Végtelen ​horizont (Végtelen horizont) 200 csillagozás

Vivien Holloway: Végtelen horizont

Becky ​Dwyer három évvel ezelőtt hozott egy rossz döntést, és most eljött az idő, hogy megfizesse az árát.

Egy olyan világban, ahol az elektromosság csak háromezer méteres magasság felett elérhető, a légjárók biztosítják a kereskedelem áramlását.
Becky egész életét nagybátyja, Duke Barton hajóján töltötte, és soha nem is tervezte, hogy ezen változtatni fog. Három évvel ezelőtt azonban üzletet kötött a kétes hírnevű Nick Mattockkal, aki most behajtja a lányon a tartozását.
A műszerészlány hirtelen sokkal távolabb kerül az otthontól, mint azt valaha képzelte volna. Eddigi kényelmes világa darabokra hullik. Helyt kell állnia egy olyan legénység tagjaként, melynek legalább a fele hajdani kalózokból áll, miközben megpróbál megtenni mindent, hogy visszajuthasson a nagybátyjához.
Azonban kénytelen ráébredni, hogy ez koránt sem lesz olyan egyszerű, és nem csak azért, mert Nick minden lépését szemmel tartja. Hamarosan nem csak az ő, de Duke élete is veszélybe… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Nick Mattock · Becky Dwyer · Mabel · Duke Barton · Juniper 'Jun' Fahin · Gerald Revals · Harlowe Garrahy

vikcs P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Nem is tudom, hol kezdjem..:) Imádom a borítóját, gyönyörű szép, és ezáltal könnyebb is volt elképzelni a hatalmas légjárókat.:D Nagyon tetszett a felépített világ, a korszerű eszközök és gépezetek, a leírások, amik kicsit sem untattak, mert nagyon érdekesek voltak.

Bevallom, számomra elég lassan indult be a történet, és akkor nem is fogott meg igazán, hanem később, amikor már beindultak az események, amikor már volt miért izgulni és reménykedni, na akkor bennem is volt egy fordulat, és attól kezdve a könyvhöz ragadtam, annyira beszippantott.
Imádtam itt is a humort, ami keresztülfonta az egész történetet, hisz anélkül lehet nem is lett volna ennyire jó.
Becky egy igazi tökös, belevaló lány, nagyon okos és bátor is, le a kalappal előtte.:) Néhány főszereplő hölgyemény példát vehetne róla..:D Tetszett, hogy annyira szókimondó, és sose hagyta magát, és csak az esze járásával mindenkit át tudott verni a jó cél érdekében.
Eleinte Nick sem volt szimpatikus, sőt, nem is sejtettem, hogy majd megfogom szeretni… spoiler De utána már imádnivaló volt, odáig meg vissza voltam érte.:)
A sztori maga, nagyon izgalmas, fordulatos, kiszámíthatatlan, amikor nem számítasz rá, akkor történik valami ami puff… máris megint az oldalakhoz láncol.

Mindent egybevéve tehát kaptunk rengeteg jófej, bátor és szerethető, jól kidolgozott karaktert, sok izgalmas és aranyos jelenetet, ami által megszületett egy fantasztikus történet! :)

Vivien Holloway: Végtelen horizont

Igazi akciódús kalandregény romantikával és humorral fűszerezve.
Imádtam a szereplőket, Becky és Nick szócsatáin jókat vigyorogtam, nagyon a szívemhez nőttek. Szívcsücsök könyv lett, az első steampunk regényem, imádtam minden sorát! ♥
Annyira jó lenne, ha lenne folytatása!

Bevallom őszintén, nagyon ritkán hagyom el a komfortzónám, ami az erotikus és horror könyvek világát jelenti.
De hála a csodaszép borítónak és Fortunának most mégis megtettem, és nem bántam meg, mert a Végtelen horizont teljesen magába szippantott. :)
Az első könyvem az írónőtől, de már biztos, hogy nem az utolsó! :)
Ti se hagyjátok ki! ;)

Borító: 5/5
Történet: 5/5
Karakterek: 5/5

Milli88 P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

„Néhány dolgot másképp csináltam volna, de talán akkor sem tudtam volna megváltoztatni a végkifejletet. Akárhogy is, de minden idevezetett. És visszatekintve azt kell mondanom, nem bántam meg. Egyetlen percét sem bántam meg.”

