Vérvörös ​horizont (Végtelen horizont) 133 csillagozás

Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Ez a füzet egy kis meglepetés azok számára, akik szerették a Végtelen horizontot, és két novellát tartalmaz a regény világából.

Az első a Végtelen horizont előzménytörténetét leíró Táguló horizont, melyben kiderül, hogyan találkozott Becky először Nick Mattockkal, és hogy mi is történt azon a bizonyos szerencsétlen kártyapartin. Ezzel a történettel a szemfüles olvasók már találkozhattak a Pokoli teremtmények, ördögi szerkezetek című antológiában.

A második egy teljesen új novella, és időben a Végtelen horizont után játszódik.
A Vérvörös horizont a könyv egyik igencsak megosztó mellékszereplőjét, Junipert hozza előtérbe, akinek sikerült életben maradnia, miután Duke és Nick kiszabadították Becky-t a Tartaroszról.

„– Azokat a gyáva férgeket, akik nem jelentkeznek három percen belül a vezérlőteremben, megkeresem, és személyesen lövöm agyon – szóltam bele rekedten a mikrofonba, különösebb ceremónia nélkül. – A hajó új kapitánya beszélt.”

Eredeti megjelenés éve: 2016

96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632082

Nick Mattock · Becky Dwyer · Juniper 'Jun' Fahin

Mrs_Curran_Lennart P>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Még szívesen olvastam volna tovább Juniper történetét, hogy mi lesz a flottával és ki lesz a kapitány. Jó nagy betűkkel volt szedve, úgyhogy pikpak a végére értem. Erre mondják, hogy a fél fogamra sem volt elég. :)

Levandra>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Kezedben a könyv, olvasod és közben megszűnik körülötted a világ. Azaz egy másik világban találod magad, amiben szívesen merülsz el, kalandozol és figyelemmel követed az ottani barátaid életét. Aztán lapoznál még egyet… és nincs tovább! Nincs több lap, nem folytatódik a sztori, elfogytak a betűk. Hé, Wee! Mégis, hogyan… most mi lesz? Ne csináld már! Ennek a csalódásnak a feldolgozásához már külön terápiás csoport kell! A telhetetlen olvasó számon kérő hangvétele ellen pedig nincs mit tenni, ontani tovább a vért és a folytatást.

oldmoviegirl01>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Közvetlenül a Végtelen horizont után olvastam, mert egyszerűen nem bírtam megválni a szereplőktől, annyira megszerettem őket.

A Táguló horizont nem tett hozzá túl sokat az eddig olvasottakhoz, csupán egy kicsit többet megtudtunk arról a bizonyos kártyapartiról. Így utólag örülök, hogy előzménynovellaként, mégis később került sorra, mert ezáltal a regény olvasása közben derült ki számomra Nick apjának kiléte, jobban hatott.

A Vérvörös horizont által pedig kaptunk némi betekintést abba, hogy mi történt az 'ellenség' területén a 'légi csata' után. Igazán érdekesre sikerült, Juniper karakterével a középpontban, így sajnáltam, hogy elfogytak a betűk, holott a java még csak ezután jött volna. Simán megérne ez a történet is egy folytatást. (Gerald karaktere sem elhanyagolható.)
Még! Még! Még!

J_Goldenlane IP>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Ha egy kötetben két novella található, akkor a matematikai logika szerint az egyik jobban tetszik majd, mint a másik. Nekem a második tetszett jobban.

Méghozzá a főszereplő miatt. Juniper már a Végtelen horizontban is az egyik legkedvesebb szereplőm volt, összetettebb, kiszámíthatatlanabb jellem, akit nem lehetett egyértelműen sem a jók, sem a gonoszok közé elhelyezni. Ez a novella most betekintés enged az ő lelkébe is, sok szempontból helyére kerülnek a tettei, és megismerhetjük a világlátását. Ezzel a novellával egyértelműen tejesebb a kép, (és én még jobban kedvelem Junipert, mint előtte ). Ezen felül ebben a novellában egy pici lépéssel tovább jutunk a Végtelen horizont cselekményében is, és megtudjuk, mi történt a hősök által magára hagyott kalózhajón.

