Ünnepi ​Zsarátnok 14 csillagozás

Novellák hétköznapokra is.
Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok

Megszólal ​egy csengő, énekelnek a gyerekek, valahol messze villámlik, aztán kisvártatva hatalmas dörgés dühöng végig a környezeten. Mind jelent valamit a számodra is.
A csodák léteznek. Készen állnak. Mindig is készen voltak.
Hogy mikor engeded oda magadhoz, hogy bearanyozzák az életet, csakis a te döntéseiden múlik. Azt gondolod, sokat kell tenni azért, hogy mindezek a jó dolgok veled is megtörténhessenek pedig pont, hogy sokat teszel azért, ne történjenek meg. Csupán csak engedni kell, és a kis csodák megérkeznek hozzád is.
És hogy miért is mondtam mindezeket el neked? Az emberek őrült hajszában keresik a nagyobb jót, miközben nem veszik észre a kicsi kedvességeket.
Állj meg egy pillanatra! Nézz körül, hogy jó helyen vagy-e még. Ne hajszolj semmit. Az értékek ott hevernek a lábad előtt, le kell hajolni értük és leporolni őket.
Ez a pár novella talán segít abban, hogy ki tudj lépni a mindennapok taposómalmából, és pár ünnepi olvasmány ezek közül, a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

Magánkiadás, Magyarország, 2020
260 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158168205 · Illusztrálta: Fehér Bálint, Roznik Melinda

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Nagyon jó novellák voltak a könyvben, tetszett.
Sok elgondolkodtató, egyik-másik könnyekig megható történet volt a könyvben. Igazi kikapcsolódóst nyújtottak.
Sok ünnep került szóba, az Anyák napja volt a kedvencem, de a karácsonyiak és a húsvéti is nagyon tetszett.
Tulajdonképpen egyetlen egy sem volt benne, ami ne tetszett volna.
Szeretem a novellákat és a gyönyörű borító is nagyon vonzó volt számomra.

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Témájukat tekintve elég vegyesek a novellák. Többségük elgondolkodtató, van köztük aranyos (Remény, Karácsony), van amin nagyon lehet mosolyogni (A sikeres körteszüret), van ami könnyeket csalt a szemembe (Az utolsó állomás?, Anyák napja). Jól megírt kis történetek. Az egyetlen ami nem tetszett annyira az A patás angyal, szárnyas ördög volt, de végülis megértem az író nézőpontját, miért azt írta amit…
Mindent egybevéve érdemes elolvasni a könyvet, bátran ajánlom mindenkinek!

Dorka50 P>!

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Nagyon változatos novellák vannak benne. Nehéz volt lerakni. Több témát is feszeget és mind elgondolkodtató a maga módján. Az első novellát pár ismerősömnek ajánlanám a figyelmébe. Hátha megtanulnak nemet mondani. A Súlyos kalandon úgy nevettem, hogy elejtettem a könyvet. Annyira életszagú volt.. :D Volt pár amin majdnem sírtam. Lehet pont ezért tetszett ennyire, mert sosem tudtam mit ad a következő sztori.

Mandalala>!

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Nekem ez a könyv nagyon nem jött be. Valamiért azt hittem, hogy kedves, néhol humoros, néhol elgondolkodtató, néhol ünnepi öltözékbe csomagolt, „kuckózós” novellákat fogok olvasni. De helyette számomra émelyítő moralizáló tanmeséket kaptam, és a végén így nem kicsit csalódtam. Ráadásul a könyv tele van bosszantó nyelvi, nyelvtani bicsaklásokkal és helyesírási hibákkal.
Két dolog miatt adok mégis nem fél, hanem három csillagot: 1/ bár nekem nem tetszik, de tudom, hogy számos olyan ember van a világon, akinek jelenlegi helyzetében biztos, hogy segítene egyik vagy másik novella tanulsága, és 2/ a könyvből sugárzik, hogy mélységes hittel és szeretettel írták. Márpedig ez a két tény csillagot érdemel.

Álmok_útján>!

Teljes értékelés:https://ujalmok.blogspot.com/2022/12/vladimir-weaver-un…
A kötetben található novellák nagyon vegyesek, vannak, amik könnyeket csalnak a szemünkbe, megmosolyogtatnak, vagy elgondolkodtat. Az, hogy kiből milyen érzéseket váltanak ki nagyban függ az aktuális lelkiállapottól, mint ahogy a novelláknál általában lenni szokott. Viszont én éppen emiatt sokszínűség miatt szeretem őket olvasni.

