Pif ​kalandjai (Pif 1.) 31 csillagozás

Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

Ismeritek ezt a kutyát? Nem? Pedig ő nem más, mint Pif. Meglepően okos kutya: tud a hátsó lábán járni, beszélni, sőt olvasni is tud. Írni is, bár az rosszabbul megy neki.
Az igazat megvallva, Pif egy kicsit csibész, és bár nagy kópé, a szíve jó. Sosem bántja azokat, akik kisebbek vagy gyengébbek nála.
Ebben a könyvben megismeritek Pif csínytevéseit, kalandjait és a vele történt mulatságosnál mulatságosabb történeteket.
Pif kalandjai néha vidámak, néha kicsit szomorúak, de persze a végén mindig minden jóra fordul. Remélem, megszeretitek Pifet és kis barátját: Dudut.

Tericum, 2004
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638453891 · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev
Móra, Budapest, 1983
36 oldal · ISBN: 9631128113 · Fordította: Veress Miklós · Illusztrálta: Vlagyimir Szutyejev

Chivas>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

A lányom rajong érte. Naponta többször is „elolvassa”, hol nekem, hol a játékainak. Nekem nem tetszik benne egy-két erőszakosabb kép, jelenet, (Pif szájában egy macska farka, vagy az a történet amikor engesztelésül viszi a kisegeret Herkulesnek, és végül az egér nevet mert azok ketten egymásnak esnek), de a 4,5 évesem úgy látszik eltekint ettől. :)

Millázs>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

Imádom Szutyejev rajzait. A történetek rövidek és viccesek. Olyan, mintha egy nagy képeket tartalmazó képregényt nézegetnénk.

Vörös_Brigitta>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

Szeretjük Szutyejev könyveit, a többi vegyes gyűjteménye mind megvan, szép új, színes gerinccel, a gyerek kívülről tudja, melyikben mik vannak :)
A kisfiamnak tetszik, és Apa is megörült, hogy erre ő is emlékszik és szerette.
Szerintem is aranyos, a rajzok a megszokott színvonalúak, viszont szerintem mintha kevés lenne a szöveg, a 2,5 évesemnek itt-ott ki kell egészítenem, hogy teljesen megértse.

jzsolti>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

Ez egy 10-15 perces könyv! Nagyon rövid történetek vannak benne. Próbál okos és tanulságos lenni, de inább viccesek a helyzetek. Ajánlom.

Kecsüszo_geiko>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

Csalódás volt anno kicsit, mert én az eredeti, francia Pifet és Herkulest vártam.

Snora>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

Ha kellő előadói ambiciokkal olvassuk fel gyermekeinknek, néhol ki-kiegészítve a szöveget, csoda mókás program ez a könyv.

Levenzia>!
Vlagyimir Szutyejev: Pif kalandjai

A Vidám mesék nagy kedvenc, ez viszont nem jött be. Az 5 évesem sem lelkesedett érte, és nekem sem tetszett igazán :(

imma P>!

Pif és a hulladék

Nézzétek csak, milyen rossz tréfát űznek Piffel a vásott kölykök! A farkához kötöztek üres konzerves dobozokat és üvegeket. Szegény Pif így rohan végig az utcán.
De Pif eszén nem lehet túljárni! A hulladékot mind eladja a MÉH-nek, és pénzt kap érte.

Pif sorozat · Összehasonlítás