A második novellát szembe állítva az első novellával csak egyetlen bajom volt; nem sokat tett hozzá a világhoz. A Végtelen horizont egy kulcsmomentumát részletezi ki, érdekes és jól megírt, csak éppen erről már esett szó a regényben.

Azoknak ajánlom a novelláskötetet, akik már olvasták a Végtelen horizontot, és még szívesen barangolnának egy keveset a léghajók világában, vagy nem győzik kivárni, hogy végre megjelenjen a folytatása a regénynek, melynek megírására ez úton is kapacitálnám a tisztelt írónőt!

ViveEe P>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Annyira imádtam a Végtelen horizontot, hogy ezt is gyorsan el akartam olvasni.
Sajnos az előzmény novella szinte semmi újat nem adott, viszont az baromira tetszett, ahogy Nick szembesült Becky személyiségével. :D „Nem vártam én nagy hálát, de azért na.. :D” Szerettem Nick fejébe látni, mert fantasztikus embernek tartom.
Viszont a második novella már sokkal jobban bejött. Én nem különösebben kedveltem Junipert, viszont minden indokát és a viselkedését is megértettem.
Örülök, hogy néhány kérdés, ami a Végtelen horizontban nyitott maradt, itt kiderült. Már ezért megérte elolvasni. Hiányozni fog ez a világ, de tuti, hogy időről időre leveszem majd a polcról. :)

joopsy>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Sajnos már olyan rég olvastam a Végtelen horizontot, hogy már sok mindenre nem emlékeztem a bonyodalomból. Tudom, hogy a vége elég izgalmas volt és a Vérvörös horizont c. novella alatt már kezdett valami derengeni, de ez nem volt elég ahhoz, hogy igazán átéljem a novellák eseményeit.
A Táguló horizont c. novella igazi hiánypótló darab volt teli következetességgel (nem következetlenséggel! :)). Talán egy picit ez nekem túl egyszerű sztori volt. Valami ütősebbre számítottam, de kellemes olvasmány volt.
Igazán a második novellánál éreztem azt, hogy bárcsak korábban olvastam volna a novelláskötetet. Juniper marha jó karakter! Olyan jó volt belelátni az ő karakterébe. Rövid volt, de velős és eleven. Annyira valósághűnek hatott, ahogy a szereplők reagáltak a megváltozott helyzetre. Ez pedig June nézőpontjából még érdekesebb volt.
És utalva egy korábbi karcomra (https://moly.hu/karcok/874006) én tudok várni @Wee! :)

Szilvi00 P>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Ha csak rövid időre is, de rendkívül jó volt visszatérni ebbe a különös, léghajókkal és kalózokkal teli világba!
Egy történet arról, mi történt előtte. Egy történet arról, mi történt utána.
Az előzménynovella kevés újjal szolgált. Arról a bizonyos fogadásról kaptam pontosabb és részletesebb képet. Viszont jó volt megélni Becky és Nick első találkozását, illetve Nick szemszögéből is érdekes volt megtapasztalni a történteket.
A Vérvörös horizont Jun története, a csata utáni eseményekről. Egész biztosan nem ő a legszimpatikusabb karakterem, de vitathatatlanul érdekes és összetett személyiség.
Akinek tetszett a Végtelen horizont, ne hagyja ki!

deen>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Tetszettek a novellák, jó volt egy kicsit visszatekinteni a múltba, hogyan is találkozott Nick és Becky és hogyan is zajlott az az ominózus fogadás. Már itt is kiderült, hogy Nicknek azért van szíve:).
A második novella Juniper szemszögéből mutatja be a csata utáni eseményeket, mi történt Garrahy halála után. Jun itt sokkal szimpatikusabb volt, bár keménykezű és számító mégis van benne emberség. Olvastam volna még tovább, gyorsan elfogytak az oldalak.

