Mesterkulcs (Winie Langton történetek 1.) 542 csillagozás

Vivien Holloway: Mesterkulcs

„Gyerekkoromban ​számtalanszor hallottam a Mesterkulcsról, amely valójában nem igazi kulcs. Egy szerkezet, amely előtt nem léteznek bezárt ajtók, és sem az acéllal bélelt páncéltermek, sem az őrséggel védett birtokok falai nem jelentenek akadályt. A Mesterkulcs mindent nyit, és mindenhová bevisz, akár a tömör falon is keresztüljuttat, ha kell. Minden magamfajta álmodott már róla, hogy a kezében tarthatja az eszközt, amely elől lehetetlen elrejteni bármilyen kincset.”

Winie Langton a 2900-as évek New Yorkjában él, száz évvel az ötödik nagy világégés után. Egy nagy és befolyásos tolvajcsalád leszármazottja, akit már egészen kiskorától apja tanított a mesterség fortélyaira. Ebből kifolyólag Winie már kamaszként jobban verekszik, mint a fiúk többsége és mindent tud a fegyverekről. Amikor a legendás Mesterkulcs felbukkan a városban, a Langton család azonnal a nyomába ered, s természetesen Winie-re is fontos feladat hárul a titokzatos műtárgy megszerzésére kiötlött… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Winie Langton · William R. Conrey · Woolf Langton · Audrey Langton · Elvira Langton

FairyDust P

Ó igen! Imádtam!
Korábban már olvastam az írónőtől, és már akkor is megállapítottam, hogy igen, ő tud valamit, amit sok író nem.
Ez a nyúlfarknyi kis novella több örömöt és jókedvet adott, mint egy 300 oldalas társa!
A karakterek nagyon jók, komolyan mondom, mindegyik kidolgozott és egyedi. Kérem szépen mi ez ha nem profizmus?! 78 oldal, és mégis rétegelt karaktereket kapunk, elnézést az ömlengésért, de ez szenzációs a mostani könyvpiachoz mérten. :D
Winie a legjobb, instant landolt a kedvenc szereplőim között. Belevaló, talpraesett, rafinált „kiscsaj”.
A felépített világ magával ragadó, nem gondoltam volna, hogy a tolvajélet ennyire le fogja kötni a fantáziámat.
És ami az egész novella és Vivien védjegye, az a humor. Atya ég, de jó humorérzékkel dolgozik! Engem a szellemes megjegyzések és az ironikus csipkelődés éltet, és ez az állítás tökéletesen körbeöleli a novellát.
Folytatni fogom, sőt szeretném kivégezni az összes Holloway könyvecskét, és azt ajánlom
ti is tegyétek ezt, mert ha kihagyjátok, nem tudjátok
milyen jó pillanatokat veszítetek!

Zsófi_és_Bea P
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Ami engem megfogott legelőször benne, az a humor volt, ami végigkísérte a történetet és Winie személyét. Nagyon szimpatikus volt a Langton család, a felépített világ, az egy kupacba tömörített tolvajdinasztia. A Mesterkulcs zseniális találmány, már így is, hogy még nem láttam működésben.
William is teljesen a helyén volt, kedveltem, hogy nem volt túlbonyolítva a történet, sem a kettejük megismerkedése, sem a későbbiek. Az is igen szimpatikus dolog volt, hogy Winie nem omlott egyből a karjaiba.
Nagyon jó, olvasmányos stílusa volt a történetnek, annyira, hogy nem tudtam letenni, egy szuszra el kellett olvasnom.
Azt hiszem már sokan leírták előttem, hogy az egyetlen probléma ezzel a könyvvel a rövidsége volt. :)
Legközelebbi könyvtárazásunk alkalmával természetesen hozzuk magunkkal a második részt.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.co.ke/2016/02/vivien-holloway…

vikcs P
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Atyaég! :) Hát ez ilyen jó?! Ha tudtam volna, hamarabb magamhoz veszem!
Egyáltalán nem is olvastam még ehhez hasonló könyvet, sem ilyen témában, sem ilyen stílusban. Egyszerűen fantasztikus! Az írónőtől sem olvastam még mást, de ezek után fogok! :)
Már az első oldalon magába szippant az egész történet, megismerjük a főszereplőnket, Winie-t, aki egy igazán tökös, belevaló csaj, nem riad meg senkitől és semmitől, közben a lelke mélyén pedig egy nagyon törődő és értékes ember.
Bírtam a családját is, főleg az apját, aki annak ellenére hogy szigorú, hihetetlen jófej!
A humor nagyon tetszett, jól átszőtte és összetartotta az egészet.
Össze-vissza beszélek, de bocsássátok meg, mert annyira hatással volt rám, hogy még mindig a világában ragadtam.:)
Egyetlen problémám volt vele: TÚL RÖVID!
Szóval megyek is a többi részért.:)

