Utazás ​Plutóniába 61 csillagozás

Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Ennek a mindvégig hallatlanul érdekes és izgalmas regénynek bátor hősei nem akármilyen utazást tesznek. Különös és hihetetlen körülmények között bejárják a Föld sok millió éves fejlődésének főbb korszakait. Óriáshangyákkal küzdenek, repülő ősgyíkok elől menekülnek, remeg a föld alattuk, és persze találkoznak az ősemberekkel is. Bizony százszor is elpusztulnának, ha nem volnának olyan kemény és edzett emberek, mint amilyenek. Ám az életüket sokszor annak köszönhetik, hogy kiváló tudósok is, akik azonnal felismerik a fantasztikus világ szokatlan veszélyeit. Obrucsev, a kiváltó szovjet tudós mint író is kiválót alkotott. Könyvének képzeletbeli világát járva, a lélegzetelállító kalandok közben nagyon is valós ismereteket szerezhetünk Földünk ősi korszakairól.

Eredeti cím: Плутония

Eredeti megjelenés éve: 1924

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Ifjúsági kiskönyvtár · Az én könyvtáram Móra

Móra, Budapest, 1986
372 oldal · keménytáblás · ISBN: 963114268x · Fordította: Gellért György · Illusztrálta: Gazdag Sándor
Móra, Budapest, 1978
370 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631112152 · Fordította: Gellért György · Illusztrálta: Gazdag Sándor
Móra, Budapest, 1964
318 oldal · Fordította: Gellért György · Illusztrálta: Csergezán Pál

Zoltan_Greenwood P>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Hát nem volt ez olyan rossz könyv így hogy ennyi idősen olvastam.
Ha nem marad ki Gyerekkoromban akkor biztosan jobban élveztem volna.
De egynek jó volt.

Farkas_Éva P>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Soha nem hallottam erről a könyvről mostanáig.
Imádom az őskori lényeket, állatokat és az egész világot. Azonban ezt a könyvet amikor olvastam csak az emberi kegyetlenségre tudtam gondolni.
A spoiler állatokra a spoiler hangyabolyra és az utazás során lévő spoiler, amit elkövettek a táj ellen.
Ha létezik egy ilyen csodálatos hely, remélem, hogy soha nem találja meg senki és örökre elrejtve marad, mert ahova az ember beteszi a lábát ott csak spoiler várható.
Persze ez most egy túl sötét felvázolás hiszen itt csak annyit spoiler, amennyit szükséges volt. De mit nevezünk szükségesnek?
A kaland mindeközben amin részt vettek izgalmas volt és gyermek szemében valóban azt nyújtja, amit szán a könyv! Izgalmat, kalandot, érdekes és csodás világot, amit fel kell fedezni.
Én azonban azt mondom, nem kell…. Az ilyen csodát érintetlenül kell hagyni, hogy minél tovább élhessék szabad, boldog életüket :D
Ezt gondolom, ezt mondja szívem… De, hogy nemet mondanék-e egy ilyen kalandnak? Azt akkor a helyzet és az élet döntené el…
A legjobban azokat a részeket élveztem, amikor a dínókkal találkoztak. Mindegy milyen nekem ők a No1 állatfaj. És talán e miatt, avagy miattuk nem tudnék nemet mondani egy ilyen lehetőségnek :D
Bárcsak találkozhatnék velük élőben. Imádom őket, így a borító azonnal felkeltette az érdeklődésem. A fülszöveg is jól meglett írva, így a kettő együtt biztossá tette, hogy el fogom olvasni. Nem bántam meg, de kedvenc nem lett.

ftamas>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

A könyv nem mai darab, de úgy érzem mégis időtálló. Remekül vezette fel az egészet és jó ötletek tömkelegével találkozhatunk.

A történetben könnyed kalandok sokaságát ismerhetjük meg egy letűnt kor maradványai között. A világ remekül fel van építve. Mind az odavezető utat, mind a keletkezését zseniálisnak találtam. Az élővilág pedig olyan ami beindítja az ember fantáziáját.

Az elején volt egy szakasz amikor egy kicsit unalmas volt. Lehet gyerekkén nem lett volna az, de kicsit lexikonszagú volt, mert pár mondat jutott csak a történelem egyes szakaszaira. Valamint a gégén lévő tudományos okfejtés is egy kicsit száraz volt.

Érdekes, hogy menyire másként gondolkozott az ember annak idején mint most. Híres tudósok felfedeznek egy érintetlen területet és rögtön az jut eszükbe, hogy trófeákat szerezzenek valamint milyen ásványi kincseket lehet kibányászni.

sophie P>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Ha megkérdezi valaki, mi volt gyerekkoromban a kedvenc könyvem, azt mondanám, hogy ez.
Irtózatosan titokzatosnak találtam. Sokkal kalandosabbnak, mint bármelyik Vernét.

kratas P>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Imádtam ezt a könyvet gyerekkoromban, legalább 5x elolvastam és nagyon-nagyon szerettem volna én is valami ilyen kalandban részesülni :)
Felnőttem, a könyv továbbra is szuper, érdekes, hogy egyszer volt csak olyan érzésem közben, hogy 'jéé, én ezt már olvastam' (na jó, hát eltelt közben egy olyan 30 év…) :)

sepa I>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Úgy egy hónapja azt állítottam – és én bolond még le is írtam –, hogy nem különösebben hatott rám a sci-fi, és hogy csak az eddigi fordításaimból tudok bármit is a zsánerről. Bár ne mondtam volna ilyet! Obrucsev regényét ugyanis lenyűgözőnek találtam fiatalabb koromban, amikor még azt sem tudtam, mi az a sci-fi. Ennek a könyvnek meg szép borítója volt, érdekes címe, dinoszauruszok is szerepeltek benne, és valami fura nevű szerző írta. Csak jó lehet, nem? Hát, jó is volt. Ideje lenne újraolvasni.

Móra, Budapest, 1978
frostdemon>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Nekem gyerekkoromban sajnos ez kimaradt, sőt, az egész műfaj kimaradt, hogy őszinte legyek, de most imádtam. Kb nem tudtam letenni.

Tiger205>!
Vlagyimir Afanazjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába

Gyerekkorom könyve – nekem tetszett, megmozgatta a a fantáziámat.
A szerző – nekem – a szovjet Verne :)
Szerencsére a sárga borítós volt/van meg…

Lunemorte P>!

odavitt egy kutyát: az megszagolta a feltúrt földet, majd hirtelen a mamut hasa alá vetette magát, és egy furcsa kis állatot húzott elő, amely kétségbeesetten kapálózott kurta lábacskáival, és úgy röfögött, mint a malac. Gyorsan torkon szúrták, elvették a kutyától, és szemügyre vették.

Lunemorte P>!

Mindez különös, egyelőre megmagyarázhatatlan, de természetellenes dolog nincs a természetben.

Lunemorte P>!

a szánhúzó kutyák,amelyek nélkülözhetetlenek Kamcsatkában, felfalják a szárnyasokat; főként tél vége felé pusztítják őket, amikor elfogynak a jukolakészletek. Minden ház körül láttak kutyákat: vastag bundájú, különböző színű, szép állatok voltak. […] Most, hogy a téli utazások befejeződtek, és Kamcsatkán teljesen járhatatlanok lettek az utak, a kutyák jól megérdemelt pihenőjüket élvezték, és meg nem érdemelten böjtöltek. Meg is látszott beesett oldalukon és mohó tekintetükön.

Lunemorte P>!

A házikó és a mellette álló fészer gondosan összeillesztett részekből állt, úgyhogy néhányóra alatt szétszedhették, és a hajóra rakhatták.