160 ​grammos szénhidrátdiéta – Az életmódkönyv 37 csillagozás

Vrábel Krisztina – Koszta Ágnes – Töllösy Judit: 160 grammos szénhidrátdiéta – Az életmódkönyv

160 ​grammos szénhidrátdiéta az egészségért!
Öt éve követem a ma már egyre ismerősebben csengő 160 grammos szénhidrátdiétát. Kezdetben, egy friss inzulinrezisztencia-diagnózissal a zsebemben, orvosi utasításra alakítottam át az étrendemet, és ami a legfontosabb, változtattam az életmódomon.
Ennek köszönhetően szervezetem egyensúlya helyreállt, így ma már nem kellene e szabályok szerint étkeznem, mégis örömmel folytatom a „diétát”. Úgy érzem, ennél jobbat nem tehetek étkezés terén a szervezetemmel.
Miért? Mert a 160 grammos szénhidrátdiéta – nevével ellentétben – NEM DIÉTA abban az értelemben, amit e szóról elsőre gondolunk. Nem vonunk meg a szervezetünktől semmilyen nélkülözhetetlen tápanyagot. Olyan életmódról van szó, amely a teljes értékű étkezésen, a testmozgáson és persze a megfelelő pihenésen alapul. A 160 g változatos étrendet takar, amelynek alapjai a lassú felszívódású, összetett szénhidrátok (zöldségek, teljes értékű gabonák), a fehérjék és a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 160 grammos szénhidrátdiéta

Central Médiacsoport, Budapest, 2016

anemona P>!

A könyv elején részletesen ismerteti az egészséges életmód alapjait. Kicsit türelmetlen voltam, mert úgy gondoltam, hogy én ezeket már tudom. Azért becsülettel végigolvastam, hiszen miért is nem élek már ezen elvek szerint, ha annyira okos vagyok?
A receptekről azt tudom mondani, hogy örömmel vettem, hogy manapság átlagosnak mondható alapanyagokat használ, amelyek amúgy is vannak otthon (mondjuk lisztekből nincs ilyen választék nálunk, még). Volt, amit már ismertem, volt, amit már holnap ki fogok próbálni, és volt, amit viszont egyből tovább lapoztam, de ez maximálisan ízlés kérdése.
Nekem tetszik, biztosan sokat fogom forgatni ezt a könyvet.

Mrs_Mila>!

Szíven ütött hogy ebben már nincs kalória érték írva… De eltekintettem emellett, mert szuper a bevezetője, nagyon sok érdekes dolgot lehet megtudni diétáról, mozgásról, anyagcseréről, ételekről, arányokról, és még sok egyébről.
Meglepetten veszem észre hogy egyelőre ebből sütök-főzök legtöbbet, de nem tudok rájönni, miért :) Hisz mindben nagyon jó és finom, ráadásul működő recept van :) De most is két kaja vár a hűtőben, amit ebből készítettem.
Az egyetlen kifogásom a mellett, hogy zavar a kalória érték hiánya az, hogy szinte minden receptet várakoztatni kell 20-40 percig, pékáru esetén 1,5 órát. Egy átlag estén nekem még a 20 perc pihentetés is hosszúnak tűnik. De kitartok és próbálom összeszervezni a dolgokat, mert tényleg kiválóak a receptek. Bár van egy-kettő amit nem tudok használni mert nekem fontos a kalória is és bár nem pont ebből a kötetből, de a többiből ki kell hagynom egy fajta kókuszgolyót is, mert a golyónként 350 kcal piszok sok… És egy kókuszgolyó NEM kókuszgolyó!
Bárhol fellelhető alapanyagokkal dolgozik, ami szintén nagy előnye :)
Már érzem hogy rongyosra fogom olvasni az évben, s az után :)

Izolda P>!

Jó, meg szép, csak AZ NEM TARTALOMJEGYZÉK, AMI EBBEN VAN! És ez mocsok bosszantó. Az elején a blablának – ami persze biztos baromi hasznos azoknak, akik ebből a könyvből akarnak diétázni tanulni és nem tették meg eddig az IR-es Facebook-csoportból – na, annak van tartalomjegyzéke. 18 soros. 43 oldalra… Aztán jön az, hogy Receptek / Reggelik, Kenyerek, Főételek, Főzelékek, Köztes étkezések. WTF? Szóval ha ki akarom találni, mit akarok enni, akkor lapozzam végig az egészet. (Fogok hozzá tartalomjegyzéket gyártani, csak egy 4900 Ft-os könyvnél ez azért ölég bosszantó.)

Ami a recepteket illeti, úgy látom, fenntartással kell kezelni IR esetén. Én úgy tudom, se banánt, se aszalt gyümit nem ehetünk, ebben meg van több receptben is, meg reggelire gyümölcsturmix (smoothie)? Extragyors CH reggelire? Max. du. uzsira…

A házi sertéshúsos felvágottat csináltuk meg belőle, az nem jó. Majd még próbálkozom mással is, a réparöszti pl. jól hangzik.

Jaina>!