Érdekes módon mégis lassan haladtam vele, mert úgy éreztem elég minden napra egy történet. Picit adventi naptárként kezeltem, vártam, hogy mi lesz a következő napi meglepetés.

MolyoloKukac>!

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Valahogy ez most nagyon nehezen csúszott. Nem biztos, hogy a mű hibája, inkább lehet Én nem voltam már „olyan” hangulatban. Azért volt 1-2 novella ami nagyon megmaradt bennem: Anyák napja, Karácsony, Mogyoró és narancs, A cseresznyemag. Majd talán egyszer újra próbálkozom vele.

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Szuper, elgondolkodtató és szórakoztató novellák; van benne minden. Amiért a levonások járnak: helyesírási- és a megfogalmazási hibák.

radaine>!

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

Teljesen ki tudott kapcsolni! :)
Könnyed, fiatalos novellák
és nagy igazságot ír le, sokan tanulhatnának belőle

Ölelj naponta, szeress, becsüld meg amid van, ne ítélj elsőre.
Több részt sajnáltam, hogy hamar befejeződött, tudtam volna tovább olvasni.
Különösen tetszett, kutya, macska, veled, nélküled. Anyák napja, és persze a karácsony tudtam velük azonosulni.

A könyv borító nagyon tetszik a szív nagyon találó. Ajánlom a könyvet, tetszett.

Brigi4>!

Vladimir Weaver: Ünnepi Zsarátnok Novellák hétköznapokra is.

A könyv többféle hangulató novellát tartalmaz, amik elgondolkodtatják az olvasót az üzenetükkel.
Kikapcsolódást nyújtanak és egy időre elterelik az ember figyelmét a hétköznapi nehézségekről. Teljesen magával ragadott a könyv, minden egyes novella elnyerte a tetszésemet. Szerintem remek olvasnivaló bármely korosztály számára. Mindenkinek ajánlom a könyvet!

farkaslány P>!

„A csodákat csak azok látják, akik hisznek benne.”

farkaslány P>!

A nő keresi a férfit. A férfi keresi a nőt. Az a baj, hogy keresi de nem találja.

farkaslány P>!

Lehet, hogy minden úgy jó, ahogy van, csak mi vagyunk örök elégedetlenkedők…

farkaslány P>!

Milyen egyszerű és mégis mennyire nehéz. Törekszünk a szeretetre, de mégis annyi rossz van bennünk.

farkaslány P>!

– Soha nem a hegy tehet arról, hogy te mennyire tartod szépnek! Valójában te vagy az, aki tehet arról, milyennek fogod látni.

Guminudli P>!

Az egyetemen éppen valami buli volt. Milyen okból? Végül is lényegtelen. Okot elég ska akkor, vagy utána kitalálni. Inni lehet azért, mert szomorú vagy, lehet mert sikerült egy vizsgád. Akkor is, ha nem sikerült a vizsga. Vizsga előtt is lehet rákészülős bulit csinálni és lehet azért, mert péntek van, vagy éppen szombat, vagy akár vasárnap. De ok lehet a hétfő, a kedd, a szerda és a csütörtök is. Jó alapos bekarmolásra okot találni, tulajdonképpen bármikor lehet.

– Minden férfi disznó!
– Köszönöm a kedves jellemzést a magam nevében is.
– Nem rád értettem, csak…
– Akkor ne általánosíts.

Guminudli P>!

Hajnalban még berakott a szütyőjébe két kis szalonnadarabkát, pár hagymát, meg egy fél vekni kenyeret, kevés pálinkát és egy liter bort, hozzá egy fél liter vizet – hátha kezet is kell mosnia.

Guminudli P>!

Vilmos átballagott a szomszédhoz. […] látja, hogy az mosolyogva várja, kezében egy másfél literes üveget tartva.
– Hát az meg mi? – kérdezi Vilmos.
– Tudod a hétvégén itt volt a komám. Hozott a tavalyi pálinkapárlatából. A gyengébbikből – magyarázza és sunyin kacsint egyet. – Na csak hogy tudd! Ha ebből iszunk egy cseppet, még a kutyád is busmanul fogja énekelni az eszkimó himnuszt.