5. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
5. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Vidám ​mesék 730 csillagozás

Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Szerencsés egybeesés, ha a grafikus író is egyben, és egyik kezével ír, a másikkal rajzol. Egy Szutyejev esetében majdnem szó szerint így van. „Amikor kigondolom a meséket, mindig a jobb kezemben tartom a tollat, a balban pedig a ceruzát vagy az ecsetet. Ez így nagyon kényelmes: a jobb kéz írja a mesét, ezalatt a bal vidám képeket rajzol.” Szutyejev kedves, rövid, vidám és tanulságos meséi, mulatságos figurái közkedveltek a gyerekek körében.

Tagok ajánlása: 1 éves kortól

Móra, Budapest, 2019
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157670 · Fordította: Gergely Erzsébet, Nikodémusz Elli, Szamek Gyula, Világhy József, Zsombor János · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev
Móra, Budapest, 2017
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157670 · Fordította: Nikodémusz Elli, Szamek Gyula, Világhy József, Zsombor János, Gergely Erzsébet
Móra, Budapest, 2016
158 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634514686 · Fordította: Gergely Erzsébet, Nikodémusz Elli, Szamek Gyula, Világhy József, Zsombor János · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev

olvasóbarát P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

A lányaim egyik kedvenc kötete volt, most már egy újabb nemzedék olvasmányai közé csempészem be, karácsonyi ajándéknak vettem egy négygyermekes rokonnak.
A kedves kis állatfigurákat is a szerző rajzolta, velük sok érdekes kaland történik.
A kötet remélhetőleg ugyanolyan sikert arat majd, mint anno, amikor még én lapozgattam a gyerekeimmel.

Márk_2011 P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Nincs olyan korosztály, aki ne hallott volna a Vidám mesékről!
Sokan nőttünk fel rajta, és olvassuk ma is gyermekeinknek.
Mi is így tettünk most! Elolvastuk kisfiammal közösen! Már Ő is tud olvasni, így már Ő is olvasott nekem! A kedvenc története :A kakas meg a színek, és a Miau.
Az én kedvencem :A gomba alatt, és A szeszélyes cica.
Örök kedvenc! ♥

csillagka P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Ez az évem az a 5* mesekönyveké :) ha jól szeretnék szórakozni, előveszek egyet. (könyvtesók pedig ajánlanak bőven, szerencsére nem csak én vagyok ilyen gyereklelkű fölnött)
Régebben gyereknek olvastam, mivel ő kinőtt belőle, muszáj vagyok magamat szórakoztatni.
Óvodásoknak egyik legjobb, láthatatlanul tanít, színekre, formákra, és az életre, a rajzok pedig csak még szerethetőbbé teszik az egészet.
Kedvencem akkor is a három kiscica marad (régen is ez volt a kötelező repeta)

GytAnett P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Karácsonyra úgy gondoltam, hogy a lassan megszületendő gyerkőcöt is meglepem valamivel és hát mi mással, mint egy mesekönyvvel? :) Nagyon sok karcban olvastam, hogy a legtöbb kisgyerekes család polcán ez egy alap könyv, így erre böktem rá. :)
Fogalmam sincs, hogy egy mesét hogyan is kellene értékelni. :D Alapvetően tetszett. Valamelyest visszahozta a gyerekkoromat, amikor még nem volt minden agyon animálva, csak egyszerűen rajzolva. A mesék többsége egyszerű volt, tanulságot a legtöbb esetben lehetett bennük találni.
Férjemmel két este alatt elolvastuk, és jól esett. :) Neki gyerekkorában többször felolvasta az anyukája, úgyhogy nosztalgiázott, nekem pedig teljesen ismeretlen volt minden egyes mese. Azt hiszem, jó néhányszor elő fog majd nálunk kerülni ez a könyv, ha Kiskópé már abban a korban lesz. :)

Papusz P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Gyerekként imádtam, és most, ún. felnőttként is nagyon tetszett. A mesék aranyosak, a képek meseszépek, és a fejemben még mindig a nagymamám olvassa fel.

