Főzd ​magad! 9 csillagozás

Házi finomságok
Vrábel Krisztina: Főzd magad!

Kriszta évek óta harcol az ipari adalékanyagoktól és mesterséges aromáktól hemzsegő készételek ellen. Jelszava: készíts el inkább mindent saját magad! Főzd magad! című, gyönyörű képekkel illusztrált könyvében megmutatja mennyire egyszerűen készíthetjük el azokat az ételeket, amelyeket eddig a boltok polcairól pakoltunk a bevásárlókocsinkba.

Alinea, Budapest, 2011

Kriszta IP
Vrábel Krisztina: Főzd magad!

Nagyon szerettem volna ezt a könyvet, és karácsonyra megkaptam. Aztán két ülésre ki is olvastam, ami szakácskönyvnél elég szokatlan, de hát annyira érdekeltek a receptek!
És bizony nagyon örülök, hogy van egy ilyenem! Nem találkoztam még hasonló könyvvel, úgyhogy számomra ez hiánypótló.
Először is, mert én is ezt a szemléletet vallom, vagyis amit lehet, készítsünk el házilag, hogy minél kevesebb szemetet kelljen megennünk (na persze nem vagyok fanatikus, nagy ritkán szoktam én is bolti krémsajtot venni, meg bolti kakaót, meg bolti kenyeret).
Aztán meg a kivitelezés. Hát én odavagyok, annyira gyönyörű ez a könyv! A fotók, a betűk, a könyv összképe…
Most még azt se tudom, mit készítsek el belőle először, de valószínűleg a joghurtgolyók lesznek azok, meg a májkrém, meg a croissant, meg még pár dolog…

Ja igen, egy nagy hibát találtam a könyvben: vajas kifli címszó alatt egy az egyben újra a croissant receptje van megadva. Remélem Kriszta a blogján megadja az igazi vajas kifli receptjét is.
Ettől függetlenül nálam ötcsillagos a könyv.