GytAnett>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Nem volt rossz, örültem, hogy kaptam egy kicsit még a már megismert szereplőkből, viszont nem éreztem azt, hogy olyan sokat adott volna a Végtelen horizonthoz. Régebben olvastam már a Végtelen horizontot, így már elég sok dolog kiesett, mégis olyan érzésem volt az első novellánál, mintha telibe az Végtelen h. elejét olvasnám. Nem tudom, miért, mert lassan újra kellene olvasnom, mert tényleg nem emlékszem már mindenre. Ennek ellenére örültem, hogy újra kaptam egy kicsit Beckyből és Nickből. :)
Arra már nem emlékszem, hogy mi volt a véleményem Juniperről. Szerintem alapvetően nem kedveltem. Ez a novella sem segített benne, de legalább egy kicsit jobban meg tudtam érteni, de még mindig nem kedvenc karakter. :D
Az a gondom a novellákkal, hogy olyan jó lenne még tovább olvasni őket, túl gyorsan elfogynak. Mire igazán belelendülök, már kezdődik is a következő. :)

Orsi_olvas>!
Vivien Holloway: Vérvörös horizont

Közvetlenül a Végtelen horizont után olvastam ezt a könyvet és azt kell mondjam remekül illeszkedett a regény világához.
Jó volt elolvasni, mi is történt közvetlenül a cselekmény előtt illetve után. Hogy mi is történt Beckyvel és Nickkel, hogy kerültek bele a kalamajkába. Nick itt sokkal szerethetőbb karakter, mint a regény kezdő fejezeteiben, hiszen itt az ő gondolatait, küzdelmeit is láthatjuk.
Jun szemszöge nagyon éredekes volt, mivel őt az egész regény alatt nem tudtam megkedvelni, itt azonban kicsit jobban megértettem őt is.
A vége pedig… inkább éreztem egy új kezdetnek, mint lezárásnak – remélem igazam van ;)

96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155632082

Belle_Maundrell >!

– A hősiesség és a hülyeség semmiben sem különbözik egymástól, ezt jobb, ha az eszedbe vésed. A hősök ugyanúgy meghalnak, mint hülyék, csak általában sokkal hamarabb.

94. oldal, Vérvörös horizont

Kapcsolódó szócikkek: hősiesség · Juniper 'Jun' Fahin
sasviki95 P>!

– Hé! – kiáltott utána Nick. – Ugye nem fogsz felültetni?
Becky a válla felett hátravetett egy szemtelen vigyort.
– Talán igen, talán nem.
– Ez nem fair! – tárta szét a karját a férfi. A lány nem fordult meg, csak visszaintett.
– Az élet sem az!

Perly>!

A hegyek mögött lenyugvó nap sugarai vérvörösre festették a horizontot.

95. oldal (Főnix Könyvműhely, 2016)

Horváth_György>!

– Elvégre mire valók a nagytestvérek?
– Hogy kölyökkorodban laposra verjenek – mordultam rá.

dsmiley>!

Az éjszakai légikikötő látványa mindig lenyűgözte a lányt.

Kapcsolódó szócikkek: Becky Dwyer
dsmiley>!

A férfi fel-alájárkált a kabinban, akár egy ketrecbe zárt vadállat.

Kapcsolódó szócikkek: Nick Mattock
Babó_Buca P>!

– Lehet, hogy most segítettél, de ezen kívül nem tudok rólad semmit.
– Hé! – tárta szét a karját Nick, a kosár az egyik kezében lengett. – Én jófiú vagyok.
Becky a szemét forgatta.
– A tapasztalat azt mutatja, hogy akik ezt mondják, általában éppen hogy nem jófiúk.