5. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján
6. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
6. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Vidám ​mesék 1072 csillagozás

Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Szerencsés egybeesés, ha a grafikus író is egyben, és egyik kezével ír, a másikkal rajzol. Egy Szutyejev esetében majdnem szó szerint így van. „Amikor kigondolom a meséket, mindig a jobb kezemben tartom a tollat, a balban pedig a ceruzát vagy az ecsetet. Ez így nagyon kényelmes: a jobb kéz írja a mesét, ezalatt a bal vidám képeket rajzol.” Szutyejev kedves, rövid, vidám és tanulságos meséi, mulatságos figurái közkedveltek a gyerekek körében.

Móra, Budapest, 2022
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157670 · Fordította: Gergely Erzsébet, Nikodémusz Elli, Szamek Gyula, Világhy József, Zsombor János · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev
Móra, Budapest, 2021
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157670 · Fordította: Gergely Erzsébet, Zsombor János, Világhy József, Szamek Gyula, Nikodémusz Elli · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev
Móra, Budapest, 2020
168 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634157670 · Fordította: Gergely Erzsébet, Nikodémusz Elli, Szamek Gyula, Világhy József, Zsombor János · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev

pannik>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Aranyos, kedves, nagyon szép mesék.
Állatmesék amik szépen tanítanak. Némelyik a szerénységre tanít, egy másik meg a tulajdonságaink megismerésére és elfogadására, vagy fejlesztésére, aztán van benne olyan ami mások megsegítésére és az önzetlenségre okít. Jók nagyon.
A felépítés is jó, az egyszerűbbektől az összetettebbekig haladunk.
Nagyon szép és kedves az illusztráció is, igazi, színes, szagos mesevilág. Sok-sok rajz van benne, minden oldalon akár több is vagy egész oldalas illusztrációk is előfordulnak. Ezeket nagyon szerettem nézegetni. A kutyák a macskák a kakasok mind-mind olyan jól megrajzolt cukiságok akiknek az arckifejezése és testtartása is sugallja a mesében olvasottakat.

Plusz: van benne egy színező is, egy formás kis kakas, akiről az egyik mese szól.

Linszyy P>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Gyerekkoromból csak az első két mesére emlékeztem, de senki nem tudta megmondani a családban, hogy honnan volt ez meg nekünk, nem emlékeznek rá. Pedig rám nagy hatást tett, mert amint megláttam az újrakiadást, tudtam, hogy szeretném a polcomon, hogy majd a gyerekem is elolvashassa.

Nekem nagyon tetszett minden történet. Nem akar nagyon okos, csavaros, irtó tanulságos lenni ez a mesekönyv. Egyszerűen elmeséli a rövid kis történeteit, és ez nekem nagyon felüdítő volt. Tetszik, hogy az író egyben az illusztrátor is, és szerettem a sünis történeteket. Akármilyen korosztálynak könnyed olvasmány lehet. :)

olvasóbarát>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

A lányaim egyik kedvenc kötete volt, most már egy újabb nemzedék olvasmányai közé csempészem be, karácsonyi ajándéknak vettem egy négygyermekes rokonnak.
A kedves kis állatfigurákat is a szerző rajzolta, velük sok érdekes kaland történik.
A kötet remélhetőleg ugyanolyan sikert arat majd, mint anno, amikor még én lapozgattam a gyerekeimmel.

Márk_2011>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Nincs olyan korosztály, aki ne hallott volna a Vidám mesékről!
Sokan nőttünk fel rajta, és olvassuk ma is gyermekeinknek.
Mi is így tettünk most! Elolvastuk kisfiammal közösen! Már Ő is tud olvasni, így már Ő is olvasott nekem! A kedvenc története :A kakas meg a színek, és a Miau.
Az én kedvencem :A gomba alatt, és A szeszélyes cica.
Örök kedvenc! ♥

csillagka>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Ez az évem az a 5* mesekönyveké :) ha jól szeretnék szórakozni, előveszek egyet. (könyvtesók pedig ajánlanak bőven, szerencsére nem csak én vagyok ilyen gyereklelkű fölnött)
Régebben gyereknek olvastam, mivel ő kinőtt belőle, muszáj vagyok magamat szórakoztatni.
Óvodásoknak egyik legjobb, láthatatlanul tanít, színekre, formákra, és az életre, a rajzok pedig csak még szerethetőbbé teszik az egészet.
Kedvencem akkor is a három kiscica marad (régen is ez volt a kötelező repeta)

Éva_Bátka>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Szerintem ez az a mesekönyv, amit minden gyerek szeret, de legalábbis jól ismer. Örök klasszikus. A családban 30 éve szállóige az „énisénisénis-mondta kispipi”.
Tökéletes illusztrációk, okos kis mesék. Bár már erősen megtépázta a szeretet a saját példányomat, de biztosan sokat fogom még olvasni a saját gyerekemnek is.

