Egy ​kutya hazatér (Egy kutya hazatér) 204 csillagozás

W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

A ​kirobbanóan sikeres, filmen is magával ragadó Egy kutya négy élete írójától!
Kiemelkedő történet a rendíthetetlen hűségről és a hihetetlen odaadásról.

Lucas Ray teljesen megdöbben, amikor az út túloldalán álló, elhagyatott épületből egy imádnivaló kiskutyus is előkerül, akivel azonnal egymásra találnak. Bár a házban, ahol depressziótól szenvedő, veterán édesanyjával él, tilos kutyát tartani, Lucas nem tud ellenállni a kísértésnek, hogy hazavigye Bellát.

Bella megmagyarázhatatlan módon vonzódik Lucashoz, még akkor is, ha nem érti, mi szükség van bizonyos játékokra, például a Nincs Ugatásra. Mivel a kutyát egyre nehezebb rejtegetnie a szomszédok elől, Lucas a munkahelyére, a Veterán Kórházba csempészi be. Bella itt azoknak tud örömet és megnyugvást szerezni, akiknek a leginkább szükségük van rá.

Mivel Denverben tilos pitbullt tartani, az állatvédelmi felügyelet magával viszi Bellát, és Lucasnak nem marad más választása, mint hogy nevelőcsaládhoz… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Bella (pitbull) · Nagy Cica · Lucas Ray · Gavin · Terri Ray · Olivia

Denver

Klodette >!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Kimondottan sajnálom, hogy majd egy hétig ültem ezen a köteten, ami természetesen egyáltalán nem a történet hibája, viszont teljes mértékben az enyém és a körülményeké, hiszen most egy kimondottan nehéz időszakon megyek keresztül, aminek többek között az lett az eredménye, hogy elkezdődött nálam egy olvasási válság. Ez jó hosszú mondat lett…
Igyekeztem elvonatkoztatni a tényektől, szóval attól még bátran kijelentem, hogy egy nagyszerű, szívmelengető sztoriról van szó, ráadásul a filmet láttam előbb, ami nálam nagy szó, de azt is megállapítottam, hogy egy kimondottan könyvű műről van szó.
Ezen viszont nem csodálkozok annyira, hiszen tudomásom szerint az író maga is részt vett a forgatókönyv megírásában, bár az is igaz, hogy azért lettek eszközölve változások, főleg a könyv első fele különbözött igazán, hiszen például Olivia és Audrey karaktere egybe lett mosva a vásznon.
Azt már az Egy kutya négy élete elolvasása óta tudtam, hogy az író kitűnően ért négylábú, csaholó kedvenceink nyelvén.
Néha az volt az érzésem, hogy W. Bruce Cameron előző életében kutya lehetett, aki valamilyen különleges és egyedi okból emlékszik, hogy akkoriban mi is történt vele valójában?!
Bella vándorlása által sokféle, különböző emberi sorsot is megismerhetünk, ami nekem kimondottan elnyerte a tetszésemet, legfőképpen azért, mert így azt is láthattuk, hogy az író, az ember szereplőkkel is legalább olyan jól bánik, mint az állatokkal.
A filmben szerettem Lucas anyukájának karakterét, de a könyvben már kevésbé volt szimpatikus.
Számomra Gavin és Taylor párosa bizonyult a legszimpatikusabbnak, a róluk szóló fejezeteket szerettem a leginkább. Ők igazi gazdáknak bizonyultak, akik tényleg szívből törődtek a kutyákkal.
Kutyabarátoknak és macskarajongóknak is kötelező darab és persze azoknak, akik szeretik és olvasták már az író előző könyveit.
Évkezdésnek kitűnő, az egyszer már biztos, hiszen nem az a kérdés, hogy a kutyus hazatér-e végül, hanem az, hogy miként teszi ezt?!

Bővebben pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2019/01/konyvkritik…

Nikolett0907 P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Szeretek állatokról olvasni, mert mindig visszaigazolja azon nézeteimet, hogy nélkülük az életünk üres és sivár lenne.
Háziállatok terén egyaránt vagyok macska és kutya párti.
Mindkettő rendkívül izgalmas, szeretni való cukiság, de megvannak a hátrányaik is.
Ez a történet egy kutyuliról szól.
Nagyon tetszett az ábrázolása az alkotónak, melyben jól látható, hogyan viszonyul állat és gazdája egymáshoz.
Szintén nagyon szépen lekövethető, miszerint a hirtelen változás, mekkora zavart tud kelteni a kutya szemszögéből, ugyanakkor ezt kivetíthetjük, bármely élőlényre úgy gondolom.
Mi magunk sem tudunk a hirtelen változásokkal mit kezdeni, bár vannak olyan személyek, akik elképesztő módon képesek alkalmazkodni.
De nem ez az átlag.
Amiért lehúztam a fél csillagot, az az olvasóra tett apró ráhatás, miszerint nem gyermeki szinten van a kutyák értelmi színvonala. Mégis úgy gondolom, hogy ha valaki „gyermekének” tekinti az is teljesen rendben van.
Ez bizonyos szinten a lélek táplálására szolgál, és főleg akkor, ha valakinek nem lehet a természetes módon utóda.
Ettől eltekintve tetszett, jó volt olvasni.
A filmet valószínű kihagyom, de könyvben örülök, hogy kézbe vettem.
Egy élmény volt.

