160 ​grammos szénhidrátdiéta 61 csillagozás

Finom falatok, lemondás nélkül
Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta

Cukorbetegség, inzulinrezisztencia vagy akár fogyókúra is lehet az oka annak, ha valakinek 160 grammos diétát írnak elő az orvosok.

Receptgyűjteményünkben bemutatjuk, hogyan tudjuk az előírt napi 160 gramm szénhidrátbevitelt betartani úgy, hogy az étrendünk lemondások nélküli, ínycsiklandó fogásokból álljon és változatos legyen.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 160 grammos szénhidrátdiéta

Sanoma, Budapest, 2013

nicosia P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Hát passz. Felemás érzéseim vannak ezzel a könyvvel. Túl vagyok már 6000 egymásnak ellentmondó diétán, tehát nyugodtan lehetek kritikus, szaktudás nélkül is, bőven megvan hozzá a jogalapom.
Részben szuper egyszerű és finom receptek vannak ebben a könyvben. Iszonyú jól néznek ki az ételfotók, már a képektől elindult a nyálelválasztásom. Külön jó , hogy a kalória is fel van tűntetve. Csak a rántott karalábé csíkokat próbáltam ki, de az korrekt volt, a párom is simán megette.
Másrészt egy dietetikus szerintem elsírná magát a bő olajban kirántott cuccoktól és a mindenhez is használt tejtermékektől. Joghurt, sajt, tej, tejföl brutál mennyiségben. Én mondjuk szeretem, de a legtöbb diéta csak minimális mennyiségben javasolja, ha javasolja egyáltalán. Úgyhogy nem tudom. Ja igen, persze ettől sem fogytam le, de alapvetően ez nem az ételek vagy a módszerek hibája. Hanem a jégkrémszezoné…meg a húsvété, karácsonyé, esküvőké, keresztelőké és további ünnepeké. Természetesen.

Bea_Könyvutca P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

A könyv elején nagyon hasznos tanácsokat kapunk a széndhidrátdiétával és az egészséges étkezéssel kapcsolatosan, majd egy széndhidráttáblázat is rendelkezésünkre áll tanulmányozásra.

Külön találjuk a reggeliket és külön a köztes étkezéseket. A köztes étkezéseken belül nagyon ínycsiklandozó italokat, sós nassolnivalókat, desszerteket. Ezen kívül zöldséges fogásokat és húsos és halas fogásokat is találunk.

A fotókat csodáltam végig elsőként, imádok gyönyörködni az edények és az ételek színeinek harmóniájában, egy-egy vintage tányért vagy evőeszközt sóvárogva bámulok, ezek a remekül megkomponált képek plusz élvezetet nyújtanak, így előfordult már, hogy csak ezért kölcsönöztem ki szakácskönyvet a könyvtárból, hogy itthon kibámészkodhassam magam.
Ebben a könyvben elsőre nem találtam nagyon extra alapanyagokat, igazán szimpatikus, kedvemre való könyv. A desszertek is igen ínycsiklandozóak. Van egy második része is, lehet azt is beszerzem hamarosan.
Bővebben :http://konyvutca.blogspot.hu/2017/02/sutes-fozes.html

Niitaa P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nagy kedvencem ez a szakácskönyv. Tele van használható receptekkel, illetve bőven ad új ötleteket is.
Az alapanyagok tekintetében sincs úgy elszállva, mint a legtöbb diétával foglalkozó kötet. Az örök kedvenc receptem az egy tál tojásos marad^^.

vighagika>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nagyon nem erre számítottam.
Elég nagy csalódás volt a könyv, mert látszólag a receptek jók és könnyűek (ez igaz), viszont amikor a könyvesboltban futólag belenéztem, csak annyit láttam, hogy viszonylag kevés hozzávalóra van szükség. Ez így is van, azonban a legtöbb recept pár adagos csak, ami nekem nagyon nem fekszik.
Egyrészt oké, hogy annyival több hozzávalóval számoljak, ha nagyobb adagot szeretnék gyártani, na de ami látszólag egy olcsó recept, az így átváltozik egy hatalmas kiadássá.
Másrészt pedig ezt nem mindegyiknél lehet megtenni, elég sok benne a kis tálakban sülő dolog, annyira profi pedig nem vagyok, hogy ezeket így átkalibráljam nagyobb tepsire.
Amúgy a receptek tényleg jók, egyszerűek. Ajánlom annak, akinek sok ideje és pénze van főzni, akkor szuper, ha valaki képes minden nap reggelire, ebédre és vacsorára is újat csinálni és sokat költeni.

Izolda P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Rendkívül szép kiadvány és jó is és hasznos is nagyon.
1, szépek és nyálcsorgatósak a képek
2, egyszerűek az alapanyagok*
3, egyszerűek a receptek
4, minden szépen ki van számolgatva
5, és az elején van nem túl hosszú, de lényegretörő magyarázat
6, felhasznál pár igen egyszerű dolgot másképp, pl.: sütőtökchips, fűszeres pirított mandula

Egy nagy bánatom van, hogy a mousse-okba nyers tojás kell, mert azt nem ehetek. :D