Maximálisan egyet kell értenem Becky szavival. Egyetlen percét sem bántam meg. Sőt… Minden percét imádtam. spoiler
A fantáziavilág, amit @Wee felépít nincs párja. Minden szereplő szerethető valamiért, még Juniper is.
Sajnos kevés időm volt olvasni ez az olvasási időmön is meglátszik, de amikor kézbe vettem nem tudtam letenni. Annyira beszippantott ez a csodás léghajós világ, hogy mág ezzel is álmodtam. :)
Tetszett, hogy a szereplők fiatal felnőttek, és nem tizenéves „váltsukmegavilágot-énvagyokahős” emberkék. Becky fantasztikus utat járt be. Csodás fejlődásem ment keresztül. Nick, oh, Nick! Mit is lehetne róla mondani? Ez a könyv így volt tökéletes, ahogy volt. :)
I M Á D O M ! ! ! ❤

FairyDust P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Kellemesen csalódtam! :) Semmit nem tudtam a könyvről, járkáltam a könyvtárban a polcok között és szembe tűnt ez a csodálatos borító. Gondoltam magamba, hogy „na te velem jössz”. :D Mikor elkezdtem olvasni, kicsit féltem, de visszagondolva nem is értem, hogy miért. A könyvnek minden sora páratlan élményt nyújtott nekem. Nem egy rövid sztoriról van szó, és nagy szó nálam, ha egy percig se unatkozom, NA ezt az állításomat ez a könyv túlszárnyalta. Az elején lassabban csordogált a esemény, de ennek ellenére annyira szépen van megírva, hogy izgalmasnak találtam. :) A karakterek nagyon szimpatikusak voltak, már az elején elkönyveltem kedvencnek Nicket és Beckyt is.
Sok ember nem szereti a csöpögős romantikus könyveket, itt is van egy minimális románc, de annyira tökéletesen balanszban van, hogy kellemes tényező a sok kalandozás mellett.
Mindenképpen ajánlom azoknak az embernek, akik szeretik a kalózos sztorikat, a végtelen kalandozásokat, és a különös világokban játszódó történeteket. Büszkén jelentem, a könyv a kedvenceim között landolt.

GytAnett P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

A Winie történetek után nem is vártam mást. Biztos voltam benne, hogy imádni fogom ezt a könyvet, annak ellenére, hogy nem tudtam, hogy miről szól. Borító és cím szerelem. *-*
Nagyon szeretem, hogy egy újabb nagyon erős női karaktert kaptunk, aki nem hagyja, hogy csak úgy elmenjenek mellette az események, hanem aktívan részt is vesz bennük. Még ha az olvasó józan esze sokszor azt súgja neki, hogy maradjon már egy kicsit a fenekén. :D De ha így tenne, akkor közel sem lenne ennyire izgalmas a történet. :)
Amikor elkezdtem olvasni, meglepődtem, hogy 2140-ben járunk, a léghajók korában. Féltem, hogy nem fogok tudni belerázódni, de szerintem nagyjából 3 oldalamba került. Wee igazán gördülékenyen ír, és soha nem válik lapossá és unalmassá a cselekmény. Ha éppen nincsenek nagy történések, akkor kapunk legalább egy pörgős párbeszédet. :)
Imádtam benne a humort, mostanában nem olvastam olyan könyvet, amin hangosan felröhögtem volna. Ennél megtörtént. :) Párom megkérdezte, hogy mi van, felolvastam neki, de szegény valahogy nem akarta érteni. :D
Mindegyik szereplőt szerettem. Még a mellékszereplők is annyira jó fejek és rendesek voltak, hogy szívesen megismerkednék velük. Azt éreztem, hogy én is egy ilyen legénység mellett szeretnék szolgálni egy léghajón. :D
A Vérvörös horizont már a polcomon csücsül, de azt hiszem, még egy kicsit jegelem. Nagyon jó lesz valamikor visszatérni ebbe a világba, még ha most jól is esne elolvasni. De én annyira Nickre és Beckyre lennék kíváncsi, hogy félek, csalódás lenne még most. Később már biztosan nem lesz az. :)
A Végtelen horizontra azt mondom, hogy biztosan újraolvasós lesz. *-*

