapcsolódó szócikkek: Bella (pitbull)
Gothic01

A macskákról gondoskodás volt a feladatunk.

Kapcsolódó szócikkek: Bella (pitbull) · macska
Gólyanéni

Hagyd abba! Nem hagyom, hogy így beszélj. Csak akkor számít vakaki legyőzöttnek, ha feladja…