160 ​grammos szénhidrátdiéta – Kedvencek könnyebben 16 csillagozás

Életmódkönyv
Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta – Kedvencek könnyebben

A kezedben tartott könyvben a kedvenc hazai ételeket alakítottam át úgy, hogy azok ízükből, jellegükből ne veszítsenek, ellenben kalóriatartalmuk alacsonyabb legyen a megszokott elkészítési módhoz képest. Az összetevőiket pedig úgy válogattam, hogy azok megfeleljenek az inzulinrezisztenseknek és cukorbetegnek ajánlott 160 grammos szénhidrátdiéta alapelveinek. Energiadús, ellenben tápanyagban szegény, ipari élelmiszereken élünk, nagyon gyakran túlesszük magunkat, miközben nem fogyasztunk elég friss zöldséget és gyümölcsöt, és sajnos nem mozgunk eleget. Hogy felállj a kanapéról, abban (közvetlenül) nem tudok segíteni, de abban, hogy átalakítsd az étkezésed, igen! Megmutatom, hogy az egészséges étkezéssel nem kell lemondanod semmilyen finomságról, és egyáltalán nem kell „fogyókúráznod”, azaz koplalnod, még akkor sem, ha fogyni szeretnél.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 160 grammos szénhidrátdiéta

Central Könyvek, Budapest, 2020

anemona P>!
Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta – Kedvencek könnyebben

Nagyon igényes kivitelezésű, hasznos könyv ez.
Szokás szerint pár oldalas bevezetés előzi meg a recepteket: általános összefoglaló, gondolatébresztő, hogy mit csinálunk rosszul, amelyre talán nem is vagyunk tudatosak, és persze néhány tipp a rossz szokások megváltoztatására.
Maguk a receptek tetszenek, egyszerűek, elérhető alapanyagokat használ, biztosan ki fogom próbálni őket.

Képopera P>!
Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta – Kedvencek könnyebben

Ennek a könyvnek határozottan nem tetszik a retorikája. Sokkal kedvesebben (motiválóan) is lehetne kommunikálni az ételek rostban gazdagabbá tételének jóságait, felesleges eztnemszabad, nemígykéne, neígycsináld fordulatoktól mentesen.

A receptek között van sok érdekes ötlet, és a fotók is szuperek, a csillagok ezért járnak.

Monoklyyn>!
Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta – Kedvencek könnyebben

Szépen megszerkesztett könyv, már ránézni és átlapozni is öröm.
A bevezető oldalakon lévő tanácsok hasznosak és ha nem is maximálisan, de azért igyekszem be is tartani őket.
Eddig öt receptet próbáltam ki, két desszertet, egy italt, egy levest és egy főételt. Mindegyik csodásan sikerült, de a túrógombóc különösen isteni volt, tulajdonképpen a legfinomabb és legkönnyebb, amit eddig ettem, ráadásul még szét se esett főzés közben, ami nálam nagy szó.
Biztos, hogy ezután is rendszeresen forgatni fogom és egy-két kivételtől eltekintve, mindegyik recept szimpatikusnak tűnik, úgyhogy a jövőben ezeket is biztosan ki fogom próbálni.