Szilvi00 P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Pár hónappal ezelőtt, a Kérdezz bármit – Vivien Hollowaytől zónában, egy kérdésre adott válaszban olvastam, hogy aki még nem olvasott Tőle semmit, ezzel a könyvvel kezdje. Én szót fogadtam és mondhatom, remek tanács volt!
Magam sem hittem volna, hogy a steampunk és én ilyen jól kijövünk majd.
Kalandos és szórakoztató olvasmány volt. A rövid történelemóra bevezetés után hamar belerázódtam a légjárókkal, gázlámpásokkal teli világba. Miután igazán beindultak az események is, alig bírtam letenni.
Becky és Nick párosánál kívánni sem tudnék jobbat. Becks okos és hihetetlenül merész lány, mindig a tettek mezejére lép, bármekkora veszély fenyegeti. Végre egy női főszereplő, akit úgy imádok, ahogy van. Aki ha hibázik is, vállalja a felelősséget. Nick-et kicsit nehezebb volt kiismerni, megszeretni. De én mindig is úgy véltem, egy kis titokzatosság sosem árt! :D
Rajongok a romantikáért, de most az egyszer örülök neki, hogy nem kapott túl nagy hangsúly. A kevesebb néha több! Inkább az izgalmak, kalandok és nem mindennapi hangulata miatt marad emlékezetes a könyv.

J_Goldenlane IP
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Remek kalóz-sztori, a szabadság és a repülés szerelmeseinek.

Becky erős karakter, lehet szeretni: ha kell, lövöldözik, ha muszáj, sír, ha pedig udvarolnak neki, akkor veszekszik – ilyen az én hősöm! A végén meg oly gyönyörű és meghökkentő fordulattal zárul a szerelmi szál, hogy majdnem megkönnyeztem! (Nem, nem a meghatottság miatt!)

A történetben szerepel még egy csomó léghajó, sok lövöldözés, árulások és alkuk, kalózok, kereskedők, kalóz-kereskedők és kereskedő kalózok, mindez pedig steampunk díszletek között. Logikusan felépített steampunk díszletek között, remekül megindokolva, hogy miért létezik egy világban egyszerre a gőzgép és a lézerpisztoly.

A regény viszont nincs befejezve. Sok szál elvarratlan, és ha ez így marad, akkor minimum egy csillaggal kevesebbet ér az egész. De én most inkább arra tippelnék, hogy lesz folytatás, amihez csak annyi hozzáfűzni valóm van: hajrá!

Egy tüske maradt csak bennem, és hogy ne legyen híja a tökéletességnek, kénytelen vagyok rákérdezni: azon a bizonyos kártyapartin miféle jogalapja van Beckynek elveszíteni… ööö, valamit. (Nem akarom elspoilerezni, remélem, így is érthető.)

Levandra P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Tudjátok, ha rossz könyvet olvasok, sokkal könnyebben megy az értékelés írása. Miféle kezdet ez egy kritikához? Kezdjük előröl. Tudjátok, ha egy jó könyvet olvasok, nehezebben találom a szavakat. De nem vagyok az a fajta moly, aki csak annyit ír az olvasása alá: Tök jó volt, ajánlom olvasásra! A szavak néha nagyon szégyellősek, úgy kell előráncigálni őket a sötétből és a figyelem középpontjába állítani. Most aztán nem lesz könnyű dolgom velük, mióta befejeztem a könyvet, a szavak bújócskáznak velem, de én sem hagyom ám magam, mert ez tipikusan olyan könyv, ami az utolsó oldal után sem ereszti az olvasót!

Lányok, ti ismeritek az érzést, hiszen mindannyiunk életében legalább egyszer előfordul, hogy álmodozunk egy titokzatos idegenről, aki csalárd módon rászed minket… elrabol… elcsábít. Bocs, fiúk, de nem tudom, hogy ti mikről álmodoztok, de mesélhettek róla, ha már így szóba került! Szóval mi, lányok és a titokzatos idegen, akinek rossz híre van, minden egyéb a múltjára vonatkozó tényt balladai homály fed, de azért szívesen kalandoznánk vele. Na jó, maradjunk a tényeknél és a Stockholm-szindrómánál, amikor is beleszeretünk fogva tartónkba! Mindenkinek van egy ilyen sztorija, legalábbis képzeletben. Ugye? És még mielőtt felébredne valakiben a kétely azt illetően, hogy nem sablonos-e ez a koncepció egy kicsit, közlöm, 1820-ba helyezett történetnél az lenne, de ez a történet minden, csak nem sablon. 2140-ben egy steampunk világban járunk! A karakterek pedig híján vannak minden hétköznapiságnak.

