Pokoli ​Történetek – A királynő beszéde 36 csillagozás

Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Vujity ​Tvrtko lebilincselően izgalmas könyve bebizonyítja: kellő akarattal és kitartással nincs lehetetlen!
Megismerhetik Weisz Fanni felemelő történetét. A bűbájos szépségkirálynőt kislánykorában sokszor megalázták, bántották, csúfolták azért, mert nem hall. Elhitették vele, hogy kevesebbet ér másoknál, ezért szégyenében soha nem szólalt meg. A királynő beszéde egy szívet melengető barátságnak és a lány elképesztő harcának krónikája, melynek végén az addig némának hitt Fanni saját hangján mondott beszédet a Parlamentben. Ezt követően Tvrtkóval nyakába vette a világot; eljutottak a Föld egyik legnyomorúságosabb helyére, a pokol szigetére, ahol minden képzeletet felülmúló kalandokba csöppentek, és megkóstolták a hírhedt haiti sárpogácsát is.
A riporter nyomozásba kezdett, hogy leleplezze az afrikai levélcsalók elképesztő trükkjeit, és bemutassa a pórul járt magyarokat, akik rengeteg pénzt fizettek nem létező kameruni papagájért, namíbiai gyémántbányáért,… (tovább)

Pokoli-Angyali, Budapest, 2012

rókatündérlizi P>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Ugyanazt a hitelességet, (újság)írói profizmust kapjuk a könyvben, mint a képernyőn keresztül Vujity Tvrtko-tól. A történetek megdöbbentőek: hol a borzalmaktól, hol az emberi hülyeség határtalanságától.
Számomra a legmeghatározóbb Weisz Fanni és Nick Vujicic története volt.

_Vic_ P>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Régebben nagyon szerettem Tvrtko könyveit, a megjelenéskor mindig megvettem az éppen aktuálisat, egyszer még dedikáláson is voltam. Ennél a könyvnél vártam valami jó könyves akcióra… ami sosem lett és szépen megfeledkeztem róla. Aztán most, 10 év után, valahogy észbe kaptam és gyorsan beszereztem az azóta megjelent könyveket (a legtöbbet már csak antikváriumból tudtam összeszedni). Bakker, én arról is lemaradtam, hogy született egy harmadik fia o.O
A Fanni sztori pl. már nagyon nem aktuális, de így is érdekes volt, hogy honnan indult az ismertsége. Tetszettek a történetek, visszajött a régi rajongás, egyedül a levélcsalásos résznél akadtam fenn. Értem én, hogy nagyon sok ember abszolút tájékozatlan a digitális média világában (az ismerőseim egy része is elárasztaná a facebook falamat 10 éve lejárt rémhírekkel, ha nem állítottam volna le a követésüket), de hogy valaki a 42. alkalommal is elutaljon Afrikába egy összeget, mert ezután most már biztosan megkapja a nem létező elhunyt rokon örökséget, azt már sajnos én sem tudom sajnálni.

Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Fanni miatt vettem meg a könyvet, de még csak most jutottam el odáig, hogy el is olvassam. Egyáltalán nem bántam meg, nagyon jó választás volt a könyv, hiszen a szépségkirálynő története mellett olyan hihetetlen, elképesztő, és megrendítő esetektől is olvashattam, amelyeket azt hiszem, nehezen fogok feledni.
Megrendítő és tanulságos könyv.

pakita>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Ez a kötet is megdöbbentő, megrázó és megható történeteket tartalmaz, pont olyanokat, amiket már Tvrtkotól megszokhattunk. Ilyenkor napokig az olvasottak hatása alatt állok.

Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Mielőtt sokan megkérdeznétek, elmondom, hogy NEM, nem 2 évig olvastam a könyvet. :)) Ez valahogy így alakult. 2013-ban kezdtem el olvasni, és emlékszem még Érd-re is magammal vittem, amikor a Páromnak a kamionos vizsgái voltak. :) Én szegény szerencsétlen a tűzforró napon, és a dögmeleg kocsiban ültem órákon keresztül, és ezt olvastam…:) Abban az évben hamar elolvastam a könyv pont a felét, vagyis a 8 fejezetből azonnal négyet, aztán valahogy mindig tolódott, voltak fontosabb könyvek, és szépen lassan visszakerült a polcra, hogy majd újra előveszem, ha… Még szerencse, hogy a történetek teljesen különbözőek, így nem volt rossz érzés bennem, hogy félbehagytam egy könyvet, hisz totál különálló részekről beszélünk, amit akármikor újrakezdhetek. Ééés tegnap délután csoda történt újra levettem a polcról. Annyira sajnáltam már, hogy 2 éve nincs rá időm, hogy befejezzem, pedig egy jó könyv, (!) szóval kitűztem magam elé, hogy addig nincs „új” könyv olvasás, amíg ezt be nem fejezem! :) A „maradék” 4 történetet tegnap este, pár óra leforgása alatt el is olvastam, és ez most annyira jó érzés. :)
Szeretem Tvrtko-t. Szeretem a történeteit, az interjúit, a leírásait, mindent. Anno pont ezért kaptam meg a húgomtól ezt a kötetet. :) Egyenes, őszinte, nem megjátszós, és lelkiismeretes egy fickó, az biztos! Szerettem a történeteket, amiket elém tárt. Rengeteg fájdalom, szenvedés és pusztítás szerepel benne, de ahogy az utolsó fejezetében is írja: igyekszik mindig megtalálni a pozitív oldalát is valaminek; igyekszik a végén valami jót is közölni, hogy higgyünk, reméljünk, bízzunk és soha ne adjuk fel!!
Köszönöm az élményt Tvrtko! :) Remélem még „találkozunk”! ;)

Mpattus P>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Nem mondható el rólam, hogy keveset olvasnék.