* Ha valaki CH-számolgatós diétázni kezd, akkor előbb-utóbb úgyis beszerez – saját tapasztalat alapján: zabpelyhet, zabkorpát, pár alternatív lisztet (zabpehely-, tk tönköly-, mandula-, kókusz-, Graham-, stb.), valami cukorpótlót (xillit, eritrit, stevia, stb. negyedannyyit!!!), basmati rizst, esetleg tejalternatívákat (mondjuk ezek sima tejes receptek, de pl. a kókusztej nekem bejött, meg a pörköletlen mandula, az iható)

tündérrózsa>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Jó kis könyvecske, több mindent megcsináltam már belőle, anyósomat is megfertőztem vele, mostanában ebből főznek. :)
A kalória/szénhidrát számolgatás nekem sosem ment tudom, nem nagy ördöngösség, de mindig beletört a bicskám, itt viszont mindegyik ételhez le van írva, mennyi szénhidrátot tartalmaz. Sűrűn fogom forgatni.

nat>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Legjobb szakácskönyv, amit olvastam. A receptekhez minimális hozzávaló kell, amiknek a nagy része szerintem egyébként is ott van a gyakrabban főzök polcain. Az ételek könnyen, gyorsan elkészíthetők és még finomak és egészségesek is. Az általam olvasott szakácskönyvekből eddig minimum a felsoroltak egyike hiányzott.
Hosszútávú hatásról még nem tudok beszámolni, de ezzel egyébként szinte gyerekjátéknak tűnik a 160 gramm betartása.
Köszönöm @brena :)

FSzK>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Szóval épp olyan élethelyzetbe kerültem, hogy nem elég a világjárvány meg hogy lassan a harmadik trimesztert taposom a harmadik babával és hogy az 5 és 3 éves fiamat szórakoztatom itthon, de kiderült, hogy terhességi cukorbetegségem is van. A helyi cukorgondozót bezárták, a kismamáknak azt mondták tájékozódjanak az internetről és majd májusban beszéljünk újra.
Na, ebben a helyzetben találtam rá Vrábel Kriszta – aki szintén 'sorstárs' amellett, hogy kiváló séf- könyveire és olyanok voltak számomra, mint a fény az alagút végén.
A könyv tele van jobbnál jobb receptekkel, amiket ha az ember nem is pontosan készít el, de remek ötleteket tud belőle meríteni minden tipusú étkezésre. Ami külön tetszett, hogy a receptleírásban mindenütt fel van tüntetve az egyes hozzávalók CHja és azt is hogy az elkészített ételben összesen hány gramm szénhidrát van, így nem kell külön matekozni, elég tudni, hogy az étel hányadát ehetem meg. Ezenkívül az étrend kialakításában is hatalmas segítséget jelent, hogy a könyv elején van dietetikus összefoglaló gyakorlatilag minden szükséges információról onnantól kezdve, hogy mi számít gyors és lassú szénhidrátnak, odáig, hogy táblázatba szedi kb. az összes létező hozzávaló szénhidráttartalmát.
Igazán hálás vagyok a szerzőnek, mert egy rossz szituációban tud kritikus segítséget nyújtani az olvasóinak!
Köszönöm Kriszta!

Boglinc P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Szinte minden nap forgattam, mióta megkaptam.
Egész korrekt könyv, hasznos az összegyűjtött szénhidráttáblázat (de ezt máshol is el lehet érni a neten), viszont a receptek legalább nincsenek túltolva. Van egy két különlegesebb alapanyag, de bőven nem a beszerezhetetlen, hajmeresztő kategóriába esnek, amiket általában nem szoktam szeretni. (Tény, hogy nem is akkora különlegességek, szóval aki gyakorlott ebben a diétában, annak azért kevés újat tud mutatni szerintem.)

Túlságosan sok újdonságot nem nyújtott, de azért kaptam jó ötleteket, és van, amit még sosem próbáltam, vagy eddig eszembe sem jutott.
A receptek mellé kiszámolt szénhidrátmennyiség külön piros pont.

Az egyetlen szívfájdalmam, amiért az 1 csillag levonást is megkapta, hogy a nagyjából ~80 recept közel 2/3-a ha nem több tartalmaz valamilyen tejterméket. Tejérzékenyként ez elég lelombozó volt, mert mióta tejmentesen étkezem, rendkívül kreatívvá kellett válnom, viszont még mindig akad, amit nem tudtam semmilyen, számomra fogyasztható alternatívával helyettesíteni. Pláne, hogy főképp azért vettem meg, mert a reggeli-tízórai szekciót akartam változatosabbá tenni, de ebben a kategóriában szinte minden tejes… :(
Ez gondolkodásra ad okot ezekben a receptekben de tuti megoldom valahogy. Mindez persze csupán személyes nyíg, mert akinek semmilyen ételallergiája nincs, annak egy egész jól összeállított kötet kerül a kezébe. (Az én ismereteim szerint akadnak benne azért hibák, pl. a reggelik közötti tejtermékek, vagy az aszalt gyümölcsös hozzávaló, de ezt mindenki el tudja dönteni, hogy mennyire tudja hasznosítani a benne foglaltakat, ki mennyire szigorú magához és a saját diétájához. Minden esetre érdemes okosan, figyelmesen forgatni.)

A képek szuper jól néznek ki, és ha csak fele ilyen finom az elkészített étel, már megérte.

Sanoma, Budapest, 2013
meseanyu P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nagyon korrekt kis könyv, jó ötletekkel. Vrábel Krisztina főzési stílusa nekem nagyon fekszik, ebben is használható, egyszerű, de fantáziadús receptek voltak.