Tovább: http://konyvvadaszok.blogspot.hu/2017/04/vivien-hollowa…

Bleeding_Bride ISP
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Mivel nem győzöm kivárni a következő Winiet, valamivel vigasztalódni kellett. Aztán úgy ítéltem, hogy ideje a végtelen horizontra pillantani, és nem utópikus álmokba merülni és csak várakozni. Beckynek sem jött össze a földön toporogni, hát ki vagyok én, hogy nekem sikerüljön?

@Wee -nek ismét sikerült valami olyanba belerángatnia, ami számomra teljesen idegen. Nem mondhatom, hogy nem műfajom, mert sosem találkoztunk. A steampunk esztétikailag mindig is tetszett, de Holloway kisasszonyig sosem volt részem benne lektűrként. És mit ne mondjak? Kimondottan élvezem, bár mechanikus akkor sem lesz belőlem :D Ugyanakkora a kalózok is teljesen új terep számomra, azt hiszem engem hamar elintéznének. Viszont a levegő kalózai sokkal szimpatikusabb világ köré épültek, mint a tengeri bűnözők, akinek a fél szeme már rég odaveszett egy harcban, és a vállán ül egy papagáj.

A sok újdonság, pörgés és harc között mégis ott volt, amire Vivientől vártam: frappáns, roppant életszagú párbeszédek, spontán beszólások és reális helyzetek egy elképzelt valóságban. Szeretem, hogy a főhős csak „azért is” nem képes mindenre és nem sebezhetetlen. Szeretem, hogy nincs kiélezett jó és rossz karakter, mindenki emberi, csak a jellemüknek hol a fehér, hol a fekete oldala mutatkozik meg, ha szorult helyzetbe kerülnek.

Nicket meg kimondottan imádtam. Nagy betűkkel. Bár azt, hogy a végén mindenki megy, izé repül, amerre lát, azt nem biztos, hogy egykönnyen megbocsájtom.

oldmoviegirl01 P
Vivien Holloway: Végtelen horizont

Na tessék, Winie és Will mellé kaptunk az írónőtől egy újabb párost Becky és Nick személyében, akikért nagyon lehet szurkolni, akiknek öröm olvasni a jeleneteit. *-*
A regény nagy erőssége a gördülékenysége, hogy az események szépen egymásba olvadva követik egymást, mindig előre és előre lendítve a történetet. Igazán mozgalmas és kalandos, ahol egyszerűen nincsenek véletlen találkozások, minden felbukkanó személynek szerepe van a cselekmény során. A romantikus jelentek pedig – igen, igen, olyanok is vannak ám –, elég ha azt mondom, hogy legalább kétszer-háromszor újraolvastam őket azon nyomban, melegében.
Nagyon tetszett még, hogy ebben a fantázia szülte környezetben, cselekményben a szereplőknek nagyon is valós érzéseik, reakcióik voltak.
Sajnos maradt a könyvben néhány baki, de valahogy nem érdekelt, egyszerűen nem vont le annyit az olvasás élményéből, hogy kevesebbet adjak, mint öt csillag, mert hihetetlenül jól szórakoztam. Becks és Nick kettőse pedig jól a szívemhez nőtt. Remélem folytatása következik.

Cicu

– Minden csak annyira bonyolult, amennyire azzá teszed magadnak.

Kapcsolódó szócikkek: Mabel
Cicu

– Mindig van másik lehetőség.

Kapcsolódó szócikkek: Mabel
Cicu

– A lelkiismeret szar dolog – jegyezte meg nagy bölcsen. – Ha van, csak problémát okoz, ha nincs, állatot csinál belőled.

Cicu

(…) minden valamire való szobában vannak könyvek, tehát könyvespolcok is.

Cicu

– A hibáimért vállalom a felelősséget. Te vajon képes leszel vállalni a sajátjaidért?

Wee IP

Elképesztő, mi mindenre képes egyetlen elhibázott döntés.

Cicu

Mondták már neked, mennyire idegesítő vagy?

– Idővel elmúlik. Semmi sem fáj örökké –

Bleeding_Bride ISP

– Nehogy azt hidd, hogy ezentúl megmondhatod nekem, mit csináljak, Dwyer.
Felbandzsítottam rá.
– Eddig is megmondtam, legfeljebb nem vetted észre.

Kapcsolódó szócikkek: Becky Dwyer · Nick Mattock
Cicu

– Majdnem olyanok vagyunk, mint egy család – vontam meg a vállam. – És a család abba is beleszól, amihez általában semmi köze sincs.

Kapcsolódó szócikkek: Becky Dwyer