Magdi1017
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Tulajdonképpen rongyosra van már olvasva, annyiszor vettük a kezünkbe.
Nekem is megvolt annak idején, de most méltó helyet foglal el a gyerekek könyvespolcán is.
Nem tudok sokkal többet mondani, mint amit már a Sün, akit meg lehetett simogatni c. mesekönyvnél is elmondtam :kedves, tanulságos mesék csodaszép rajzokkal! :)

Trixi_Adzoa P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Tudom, hogy ez már vagy az ötödik olyan könyv, amire azt mondom, hogy ez volt a legnagyobb kedvencem, de egyszerűen ez is :-) Rengetegszer végig olvastuk tesómmal együtt is, külön is, ennek is kihullottak a lapjai, de még egész jó bőrben van. Újra elő fogom venni a szomorú téli estéim egyikén :-)

Futóhomok
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Kihagyhatatlan klasszikus. A képi világról: a kortárs gyerekirodalmi illusztrátorok közül számos kedvencem van, de a háromévesnek jót tud az tenni, ha lát egy nyulat, ami nyúl vagy egy sünt, ami sün.
A mesékről: kedvesek, tanulságosak, hosszabbak-rövidebbek, valamennyiünknek van a kötetből szíve választottja. A nagyobb gyerekeim sem bánták, hogy újra aktuális a könyv Zsebike miatt. Most legalább rákérdeztek Mihail Ivanovicsra, a mackóra (Az alma című történetből) és hipp-hopp máris a medvekultusznál tartottunk, ahogyan én is először ennek a mesének a kapcsán hallottam a szüleimtől a medve a folklórban témáról:)

ViraMors P
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

A kötet pontosan azt adja, amit ígér, és ettől tökéletes. Tizenhárom kedves történet, ami mosolyra késztet és tanít, anélkül hogy egy pillanatra is erőltetetté vált volna. Szutyejev rajzai nagy szépek és hangulatosak, remekül kiegészítik a meséket.

murmur
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Már az én gyerekkoromban is klasszikusnak számított a mesekönyvek között, mégis sikerült megőriznie a népszerűségét. Szerintem ezt a nagyon bájos rajzainak köszönheti főként, a szöveg nem egy túlbonyolított valami ( talán ezért is kedvelik annyira a gyerekek.) Mellényúlni nem nagyon lehet vele, olyan kiskölköt még az életben nem láttam, aki a három kiscicát és társait ne szerette volna, esti mesénél is ideális a légyszi csak még egyethez, kellemesen rövid, emészthető hosszúságú darabok. ( a népek meséivel járom meg mindig, na azok nem párperces szösszenetek).

olvasóbarát P

A hangya elgondolkodott, és azt mondta:
– Hát ez hogy történhetett? Először még nekem is alig volt helyem a gomba alatt, a végén mégis mind az öten elfértünk!
– Brehehehe! Brehehehe! – heherészett valaki.
Mindannyian odanéztek: a gomba kalapján ült a béka, és jóízűen nevetett:
– Ó, ti okosok! Hiszen a gomba…
A mondatot félbehagyta, őket pedig ott hagyta.
Mindannyian a gombára néztek, és nyomban kitalálták, hogyan történhetett az, hogy előbb egynek is alig akadt helye a gomba alatt, a végén mégis mind az öten elfértek.
Ti is kitaláltátok már?

35. oldal, A gomba alatt

victoria_m997

Kis helyen is elférnek, akik szeretik egymást.

dianna76 P

– S veled mi lesz a csodálatos okoska-botocska nélkül?
– Semmi! – válaszolta a sündisznó. – Botot mindig lehet találni. Az okosságot pedig – megkocogtatta ujjával a homlokát –, az okosságot pedig innen veszem hozzá!

Okoska-botocska

dianna76 P

– Fürödni fogok! – mondta Kisréce.
– Én is! – lelkendezett Kispipi.
– Már úszom is! – kiáltotta Kisréce.
– Én is – kiáltotta Kispipi. – Segítség!
Kisréce kihúzta Kispipit a vízből.
– Megint fürödni megyek egy kicsit – mondta Kisréce.
– De én nem! – sóhajtotta Kispipi.

Kispipi és Kisréce

kedaiyun

– Köszönöm, Sündisznó barátom, hogy megmentettél!
– Ugyan, hogy mondhatsz ilyet! Nem én mentettelek meg, hanem ez az okoska-botocska-minden-bajból-kihúzócska!

79. oldal, Okoska-botocska

Vaklarma

Egyszer nagy csapat liba jött vele szemközt.
– Gá-gá-gá, micsoda madár ez? – ámuldoztak a libák.
– Liba vagyok! – kiáltotta a liba, és vadul csapkodott varjúszárnyával, kinyújtotta hattyúnyakát, és pelikáncsőrét eltátva harsogta: – Kukurikuuuú! Mindenkinél szebb vagyok!

152-153. oldal, Micsoda madár ez? (Móra, 2011)

dianna76 P

– Rágcsálni akarlak – mondta a kisegér. – Bizseregnek a fogaim, s emiatt folyton rágcsálnom kell valamit. Így ni! – és a kisegér úgy megharapta a ceruzát, hogy az feljajdult belé.

A kisegér meg a ceruza

nodael

Egyszer volt, hol nem volt, volt Vova asztalán egy ceruza.

Kapcsolódó szócikkek: ceruza