W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Szerettem olvasni Bella történetét. Imádtam, ahogy töretlen lelkesedéssel csinálja a „Menj haza!-t” s legszívesebben én is adtam volna neki jutalmul „egy darabka sajtot”. Ez a történet tökéletesen bemutatja, mire képes egy kutya a gazdájáért, s hogy mennyire meg tud zavarodni az őt érő hirtelen változásoktól. Belevési az emberek fejébe, hogy a kutya egy állat, nem ember, így hát nem is kezelhetjük gyerekként. Nem tudjuk neki úgy elmagyarázni a dolgokat, s pont ezért kellenek az életébe az állandó dolgok is. Rávilágít arra is, hogy mit érez egy menhelyi kutya, aki gazda nélkül céltalanná válik. Cameron még mindig mesterien forgatja a szavakat. Biztos vagyok benne, hogy előző életében kutya volt, hisz nagyon belelát az állatok fejébe.
S hiába tüntettem fel több zavaró tényezőt is, összességében nem tudok erre a könyvre egy rossz szót se szólni. Szerettem, úgy, ahogy van. Biztos, hogy újra fogom még olvasni, egyszer, kétszer, százszor és ezerszer.
Azoknak ajánlanám, akik szeretik az állatos könyveket, s nem veti őket vissza, ha nem az ember szemén keresztül látják a történetet. Azoknak, akiknek egy kis kikapcsolódásra van szükségük, s hogy feltöltődjenek szeretettel. Mert ez a könyv körbeöleli az ember lelkét. "

Finn_Hudson>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Nagyon szép történet a kutya hűségéről és szeretetéről. Bella sok mindenen keresztül megy, sok emberrel találkozik, így rengeteg történetet ismerhettünk meg. Az egyik kedvenc részem talán, mikor a spoiler. A vége kissé színpadias és nagyon amerikai lett, de ez most kellett is ide, más befejezést nem tudtam volna elképzelni. Kutyabolondoknak kötelező olvasmány.

Kókuszka>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Kutyusokról szóló könyvek, filmek, érzelmek sokaságát váltják ki. Nehéz velük mellé nyúlni. Bella, mint társai nem vágyik másra csak biztonságra, szeretetre, amit ezerszeresen ad vissza. Épp csak ismerkedik a világgal, amikor Lucas rátalál egy szanálásra ítélt házban. Mint, ahogy az lenni szokott, az élet közbeszól, el kellett válniuk. Bella kutya szívében minden összezavarodik, hisz ő jó kutya nem tett semmi rosszat. Távol otthonától a késztetés túl nagy: „Menj haza!” Elindul hát hegyeken át, több száz kilométerre lévő gazdijához. Cameron megszólaltatja Bella gondolatait, miközben több ideiglenes gazdához is kerül, akiknek sorsát, történetét is megismerjük. A filmet nem láttam, de a könyv nem varázsolt el. Néha erőltetett, logikátlan volt.

Virág_Blogger>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

„Ő volt az emberem. Semmit sem akartam jobban a világon, mint hogy minden nap vele lehessek. Vagyis semmit sem akartam jobban ennél és a finomságoknál.”

„Kísérlet:
1. Végy egy nyilván más bolygóról származó mutáns, pusztulásra érett szörnyet, aki nem szereti az állatokat.
2. Második lépésként adj a kezébe egy könyvet, aminek a címében kutya van, a borítóján nem különben, ahogy ezek után könnyedén megállapítható, hogy mind a 350 oldalán is.
3. Végül várj: figyeld meg tisztes távolból, amint az ambivalens érzések kavalkádja átveszi felette az uralmat egészen addig, míg meghatott sóhajokat és állatbarát körökben félreérthetetlen „aahw” hangokat hallat.

Valahogy így kezdődött a történetünk.”