GytAnett >!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Karácsonyra úgy gondoltam, hogy a lassan megszületendő gyerkőcöt is meglepem valamivel és hát mi mással, mint egy mesekönyvvel? :) Nagyon sok karcban olvastam, hogy a legtöbb kisgyerekes család polcán ez egy alap könyv, így erre böktem rá. :)
Fogalmam sincs, hogy egy mesét hogyan is kellene értékelni. :D Alapvetően tetszett. Valamelyest visszahozta a gyerekkoromat, amikor még nem volt minden agyon animálva, csak egyszerűen rajzolva. A mesék többsége egyszerű volt, tanulságot a legtöbb esetben lehetett bennük találni.
Férjemmel két este alatt elolvastuk, és jól esett. :) Neki gyerekkorában többször felolvasta az anyukája, úgyhogy nosztalgiázott, nekem pedig teljesen ismeretlen volt minden egyes mese. Azt hiszem, jó néhányszor elő fog majd nálunk kerülni ez a könyv, ha Kiskópé már abban a korban lesz. :)

Kiss_Julianna>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Kedves vidám, tanulságos mesék gyüjteménye. Már az én gyerekeimnek is szívesen olvastam. Most az unokámnak meséltem. Amikor befejeztem, kérte, kezdjem újra. Azt hiszem nem kell más elismerés, ezért is az öt csillag.

Papusz>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Gyerekként imádtam, és most, ún. felnőttként is nagyon tetszett. A mesék aranyosak, a képek meseszépek, és a fejemben még mindig a nagymamám olvassa fel.

Magdi1017>!
Vlagyimir Szutyejev: Vidám mesék

Tulajdonképpen rongyosra van már olvasva, annyiszor vettük a kezünkbe.
Nekem is megvolt annak idején, de most méltó helyet foglal el a gyerekek könyvespolcán is.
Nem tudok sokkal többet mondani, mint amit már a Sün, akit meg lehetett simogatni c. mesekönyvnél is elmondtam :kedves, tanulságos mesék csodaszép rajzokkal! :)

olvasóbarát>!

A hangya elgondolkodott, és azt mondta:
– Hát ez hogy történhetett? Először még nekem is alig volt helyem a gomba alatt, a végén mégis mind az öten elfértünk!
– Brehehehe! Brehehehe! – heherészett valaki.
Mindannyian odanéztek: a gomba kalapján ült a béka, és jóízűen nevetett:
– Ó, ti okosok! Hiszen a gomba…
A mondatot félbehagyta, őket pedig ott hagyta.
Mindannyian a gombára néztek, és nyomban kitalálták, hogyan történhetett az, hogy előbb egynek is alig akadt helye a gomba alatt, a végén mégis mind az öten elfértek.
Ti is kitaláltátok már?

35. oldal, A gomba alatt

dianna76 P>!

– S veled mi lesz a csodálatos okoska-botocska nélkül?
– Semmi! – válaszolta a sündisznó. – Botot mindig lehet találni. Az okosságot pedig – megkocogtatta ujjával a homlokát –, az okosságot pedig innen veszem hozzá!

Okoska-botocska

Garbai_Ildikó P>!

Milyen igazad van: nem a bot a fontos, hanem az okos fej, no meg a jó szív!

dianna76 P>!

– Fürödni fogok! – mondta Kisréce.
– Én is! – lelkendezett Kispipi.
– Már úszom is! – kiáltotta Kisréce.
– Én is – kiáltotta Kispipi. – Segítség!
Kisréce kihúzta Kispipit a vízből.
– Megint fürödni megyek egy kicsit – mondta Kisréce.
– De én nem! – sóhajtotta Kispipi.

Kispipi és Kisréce

kedaiyun>!

– Köszönöm, Sündisznó barátom, hogy megmentettél!
– Ugyan, hogy mondhatsz ilyet! Nem én mentettelek meg, hanem ez az okoska-botocska-minden-bajból-kihúzócska!

79. oldal, Okoska-botocska

dianna76 P>!

– Rágcsálni akarlak – mondta a kisegér. – Bizseregnek a fogaim, s emiatt folyton rágcsálnom kell valamit. Így ni! – és a kisegér úgy megharapta a ceruzát, hogy az feljajdult belé.

A kisegér meg a ceruza

victoria_m997>!

Meglátta a Kakast, amint az ablak előtt az udvaron sétálgatott.
„Biztosan ez ébresztett fel” – gondolta a Kiskutya, és kifutott az udvarra a Kakashoz.
– Te nyávogtál? – kérdezte.
– Én nem nyávogok, én beszélek – csapkodott a Kakas a szárnyával, és tüstént elkiáltotta magát:
– Kukurikuuú!
– Mást nem tudsz beszélni?
– Nem, csak azt, hogy „kukurikú” – válaszolta a Kakas.

Kapcsolódó szócikkek: kutya