Magyarország ​nemzeti parkjai 5 csillagozás

Vojnits András: Magyarország nemzeti parkjai

Magyarország fekvése kedvezőbb, mint bármely más európai országé. Az Északi- és a Fekete-, a Balti- és a Fekete-tenger között, a nagy északkeleti síkságtól az Alpokig egyesíti magában a délvidéket és az északot, a pusztát és hegységet, erdőt, folyót, mocsarat…" – így írt hazánkról Alfred Edmund Brehm, a 19. század egyik legnagyobb természettudósa. Azóta sok víz folyt le a Dunán, és a természeti csodák egy részét felfalta a civilizáció; ami megmaradt – és ez sem kevés! – azt nemzeti parkjaink és más védett területeink őrzik. Egyedülálló természeti örökségünk ma is bővelkedik élő és élettelen természeti értékekben, az Európai Uniót sajátos hungaricumok hosszú sorával, a magyar föld természeti és táji sajátosságaival gazdagítja.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Országjáró séták Corvina

Corvina, Budapest, 2006

Eco>!
Vojnits András: Magyarország nemzeti parkjai

Tíz nemzeti park katalógusát, ami máshol ingyen is elérhető, összerakták egy 38 oldalas, 1680 Ft-os kiadványba. Annyira spóroltak a papírral, hogy még a borító belsején is van szöveg. Kissé túlárazott, ám a képek szépek, a papírtakarékosság pedig valóban fontos.
Lehet belőle kirándulásötleteket meríteni.

Álmok_útján>!
Vojnits András: Magyarország nemzeti parkjai

Nagyon érdekes kis kötetről van szó. Fontosnak tartom, hogy a nemzeti parkjaink hosszú időn át tündökölhessenek és a gyermekeink gyermekeinek a gyermekei is láthassák ezeket a különleges helyeket.
Én, aki nem sok parkunkban jártam, azt kell mondjam ez a könyv meghozta hozzá a kedvem.