Tolvajbecsület (Winie Langton történetek 2.) 312 csillagozás

Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Winie ​végre megszerezte a Mesterkulcsot, ám az apja úgy döntött, senki sem használhatja a szerkezetet addig, amíg ki nem derítette, hogyan működik. A probléma csupán az, hogy Winie-nek bizony sürgősen szüksége lenne rá. Az alku, amit Williammel kötött, most már sokkal inkább becsületbeli kérdés, mint pusztán üzlet, nem mellesleg a Conrey fiú is egyre türelmetlenebb.

Közben a Langton család egy második világháborús tank elrablását tervezgeti, ráadásképpen pedig felbukkan valaki Winie múltjából, akit jobb szeretne inkább elfelejteni.

A lány végül apja engedélye nélkül használja a Mesterkulcsot, hogy megszerezhesse Will édesanyjának gyűrűjét egy szigorúan őrzött páncélteremből, azonban hiba csúszik a gépezetbe, és Winie ezúttal talán tényleg nem fogja megúszni olyan könnyen, mint remélte.

„…a szerző humora, stílusa, a főszereplő tökös csajsága, Will pimaszsága … ezek teszik igazán szerethetővé ezt a könyvet, illetve a sorozatot is”
(tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Winie Langton · William R. Conrey · Woolf Langton · Audrey Langton · Elvira Langton · Anthony 'Tony' McAllister · Frank Wellsh 'Vastüdő'

vikcs P
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Mindig félek a sorozatok első utáni köteteitől, mert attól tartok, hogy a folytatások már nem lesznek olyan jók, mint az első rész. Hát itt ilyen nincs, itt semmitől nem kellett tartanom!
Ugyanaz a fantasztikusan megírt, gyorsan haladós történetszál, ugyanazok az emberek, csak még több izgalom!
A végénél majdnem sokkot kaptam! :D Akkora függővég, hogy ha nem lenne itt mellettem a folytatás, valószínűleg a hajamat tépném.. De szerencsére itt van, szóval hamarosan megtudhatom a folytatást, szerencsére.:)
Azt nem értettem, hogy spoiler, és kaptunk egy új szereplőt is, aki kavarja rendesen a dolgokat, emiatt újabb váratlan fordulatokat gyártva.:)
Az én romantikus lelkem nagyon szurkol Winie-ért és Willért, hogy végre legyen már valami, de a túlfűtött romantika nélkül is nagyon helytálló történet.
Külön köszönet @Deziréé barátnémnak, aki ajánlotta ezt a sorozatot.:) ❤ Miattad lettem függő! :D

Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Ezt a részt is imádtam! :)
Ismét egy izgalmakban bővelkedő részt kaptunk, még többet megtudhattunk a Langton családról, Winie-ről és a múltjába is bepillanthattunk. Igaz a mondás, hogy kísért a múlt, ami jelen esetben nem baj, hisz új szereplővel Tony-val is megismerkedhettünk, aki rendesen felkavarta az eseményeket, nem is akárhogyan. A kedvenc szócsatáim itt sem hiányoztak, megint jókat vigyorogtam. Persze, hogy megint a legizgalmasabb résznél szakadt meg a történet, de mivel itt a folytatás a kezemben, no problem :)

Niitaa P
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Hát ez nagyon nagyon nagy felüdülés volt!
Imádom Winie stílusát és Will sem marad le utána. Kifejezetten örültem, hogy ez kicsit hosszabbra sikeredett, örömmel faltam a sorokat. Nagyon szeretem ezt a szintű igényességet, ezt a gyönyörű írásmódot. :)
A spoiler pedig…. istenem de jót kacagtam rajta, már a tervezési fázisban is! :D
S a vége…. imádom Winie minden megszólalását, de ez vitte a prímet. Annyira illik a karakterhez! :)
Alig várom a harmadik részt, függő lettem! :)

joopsy P
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Hát én imádom ezt a fajta csipkelődős humort! Winie nagyon szuper hősnő! Bárcsak többet kapnánk belőle és ne kötetenként kapnánk a fejezeteket!
Egyébként a méretéhez képest most végre kaptam egy teljes, egész történetet spoiler, de ez a rész már korrekt volt számomra is.
Az egész szuperül volt felépítve. Tony megjelenése jó fordulat volt. Kíváncsian várom, hogy Winie hogyan keveredik majd ki spoiler.
A világról továbbra sem tudunk meg semmit, de már lemondtam róla. Gondolom a korban való elhelyezés csak a hangulatkeltés része volt. :/
Nem tehetek róla, nekem Winie nem a borítókon lévő nő, hanem valami gyerekarcú átlagos lány természetesen smink nélkül. Pici sebekkel, forradásokkal és koszfoltokkal. :)

Deziréé
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Ez a történet egyre jobb és jobb. Ha azt mondanám, hogy imádom még az is enyhe jelző lenne a könyvre.
Még izgalmasabb volt, mint az előző, Winie múltjáról is még többet tudtam meg.
Fantasztikus könyv.
Kár, hogy ez is ilyen rövid, ebből a könyvből úgy érzem soha nem elég.

