Bob ​és Bobek 9 csillagozás

Két kisnyuszi a varázscilinderből
Vladimír Jiránek – Jaroslav Pacovsky – Jiří Sebánek: Bob és Bobek

„- Ébresztő! Gyerünk dolgozni! – De miért? – Mert a munka nemesít!” Ismerősen hangzik? Így kezdődnek a két elválaszthatatlan barát, Bob és Bobek napjai. Tartsatok velük félresikerült madáretetőt építeni, kertészkedni, bankrablót fogni… ám mindenekelőtt szórakozni és nevelni! Bob és Bobek történetei a legnépszerűbb esti mesék közé tartoznak.

Eredeti megjelenés éve: 2001

Könyvmolyképző, Szeged, 2004
62 oldal · ISBN: 963949223X · Fordította: Balázs Andrea · Illusztrálta: Vladimír Jiránek

gab001>!
Vladimír Jiránek – Jaroslav Pacovsky – Jiří Sebánek: Bob és Bobek

Nagyon élveztem a két kisnyuszi kalandjait. Gyerekkoromban az egyik kedvenc mesém volt, s a könyv olvasása közben olyan érzésem volt, mintha újranéztem volna a rajzfilmet. Jó volt újraélni a próbálkozásaikat, hogy különböző munkával eltartsák magukat. Hol több, hol kevesebb sikerrel sikerül is nekik. A történetek egymásra épülnek, de önállóan is olvashatóak. Jól esett ez a kis nosztalgiázás. Jókat mosolyogtam.

Könyvmolyképző, Szeged, 2004
Vladimír Jiránek – Jaroslav Pacovsky – Jiří Sebánek: Bob és Bobek

Nem lehet ezeket a nyuszikat nem szeretni – vagy csak az én korosztályomnak, aki még emlékszik az orrhangú kis nyuszikra a rajzfilmből?

Ginál_Oszvald_Beáta>!
Vladimír Jiránek – Jaroslav Pacovsky – Jiří Sebánek: Bob és Bobek

A két nyuszi mulatságos helyzetekbe keveredik. Történeteik során munkát próbálnak találni, így egy-egy szakmába is bepillantást nyerhetünk. A kezdeti botlások után egyre ügyesebbek.
Nagyon szerethető, vicces figurák és történetek, örömmel olvastuk gyermekeimmel.

Beja>!
Vladimír Jiránek – Jaroslav Pacovsky – Jiří Sebánek: Bob és Bobek

Nekem így uncsi:s Nem adja vissza azt, amit a mese. …és igen, bevallom, amiatt költöztek hozzánk… Tudom, ne húzzak párhuzamot, de akkoris:D

És megint reggel volt.
– Ébresztő! Gyerünk dolgozni! – sürgette Bob Bobekot.
– De miért? – pislogott Bobek.
– Mert a munka nemesít!
– Hm – sóhajtott csalódottan Bobek.
– És mert munkából élünk – tette hozzá Bob.

15. oldal - Bob és Bobek az állatkertben (Minerva, 2003)

Papírtigris>!

– Ébresztő, ébresztő! Gyerünk dolgozni! – szólt Bob kora reggel.
– És mit fogunk csinálni? – nyöszörgött álmosan Bobek a cilinderben.
– Majd meglátjuk. Annyi munka van a világon, hogy aki szorgalmas, azt sem tudja, mihez fogjon előbb.
– És miért éppen nekünk kell szorgalmasnak lennünk? – morgolódott Bobek, rosszkedvűen lépdelve Bob mögött az országúton.

22. oldal - Bob és Bobek fest (Minerva, 2003)

Papírtigris>!

– Mit parancsol? – kérdezte udvariasan.
– Kérek egy csiang-csung-csi-t mandarinmártással!
– Igen, kérem – hajolt meg Bob, és már ott is termett Bobek mellett a tűzhelynél.
– Te Bobek, baj van, csiang-csung-csi-t akar!
– Az valami kínai étel. És mit mondott, húsból vagy lisztből?
– Nem mondta.
– Akkor mondd meg neki, hogy rendeljen valami mást!
– Uram – hajolt meg Bob ismét a vendég előtt. – Csiang-csu-csi-t sajnos nem tud készíteni a szakácsunk. Elfogyott ugyanis a zsa. Csak csvej-csu van. Rendelne valami mást az úr?
– A vendég mérgében elvörösödött, lihegett az éhségtől.
– Akkor mondjuk egy bélszínt.
– Bobek, ez jó, bélszínt akar!
– Te Bob, én azt sem tudok csinálni. Csak omlettet.
Így Bob megint visszaszaladt.
– Sajnos uram, rettenetesen sajnálom, de nincs színesünk. Itt nem szoktak színezni.
– Akkor süssenek egy omlettet, különben éhen halok! – És az éhes férfi beleharapott a porcelán sörös tálcába, hogy csak úgy reccsent.
– Bob, Bobecek, nyert ügyünk van, omlettet kér!

26-27. oldal - Bob és Bobek az étteremben (Minerva, 2003)

Kapcsolódó szócikkek: bélszín
Papírtigris>!

Ha egyszer a nevem Bob, akkor bobozni fogok.

29. oldal - Bob és Bobek a hegyekben (Minerva, 2003)