160 ​grammos szénhidrátdiéta 44 csillagozás

Finom falatok, lemondás nélkül
Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta

Cukorbetegség, inzulinrezisztencia vagy akár fogyókúra is lehet az oka annak, ha valakinek 160 grammos diétát írnak elő az orvosok.

Receptgyűjteményünkben bemutatjuk, hogyan tudjuk az előírt napi 160 gramm szénhidrátbevitelt betartani úgy, hogy az étrendünk lemondások nélküli, ínycsiklandó fogásokból álljon és változatos legyen.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 160 grammos szénhidrátdiéta

Bea_Könyvutca P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

A könyv elején nagyon hasznos tanácsokat kapunk a széndhidrátdiétával és az egészséges étkezéssel kapcsolatosan, majd egy széndhidráttáblázat is rendelkezésünkre áll tanulmányozásra.

Külön találjuk a reggeliket és külön a köztes étkezéseket. A köztes étkezéseken belül nagyon ínycsiklandozó italokat, sós nassolnivalókat, desszerteket. Ezen kívül zöldséges fogásokat és húsos és halas fogásokat is találunk.

A fotókat csodáltam végig elsőként, imádok gyönyörködni az edények és az ételek színeinek harmóniájában, egy-egy vintage tányért vagy evőeszközt sóvárogva bámulok, ezek a remekül megkomponált képek plusz élvezetet nyújtanak, így előfordult már, hogy csak ezért kölcsönöztem ki szakácskönyvet a könyvtárból, hogy itthon kibámészkodhassam magam.
Ebben a könyvben elsőre nem találtam nagyon extra alapanyagokat, igazán szimpatikus, kedvemre való könyv. A desszertek is igen ínycsiklandozóak. Van egy második része is, lehet azt is beszerzem hamarosan.
Bővebben :http://konyvutca.blogspot.hu/2017/02/sutes-fozes.html

Niitaa P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nagy kedvencem ez a szakácskönyv. Tele van használható receptekkel, illetve bőven ad új ötleteket is.
Az alapanyagok tekintetében sincs úgy elszállva, mint a legtöbb diétával foglalkozó kötet. Az örök kedvenc receptem az egy tál tojásos marad^^.

Izolda P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Rendkívül szép kiadvány és jó is és hasznos is nagyon.
1, szépek és nyálcsorgatósak a képek
2, egyszerűek az alapanyagok*
3, egyszerűek a receptek
4, minden szépen ki van számolgatva
5, és az elején van nem túl hosszú, de lényegretörő magyarázat
6, felhasznál pár igen egyszerű dolgot másképp, pl.: sütőtökchips, fűszeres pirított mandula

Egy nagy bánatom van, hogy a mousse-okba nyers tojás kell, mert azt nem ehetek. :D

* Ha valaki CH-számolgatós diétázni kezd, akkor előbb-utóbb úgyis beszerez – saját tapasztalat alapján: zabpelyhet, zabkorpát, pár alternatív lisztet (zabpehely-, tk tönköly-, mandula-, kókusz-, Graham-, stb.), valami cukorpótlót (xillit, eritrit, stevia, stb. negyedannyyit!!!), basmati rizst, esetleg tejalternatívákat (mondjuk ezek sima tejes receptek, de pl. a kókusztej nekem bejött, meg a pörköletlen mandula, az iható)

tündérrózsa>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Jó kis könyvecske, több mindent megcsináltam már belőle, anyósomat is megfertőztem vele, mostanában ebből főznek. :)
A kalória/szénhidrát számolgatás nekem sosem ment tudom, nem nagy ördöngösség, de mindig beletört a bicskám, itt viszont mindegyik ételhez le van írva, mennyi szénhidrátot tartalmaz. Sűrűn fogom forgatni.

nat>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Legjobb szakácskönyv, amit olvastam. A receptekhez minimális hozzávaló kell, amiknek a nagy része szerintem egyébként is ott van a gyakrabban főzök polcain. Az ételek könnyen, gyorsan elkészíthetők és még finomak és egészségesek is. Az általam olvasott szakácskönyvekből eddig minimum a felsoroltak egyike hiányzott.
Hosszútávú hatásról még nem tudok beszámolni, de ezzel egyébként szinte gyerekjátéknak tűnik a 160 gramm betartása.
Köszönöm @brena :)

Lunemorte P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nem azt kaptam ettől a könyvtől, mint amit vártam. Örülök, hogy nem vettem meg, pedig már szemeztem vele évek óta…A receptek többségét nem készíthetem el magamnak, mert olyan alapanyagokat is használ az írónő, amiknek a fogyasztásától eltiltott a diabetikusom és az endokrinológusom a pajzsmirigyem miatt. Hiányoltam a zsírtartalom jelölését, nekem arra is figyelnem kell elég durván. Tojást sem fogyaszthatok – legfeljebb heti 1-2-őt ételbe hozzávalónak, szóval a reggeli ötletek kilőve (+ ugye a zsíros lazackrém is…stb). Többször szerepelnek olyan alapanyagok, amiket nem tudom, honnan szereznék be (friss menta, szőlőlevél). Egyetlen pozitívum a bevezető volt.