Jó kezdeményezésnek tartottam egy ilyen könyv kiadását, de olvasás közben egyre mérgesebb lettem. Az elejét úgy ahogy van nem ártott volna lektoráltatni minimum egy inzulinrezisztenciában jártas dietetikussal (vagy csak simán bedobni az IR-es facebookos csoportba javításra), mert rengeteg hiba és tárgyi tévedés van benne. Ha most ismerkedtek a 160 grammos diéta alapjaival (GDM, IR vagy bármi más miatt), akkor csak nagyon nagy fenntartásokkal kezeljétek a bevezető részt (vagy jobb, ha el sem olvassátok).
A receptek jók, találtam is pár ételt, amit szívesen kipróbálnék és elkészítenék. Persze hibák itt is vannak rendesen gyümölcsös smoothie reggelire??
A tárgymutató/tartalomjegyzék nagyon hiányzik a recepteknél.

imma P>!

Az elejét szerintem érdemes fenntartásokkal olvasni (pl. az ilyenek miatt: "D-vitamin: Elegendőnek kell lennie, amihez a napfényből és a kiegyensúlyozott táplálkozásból hozzájutunk."), de biztos tud motiváló lenni annak, aki még nem indult el az úton. Engem mondjuk a sportolási javaslatok jobban érdekeltek volna, azzal hadilábon állok, és ebben egyáltalán nem segített.
Na de ami a recepteket illeti: sok kedvencünk lett. Örültem volna, ha ír pár szót mindig az aktuális receptről, kis anekdota, érzékletes leírás, variációk… Sebaj, így is jól haladtunk a főzéssel.
A levesek mind szuperek, a tortilla, a piadina, a villámzsemle (szabályos életmentő itthon), a zabpehelybe panírozott csirke a borsófőzelékkel (amilyen egyszerű, olyan nagyszerű), a réparöszti (de miért nem eszik a gyerekek?!), a kókuszgolyó, a joghurtszelet lettek a kedvenceink.
Főzési napló: https://moly.hu/olvasasok/8537564

diamondfox P>!

Pontatlan nagyon a diétás részlegre szóló bevezető, valamint a margarin-vaj-zsír szénhidrátmentes? Vagy ha 1 grammnál kevesebb, akkor elhanyagolható kategória?
Amit más is írt az aszalt gyümölcsök és társaik itt vannak, mint jók – de ez volt az első, amit kizárt mind az orvos, mind az ebben már jártas kolléganőm, hogy hihetetlenül magas a cukortartalma és stb. Tehát ez is nagy mínusz.
A receptek nem rosszak, találtam benne több érdekeset is, anya megvette ezt is, mert ez is nagyon tetszett neki – én csak húztam a számat, mert megint sok tejes cucc, és még helyettesíteni sem tudom igazán a mentessel, mert úgy teljesen más lesz és általában rosszabb. Úgyhogy egyelőre nekem recept ügyileg a intenset ir diéta jött be mert ott szénhidrát, kalória is meg van adva és alapból sokszor mentes termékek vannak a receptben.

rita_kalydine P>!

Többször összerúgtam már a port a szerzővel egyéb fórumokon. Nekem IGT-m van, azaz prediabéteszem, a cukorbetegség előszobájában tipitopizom. Ha ez alapján a könyv alapján diétáznék, akkor már min. gyógyszeres cukorbeteg lennék.
Az alapkoncepció nem rossz. Akinek nincs eü gondja, annak azt mondom, oké. De IR-es, IGT-s, GDM-s, cukorbeteg NE KÖVESSE maradéktalan a recepteket.
Reggel, este nem eszünk gyümölcsöt, tejet, joghurtot. Banán, és az aszalt gyümölcs tiltólistás.
Szinte minden recept hozzávalója helyettesíthető egészségesebb összetevővel. Joghurt helyett tejföl, durumliszt helyett barnarizsliszt vagy teljes kiőrlésű liszt, tej helyett habtejszín+víz…stb.
Kifejezetten mérges vagyok, hogy cukorbetegeknek ajánlja a könyvet…de ez van. Mindenki felelős önmagáért.

amanda888 P>!

Elég sok mindent elkészítettem a könyvből, és alapvetően elégedett vagyok a végeredménnyel. Tényleg a legtöbb étel egyszerűen, gyorsan, könnyen beszerezhető hozzávalókkal elkészíthető. Nagyon sokszor jól jött az évben, hogy ha valami „összedobható” ételre volt szükségem. Lett egy pár kedvenc is, ami kb. az első elkészítés alkalmával bekerült a rendszeresen készítendő ételek sorába: BBQ szelet, egyben sült zöldséges fasírt, zöldséges tortilla, padlizsános csirke zabkörettel, stb. Illetve van egy jó pár, ami kb. csak egyszer készült el nálunk és többet nem fog. De ilyen kb. minden receptkönyv, újság esetében van. Mindent nem sikerült megcsinálnom, de igyekszem majd pótolni, mert nagyon kíváncsi vagyok a zserbótortára, a mézes krémesre, pirított gomba juhtúrós gombóccal…

ptagi P>!

Az elhízás nem hiúsági kérdés, hanem krónikus betegség, mely számos más betegséggel párosulhat.

9. oldal - Súlyos kérdés