Mégis azt kell mondanom, hogy az utóbbi idők egyik legtöbb érzést kiváltó könyve volt ez számomra. Megrázó, felemelő, sokszor elkeserítő és megdöbbentő. Fura, de többször mókás is.

Nagyon megkedveltem Tvrtko humorát. Az alázatot, melyet egy-egy témával szemben tanusít. A profizmust, ahogy a könyvet megszerkesztette. Egyszerűen bámulatos. Érzem, hogy mennyi munka lehetett ezzel a könyvvel (tudniillik, egyetlen helyesírási/gépelési/tördelési hibát nem fedeztem fel benne) mégsem érzem rajta az „izzadságszagot”. És ez jó!

Köszönöm az élményt!

tothalexandra>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

Jól megszokott Tvrtkó-s történetek, melyek személyes mondandókkal is megfűszerezettek és bemutatják érzékenységét a világ felé. Minden történet más és egyedi. Igazán Weisz Fanni és Nick Vujicic története került hozzám közel.

f_fancsu>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

egyszer, elég régen olvastam már Tvrtkotól könyvet. ezzel a könyvvel már régóta szemeztem. leginkább talán Weisz Fanni története miatt.
az összes történet nagyon jó volt benne. egyedül Szrebrenica fejezetét nem olvastam végig. valahogy a háborús dolgok nem igazán állnak közel hozzám… legjobban Fanni és Nick története tetszett. a lakásmaffiás és a levélcsalók kutatása pedig elszörnyülködtetett.
tanulságos könyv a kitartásról, arról, hogy jobban figyeljünk oda dolgokra, hiszen nem lehet tudni, mikor, mivel vernek át minket.

szofia1209>!
Vujity Tvrtko: Pokoli Történetek – A királynő beszéde

A félbehagyás úgy értendő, hogy vannak benne bizonyos fejezetek amiket még nem olvastam el, ill. még nincs is hozzá hangulatom, akkor fogom olvasottnak nyilvánítani, ha minden fejezetet elolvasok belőle.
Amit elolvastam az a Királynő beszéde, ill. Nickkel tartott interjú, + a Lakásbirtoklásokról szóló részt. Nem gondoltam volna , hogy Tvrtko így ír. Sokáig féltem kezembe venni a könyvei, de azt hiszem ezután már bátrabb leszek :)

PappDóra I>!

Anyád jól van, kisszívem? Azt a tenyeres-talpas tejfelköpülő mindenedet!

PappDóra I>!

– Solange, zavarban vagyok, három levél után még senki sem rajongott értem ilyen hőfokkal!
– Ah, te vagy életem férfija! Rólad álmodom évek óta!
– Meg tudom érteni, szívem, de mégis, mi vonz bennem annyira?
– A… a… kisugárzásod!
Jó ég, ez olvasta a csernobili kalandomat?

PappDóra I>!

– Ami azt illeti, elég nehéz úgy eltáncolni A hattyúk tavát, hogy közben nem hallod Csajkovszkij zenéjét… Sőt, azt sem tudod, mi az a zene, csak olvasol róla.

Kávé_könyv_katedra>!

Vannak, akik fontosabbnak tartják, hogy késhegyre menő viták tarkítsák a közéletet arról hogy ki az igaz magyar író és ki kevésbé magyar, miközben magyar gyerekek jó része már könyvet sem vesz a kezébe, és naponta legfeljebb annyit olvas el: Press the button to start the game!

petronella10>!

Ha egy nő elveszíti a férjét, vagy egy férfi elveszíti a feleségét, azt mondják rá, hogy özvegy. Ha egy gyermek elveszíti a szüleit, azt mondják rá, hogy árva. De ha egy szülő veszíti el a gyermekét, arra nincs kifejezés. Arra az érzésre nincsenek szavak.

BoneB P>!

Már kint voltunk, amikor a türkmének jótevője a kórházak mellett a könyvtárakat is bezáratta. Mint kifejtette: vidéken nem is olvasnak! Meg inkább dolgozzanak a földeken a hiábavaló betűfalás helyett.

69. oldal, A királynő beszéde (Pokoli-Angyali, 2012)

PappDóra I>!

Türkménbasi elnök haszontalannak és szükségtelennek nyilvánította, ezért eltörölte a balettet. Elnöki rendeletben mondtak ki, hogy ő azt nem érti. Helyette turistacsoportokat szerveztetett a hetvenöt méter magasban álló, önmagában is több mint ötméteres, forgó aranyszobrához.

petronella10>!

„A történelem arra tanít meg bennünket, hogy az emberiség semmit sem tanul a történelemből.” – vélekedik Albert Einstein, és a világ egyik legokosabb tudósának talán hihet az ember.

Ciklon>!

A történelem során újra és újra felmerül ez a kérdés. Historia ist magister vitae – tartja a mondás: a történelemből megtanulhatjuk, mit nem szabad újra elkövetni.
Megtanulhatnánk!

66. oldal - A királynő beszéde