FSzK P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Szóval épp olyan élethelyzetbe kerültem, hogy nem elég a világjárvány meg hogy lassan a harmadik trimesztert taposom a harmadik babával és hogy az 5 és 3 éves fiamat szórakoztatom itthon, de kiderült, hogy terhességi cukorbetegségem is van. A helyi cukorgondozót bezárták, a kismamáknak azt mondták tájékozódjanak az internetről és majd májusban beszéljünk újra.
Na, ebben a helyzetben találtam rá Vrábel Kriszta – aki szintén 'sorstárs' amellett, hogy kiváló séf- könyveire és olyanok voltak számomra, mint a fény az alagút végén.
A könyv tele van jobbnál jobb receptekkel, amiket ha az ember nem is pontosan készít el, de remek ötleteket tud belőle meríteni minden tipusú étkezésre. Ami külön tetszett, hogy a receptleírásban mindenütt fel van tüntetve az egyes hozzávalók CHja és azt is hogy az elkészített ételben összesen hány gramm szénhidrát van, így nem kell külön matekozni, elég tudni, hogy az étel hányadát ehetem meg. Ezenkívül az étrend kialakításában is hatalmas segítséget jelent, hogy a könyv elején van dietetikus összefoglaló gyakorlatilag minden szükséges információról onnantól kezdve, hogy mi számít gyors és lassú szénhidrátnak, odáig, hogy táblázatba szedi kb. az összes létező hozzávaló szénhidráttartalmát.
Igazán hálás vagyok a szerzőnek, mert egy rossz szituációban tud kritikus segítséget nyújtani az olvasóinak!
Köszönöm Kriszta!

Boglinc P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Szinte minden nap forgattam, mióta megkaptam.
Egész korrekt könyv, hasznos az összegyűjtött szénhidráttáblázat (de ezt máshol is el lehet érni a neten), viszont a receptek legalább nincsenek túltolva. Van egy két különlegesebb alapanyag, de bőven nem a beszerezhetetlen, hajmeresztő kategóriába esnek, amiket általában nem szoktam szeretni. (Tény, hogy nem is akkora különlegességek, szóval aki gyakorlott ebben a diétában, annak azért kevés újat tud mutatni szerintem.)

Túlságosan sok újdonságot nem nyújtott, de azért kaptam jó ötleteket, és van, amit még sosem próbáltam, vagy eddig eszembe sem jutott.
A receptek mellé kiszámolt szénhidrátmennyiség külön piros pont.

Az egyetlen szívfájdalmam, amiért az 1 csillag levonást is megkapta, hogy a nagyjából ~80 recept közel 2/3-a ha nem több tartalmaz valamilyen tejterméket. Tejérzékenyként ez elég lelombozó volt, mert mióta tejmentesen étkezem, rendkívül kreatívvá kellett válnom, viszont még mindig akad, amit nem tudtam semmilyen, számomra fogyasztható alternatívával helyettesíteni. Pláne, hogy főképp azért vettem meg, mert a reggeli-tízórai szekciót akartam változatosabbá tenni, de ebben a kategóriában szinte minden tejes… :(
Ez gondolkodásra ad okot ezekben a receptekben de tuti megoldom valahogy. Mindez persze csupán személyes nyíg, mert akinek semmilyen ételallergiája nincs, annak egy egész jól összeállított kötet kerül a kezébe. (Az én ismereteim szerint akadnak benne azért hibák, pl. a reggelik közötti tejtermékek, vagy az aszalt gyümölcsös hozzávaló, de ezt mindenki el tudja dönteni, hogy mennyire tudja hasznosítani a benne foglaltakat, ki mennyire szigorú magához és a saját diétájához. Minden esetre érdemes okosan, figyelmesen forgatni.)

A képek szuper jól néznek ki, és ha csak fele ilyen finom az elkészített étel, már megérte.

dianna76 P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nagyjából hasonlót tudnék írni erről is, mint a 2. résznél tettem. Annyi különbséggel, hogy ezúttal a köretekre adott ötleteket jegyzeteltem. Nagyon szimpatikus pl. a narancsos-szalonnás kelbimbó, az olasz ízvilágú bulgur és a lencse-sütőtök párosítás. A mozzarellával töltőtt csirkemell is nyerő ötlet, ahogy a fetával, koktélparadicsommal, olajbogyóval tálalt hús is. A reggeliző krémeknél is volt megint pár számomra is használható ötlet. Még nem próbáltam spenótlevelet csempészni a köretbe, de épp ideje kipróbálni.
A két kötetből jó lenne összerakni egyet. Akkor máris helye lenne a konyhai „könyvespolcomon”.

meseanyu P>!

Vrábel Krisztina: 160 grammos szénhidrátdiéta Finom falatok, lemondás nélkül

Nagyon korrekt kis könyv, jó ötletekkel. Vrábel Krisztina főzési stílusa nekem nagyon fekszik, ebben is használható, egyszerű, de fantáziadús receptek voltak.