Utazás ​a rejtelmes Kelet-Afrikában 4 csillagozás

Vojnits András: Utazás a rejtelmes Kelet-Afrikában

Teleki Sámuel nyomában
Az 1998. évi Magyar Tudományos Afrika Expedíció krónikája

Teleki Sámuel száz évvel ezelőtt indult nevezetes kelet-afrikai útjára. A centenárium alkalmából tíztagú magyar tudományos expedíció kelt útra, hogy bejárja a Teleki által felkeresett helyeket, és zoológiai, botanikai, ásványtani és néprajzi anyagot gyűjtsön. Erről a hallatlan érdekes, kalandokban gazdag expedícióról szól könnyed, humoros stílusban a csoport zoológusa – több sikeres könyv szerzője – által írt mű.
Az expedícióról szóló filmet a televízió is sugározza.

>!
Mezőgazdasági, Budapest, 1990
210 oldal · ISBN: 9632331435

Enciklopédia 1


Kedvencelte 1


Kiemelt értékelések

pelikanbence>!
Vojnits András: Utazás a rejtelmes Kelet-Afrikában

Ma azaz 2018. Október 18-án azaz Csütörtökön vittem el Magamnak a Polgármesteriből ! :) Vojnits Andrást személyesen is ismerem, mert a földrajztanárom volt és földrajz órákon sokat mesélt az afrikai útjairól is. Ez a könyve TÖKÉLETESEN elmeséli Kelet-Afrika földrajzát illetve állatvilágát. IMÁDOM EZT A KÖNYVET !!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))

Barbár>!
Vojnits András: Utazás a rejtelmes Kelet-Afrikában

Ha még képek is lettek volna hozzá, akkor ez 6 csillagos lenne. A tíztagú tudományos Afrika Expedíció (időnként kibővült 12 főre) elsőrangú krónikája. Így kell ezt. Könnyedén, sok humorral, a tudománynépszerűsítés követelményeinek is eleget téve. Rengeteget megtudhatunk Kelet-Afrika földrajzáról, geológiájáról, éghajlatáról, és főleg állat- és növényvilágáról. Az ottani helyzet pedig nem sokat változott, az akkori észrevételek nagy része ma is érvényes. Pedig eltelt azóta 32 év.


Népszerű idézetek

Barbár>!

Először egy egyenruhás úr járta be érdeklődve táborunkat. Bukarestben végzett egyetemet, kohómérnök, de sajnálatos módon kiderült, hogy Burundiban nincs is kohászat. Most vámtiszt. Diplomájának csak akkor venné hasznát, ha valaki egy kohót csempészne át a határon. Ez még itt is ritkaságszámba megy.

181. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Bukarest
Barbár>!

Moravia tipikusan nyugat-európai baloldali értelmiségi, aki amellett még olasz; szerinte egy gyűlöletes, „osztrák-magyar gróf” csakis Bécsben mulatozó dekadens alak lehet, a felfedezés földrajzi szempontból „nem volt olyan fontos”, s az út maga gyarmatosító célzatú volt. Az egész okfejtés abdszurditása mellett már szinte lényegtelen, hogy Höhnelt átkereszteli Hohnennek vagy, hogy az expedíció létszámát megduplázza, és a halottakét megtízszerezi. A magyar kiadó pedig a könyv fülszövegében Moravia „szigorú pontossága” felett lelkendezik…

13. oldal

Barbár>!

Ha fehér ember elgázol egy tyúkot vagy egy kecskét, az nagyon jó üzlet. Mármint a falusiaknak. Az állat értékének a többszörösét vasalják be az ügyetlen mzungutól. A kivasalt áldozatot gyorsan megsütik, és másnap vesznek helyette három másikat.

35. oldal

Barbár>!

– Ha egy reflektor jön szemben, az egy autóbusz. Ha kettő, akkor az egyik busz előzi a másikat. És ha nem láttok semmit, az egy teherautó – mondta Saci, és igaza volt.

46. oldal

Barbár>!

Ezeket a camp site-okat – lesz még részünk bennük bőven – nem szabad összetéveszteni az európai értelemben vett kempingekkel. Felszereltségük egy földbe vert farúdból áll, rajta a sokatmondó tábla: CAMP SITE. Olyan helyeket jelölnek így, amelyek semmiben sem különböznek a környező többitől, vagy táborozásra éppen alkalmatlanabbak azoknál.

119. oldal

Barbár>!

Az afrikai vasútépítések hőskorában az oroszlánok azt a szerepet játszották, mint Észak-Amerikában az indiánok. A nagymacskák hamar rászoktak az építőmunkásokra, lévén, hogy sokkal lassabban futnak, meg nem is rúgnak akkorákat, mint a zebrák. A végén annyira elszemtelenedtek, hogy csemegeként a mérnököket a lakóvagonokból rángatták ki.

159. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Rick Ridgeway: A Kilimandzsáró árnyéka
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában
Balázs Dénes: Cikcakkban az Egyenlítőn
Fekete István: Kittenberger Kálmán élete
Régi Tamás: Hogyan gondolkodnak a „bennszülöttek” … például a turistákról
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban
Cholnoky Béla: Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában
Régi Tamás: Nomádok között Kelet-Afrikában
Füssi Nagy Géza: Etnokulturális folyamatok Kelet-Afrikában
Orbán Zoltán: Az egérmadarak földjén