Teljes értékelésemet a könyvről a blogomon olvashatjátok: https://neverletmegobyviranna.blogspot.com/2019/02/w-br…

bokrichard>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Megint vakarom a fejem, hogy ne legyek közhelyes egy igencsak közhelyes könyv értékelésénél. Az előző Cameron-féle kutyás olvasás után megfogadtam, hogy többet nem olvasok tőle, de valahogy, isten tudja hogyan, beleakadtam ebbe. És félreértés ne essék, nem rossz, de csak azokat tudom elmondani, amiket korábban is. Illetve azt, hogy a mostani talán, mivel a reinkarnáció csapdájából próbál szökni, talán sokkal klisésebbre sikeredett, ami egy részről jó, másrészről rossz. Jó, mert végre nem olvastam két külön könyvet egymás után, ami annyira hasonló lenne, de rossz, mert ilyen filmeket 9-10 évesen néztem dögivel. Modern kori Lassie effektus, tömören, röviden. Aki olvasta, találkozott vele, tudja. Vannak benne logikai bakik, de szép, és cuki, és… Na jó, elég legyen, jó, de annyira azért nem.

Porcsinrózsa>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Meghatóan szép történet az ember és a kutya barátságáról, egymáshoz való kötődéséről, a kutya feltétel nélküli, önzetlen szeretetéről az ember iránt. Ez a regény is megerősítette bennem azt, amit régóta vallok: kutya nélkül nem érdemes élni. Sok – sok szeretetet kapunk tőlük. A maguk érző módján vigaszt nyújtanak a rossz napokon, velünk örülnek, ha mi is jókedvűek vagyunk. Erről szólt ez a szívmelengető történet is. Jó volt olvasni, együtt izgulni a kutyussal a sok kalandban. A végén a „nagy találkozás” – t pedig nehéz megállni könnyek nélkül.

wzsuzsanna P>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Először is, szögezzünk le valamit. Ha bárki azt hiszi, hogy engem egy aranyos, szívszorító kiskutyás történettel kenyérre lehet kenni…az nagyon jól hiszi. Imádom az állatokat, a kutyákat és a macskákat különösképpen, meg is szeretgetem/szuttyongatom/ölelgetem az összeset, amelyik hagyja magát és kartávolságon belül merészkedik. Az a generáció vagyok, aki többek között az Úton hazafelé filmeken nőtt fel, úgyhogy a mai napig vevő vagyok az ehhez hasonló történetekre. Ennek ellenére érdekes módon eddig kimaradtak az életemből W. Bruce Cameron könyvei, pedig tudom, hogy sokan szeretik és olvassák őket. Az Egy kutya hazatér tehát az első olvasásom tőle, de úgy érzem, nem az utolsó, mert pontosan azt hozta (és még kicsit többet is), amit az ember vár egy ilyen regénytől: töménytelen cukiságot, izgalmat, szerethető karaktereket és megható pillanatokat.
Érdekes megközelítés, hogy a történetet a főhős kiskutyus, Bella nézőpontján keresztül ismerhetjük meg. Persze az embernek fogalma sincs arról, milyen lehet kutyának lenni vagy kutyaként gondolkodni, de a szerzőnek szerintem sikerült egy olyan stílust és nyelvezetet megütnie, amitől hiteles és elfogadható volt az elbeszélés. Ilyenkor természetes, hogy felruházzuk az állatokat emberi érzésekkel és gondolatokkal, de azért Bella világa épp eléggé „kutyás” maradt ahhoz, hogy ez egy cseppet se zavarjon. A kis főhősünk egyébként egy omladozó épület alatt látja meg a napvilágot, ahol számtalan kóbor állat talált otthonra, nyugalmuk azonban nem lehet tartós, mert a telek tulajdonosa mindenáron el akarja űzni őket onnan. Itt lép be a képbe emberi főhősünk, Lucas, aki már régóta jár etetni a kóbor macskákat, és amikor megpillantják egymást a kiskutyával, azonnal tudják, hogy egymáshoz tartoznak.
Itt egy darabig követhetjük a kedves jeleneteket arról, ahogy Lucas és Bella összecsiszolódik, különféle mókás dolgokat csinálnak együtt és élik a mindennapjaikat. A fiú a helyi veterán kórházban dolgozik, és amikor egyszer kényszerűségből magával kell vinnie kis barátját, kiderül, hogy Bella kedvessége és szeretete az ott kezelt emberekre is óriási hatással van, szinte már terápiás kutyaként kezd funkcionálni. Ahogy azonban az várható, előbb-utóbb beüt valamilyen bonyodalom. (…)
Én sokkal többet kaptam ettől a könyvtől, mit amit vártam, ugyanis az aranyos és izgalmas cselekményen túl nem számítottam rá, hogy komolyabb mondanivaló is felbukkan majd benne. Az egyik szál, ami nagyon tetszett, a veterán-téma beemelése volt. Lucas édesanyja is közéjük tartozik, és a regény nagyon jól érzékeltette, hogy ezek az emberek milyen mély sebeket hordoznak magukban a kemény felszín alatt. A másik fontos elméleti témakör, ami sokszor és sok szempontból körbe lett járva a könyvben, az elfogadással és előítéletekkel kapcsolatos. Bella ugyan „csak” egy kutya, mégis ahogyan a szűklátókörű emberek vérszemet kaptak a feltételezett származása miatt, az nagyon jól érzékeltette, hogyan működik a félelmeken és tudatlanságon alapuló előítélet. (…)
Érdemes egyébként a regény alapján készült filmet is megnézni (szigorúan egy százas zsepi társaságában), az is nagyon aranyosra sikeredett. Az egyetlen gondom az volt vele, hogy akadtak benne olyan jelenetek, amiken túlságosan látszott a számítógépes effekt, de a karaktereket jól eltalálták és az eredeti sztoritól sem igazán tértek el. A könyvet pedig tényleg szerezzétek be, ha szeretnétek valami könnyed, bájos, humoros, mégis tartalmas történetet olvasni, nekem nagyon jólesett (és akarok egy kutyát!).
Bővebben:

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
W. Bruce Cameron: Egy kutya hazatér

Egyszerűen kellenek az ember lelkének W. Bruce Cameron könyvei, mert szeretem azt, amit olvasás közben velem tesz az író.

Sokszor megnevettet, mosolyt csal az arcomra, máskor feldühít pár ember szemét viselkedésével, de annyiszor melengeti meg a szívemet, hogy ez nem is gond. És igen, a könyvei néha meg is ríkatnak, de a legtöbbször a boldogság könnyeit csalják az arcomra.

Bővebben a blogon:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2019/02/konyvkritika-w-bruce-cam…

Niitaa P>!

Én azonban tudtam, hogy az élet soha nem ilyen egyszerű, hogy ahelyett, hogy az ajtók kinyílnának előttünk, ahhoz, hogy eljussunk valahova, kerítéseken kell átugranunk.

Gothic I>!

Nem tudtam elképzelni, miért csinálja ezt a „Megyek dolgozni”-t. Hát nem voltam jó kutya?

Rekababa07>!

Hogy boldogulhat egy kutya, ha már az emberekben sem bízhat?

Niitaa P>!

– Tehát ez egy bernáthegyi és mi, egy medve keveréke? Egy grizzly medvéé?
– Dutch-nak hívják.
– Aha. – Magas, felém nyúlt és az ujjain éreztem Dutch aggodalmas szagát. Tudtam, hogy Dutch mindennél jobban arra vágyik, hogy lekerüljön a pórázról és az embere után futhasson. Ezt kell tennie egy elveszett kutyának. – Ez pedig egy bullmasztiff, és nem is tudom, egy tehén. Akkora, mint egy átkozott tehén, Gavin.

Rekababa07>!

Nehéz kiigazodni az embereken: szabályokat hoznak, aztán megváltoztatják őket.

Gothic I>!

Finomság! Hamarosan ez lett a kedvenc szavam.

timcsigirl >!

Ismertem a „nem” szót, de nem igazán szerettem. Legközelebb, amikor otthagytak, a játékaimat rágtam, és csak egy cipőt. Megértettem, hogy ismét dühösek, de azt nem értettem, miért hagytak egyedül. Nekem ez fontosabb kérdésnek tűnt.

Nórcsy08>!

– Várjunk csak! Kurch?
– Gondolom, így hívják.
– Rímel a görccsel?
– Igen.
– És így is betűzi? – faggatózott tovább Gavin. – G-Ö-R-C-S?
– Oké, látom, hogy fokozódik a bölcsész indulatod, de ez nem az én hibám, így hívják. És nem, K-val írja, K-U-R-C-H.
– Kurch.
– Tudom, Gavin.
– El sem hiszem, hogy a kutyáinkat egy Kurch nevű fickónak adjuk.
– A mi kutyáinkat? De ja, valószínűleg ez a leghülyébb név a világon.
– És mit mondott Kurch nővére? Ó, és őt hogy hívják? Reuma? Migrén?
– Nem, felkészültél? Susan.
– A fiúkat Kurch-nek, a lányukat pedig Susannek nevezték el?

ivett_hosszu>!

Csak akkor számít valaki legyőzöttnek, ha feladja

131. oldal, Kilenc

Kapcsolódó szócikkek: Terri Ray