christine

Mi ez a függővég?
Agh
Borzasztó.
Ha nem lenne mellettem a következő rész, visítanék, ami az én helyzetemben nem a legjobb megoldás.
Tonyt nem tudom nem szeretni, tetszik a pimaszsága, Will pedig nagyon elhagyta magát ebben a részben.
Kíváncsian várom a következő részt. :3

Riszperidon P
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Oké, bírtam másfél napig, hogy ne nyúljak hozzá a második részhez. Hozzányúltam, és ez lett a vége, túl vagyok a második Winie Langton történeten, és akarom a harmadikat, most! Csak sajnos nincs meg, egyelőre….
Annak ellenére, hogy ezen nem röhögtem annyit hangosan, jobban szerettem, mint az első részt, így a múltkori négy és félhez hozzákúszott még az a fél csillag. Haladunk előre, történet bonyolódik, új szereplők köszönnek be, valamint, ha véletlen úgy alakult volna, hogy ezzel a résszel kezdek, akkor sem lettem volna elveszve, mert a főbb események röviden el lettek itt is magyarázva az előző részből, de a rend a lelke mindennek. A vége meg függővég, legalábbis ennek, de nagyon, úgyhogy nagyon remélem, hogy két hét múlva, mikor könyvesbolt felé fogok tévedni, meglesznek a további részek. Bár hétvége felé tervezek könyvet is rendelni. Igaz, ajándékba másnak, de lehet véletlen félrekattintok…..

Xoxoribizli P

Áhhhv!
Most úgy eltörném Tony orrát!!! Aztán megvárnám míg felgyógyul és újra eltörném! és ugyanezt végtelenítve
Ez a történet még mindig szörnyen rövid volt!
Anyám mindig azt mondja „a jóból keveset adnak” Hát ebből igen keveset adtak, már megint. Kár, hogy csak az első két részt kaptam meg karácsonyra, remélem nem jövő karácsonyig kell várnom a többire. :D

Gorkie P
Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Hű, ez a rész nagyon tetszett! Pörgős, tele cselekménnyel. spoiler
Az első részben nem tudtam megkedvelni Winiet, itt viszont már igen. :)
Willt is jobban megszerettem.
A Langton családot és életüket egyenesen imádom! ^^
Na de ez a vég! Jajajaj!

Vivien Holloway: Tolvajbecsület

Még mindig az egyetlen hibája ennek a résznek is, hogy túl rövid. Továbbra is imádom Winie történetét, ahogy azt is, hogy egyre több mindent tudunk meg róla. Váratlanul ért Tony felbukkanása, Will pedig számomra még egy rejtély, remélem még több jelenetet kapnak Winie-vel. Hát igazából nem tudok még mit írni róla, minthogy belopta magát a szívembe a sztori és a végén Winie-től nem is vártam volna mást. Jöhet a folytatás!

Chrissie

A szerencse olyasvalami, ami egyszer csak elfogy, lányom (…) A tudás, a felkészülés, a tapasztalat legyen az, amire támaszkodsz, ne a szerencse!

Chrissie

Az ember azt gondolja, hogy képes tanulni a hibáiból.

Chrissie

„Ha valaki jobbnak bizonyul, ismerd el, és lépj tovább!”

Kapcsolódó szócikkek: Woolf Langton
Chrissie

Nem erősségem az önuralom, de szorgalmasan gyakorolom.

Kapcsolódó szócikkek: Winie Langton
Chrissie

Az ember azt gondolja, képes tanulni a hibáiból. Magabiztosan azt mondja: most megtanultam a leckét, ez sosem történik meg velem még egyszer. Aztán persze újra megtörténik. És újra, és újra. A sokadik próbálkozásra talán rájössz, hogy valamit tényleg rosszul csinálsz.

AniTiger MP

– Tudod – sandított le rám, mikor nagyjából félúton jártunk –, háládat bármikor kifejezheted természetben is.
– Tudod – feleltem hasonló hangsúllyal –, meg tudlak ütni olyan helyen, hogy életed hátralevő részében csak szoprán hangon énekelj.

41. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Anthony 'Tony' McAllister · Winie Langton
Vivi_

– Ugyan, kislányom, mindenkivel előfordul, legalább egyszer, hogy egy gazemberbe szeret bele. Velem is megesett.
– Valóban?
Ekkor kinyílt a szoba ajtaja, és nagyapám lépett be rajta; arca felderült, mikor megpillantott engem, de leginkább a mellettem gyarapodó nyereményhalmot.
– És már itt is van – mondta nagyanyám, én pedig nem bírtam megállni mosolygás nélkül.

Vivi_

(…) másra haragudni mindig sokkal egyszerűbb, mint saját magunkat okolni.

Kapcsolódó szócikkek: Winie Langton
Chrissie

(…): sose bízz senkiben, aki nem a családhoz tartozik!

zsiina

– Tony legfeljebb annyira nemes, mint az a szőrgolyó, amit Sir Lancelot öklendezett fel a múlt héten.

Kapcsolódó szócikkek: Anthony 'Tony' McAllister · Winie Langton

Winie Langton történetek sorozat · Összehasonlítás