Vivien Holloway: Mesterkulcs

Ó, igen! Ez most nagyon jólesett!
A Végtelen horizonttal @Wee a szívembe lopta magát, így nem volt kérdés, hogy olvasnom kell még Tőle.
A Mesterkulcs egy izgalmas kalandregény, remek karakterekkel és remek humorral.
Megkedveltem a Langton családot. Winie igazi nagyszájú belevaló csajszi nagyon bírtam, ahogy William-et is, kíváncsi vagyok mi lesz még kettőjükkel. Nagy kedvenc lett még Woolf Winie apukája.
Összefoglalva: Imádtam! :)
Úgy látszik a steampunk-ot felvehetem a kedvencek közé :)
Most pedig jöhet a folytatás ;)

Niitaa P
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Reggel nem tudtam aludni, de mocorgásommal a páromat sem szerettem volna felkelteni, így neki ugrottam egy kis novellának, mely minden elvárásomat felül múlta.
Imádtam ezt a választékos fogalmazásmódot, hihetetlen felüdülés volt a lelkemnek, rég nem volt már ilyen ez szerencsém.
A rövidsége ellenére tökéletesen ki van dolgozva. A karakterek leírása pontosan elég, jól megismerhetőek a szereplők.
Maga a történet elragad és fogva tart, nem ereszt. Alig várom már, hogy elkezdhessem a következő részt.

christine

Hűha.
El sem hiszem, hogy öt csillagot adtam rá.
Egészen addig, ameddig elmentek az estélyre, untam, mint a matekot, pedig imádom az ilyen történeteket, a nyelvezetével sincs baj, a humora pedig jobb volt, mint vártam, és Winie-vel sem volt problémám, sőt kifejezetten sokban hasonlítunk (utálok vásáronli, ruhákban járni, magas sarkút viselni, ha a hajammal szórakoznak – a hajam szent, és másnak semmi köze hozzá.)
Egészen addig, ameddig meg nem jelent William, untam. Oké, ez most azért volt, mert – bár sokat olvasok – teljesen ki vagyok éhezve romantikára, szóval nem a könyvvel van baj, hanem velem.
Végszóként még csak annyit, hogy teljesen elvarázsolt, és izgatottan fogom folytatni. Ha nem is per pillanat, de a napokban biztos. :)

Lanore P
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Kedves Írónő… hát mégis hogy tehet ilyet az ember lányával? 80 oldalnyi imádnivaló, humoros, izgalmas alapsztorival, egy titkokat rejtő családtörténettel, egy belevaló, vagány főszereplő csajszival, és egy titokzatos ficsúrral beengedett engem ebbe a világba, elhúzta előttem a mézesmadzagot, és persze most csak pisloghatok a következő részig. Azt kell mondjam, kezdi kihúzni a gyufát, amiért mindig csak sorozatokat ír, ráadásul ilyen jól :P

Deziréé
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Hogy miért halogattam én ezt a könyvet ennyi ideig én nem tudom, de az elolvasása után már bánom, hogy nem ismertem meg hamarabb.
Nagyon tetszett és ez enyhe kifejezés, amit a könyvről tudok most írni. Nagyon a hatása alá kerültem. Hihetetlenül jó könyv, csak ajánlom tényleg.
Csak annyi zavar a könyvben, hogy rövid, de szerencsére van folytatás, ami vigasztal.
Winie igazi belevaló csaj, szimpatizálok vele nagyon. Tetszik, hogy nem fél használni az öklét vagy éppen valamelyik fegyverét, végre nem egy elkényeztetett csaj, aki csak ruhákról és sminkekről tud beszélni.
Juhéééj! FOLYTATÁS, FOLYTATÁS!!!!

Zzsófi
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Hát. Ez. Elképesztő. Volt.
Elmondhatatlanul tetszett, igazi felüdülés volt egy hosszú és unalmas regény után. Éreztem, hogy tetszeni fog nekem ez a történet, de hogy ennyire…! A könyv stílusa lenyűgöző, egyedi, az írásmód üdítő.
A karakterek kidolgozottak, a történet rövidsége ellenére. Minden mondat számít, egyik sem fölösleges.
Tökéletes kikapcsolódást nyújt ez a novella, mindenkinek szívből ajánlom!
Negatívum? Nincs… Semmi. Tényleg. :D
Az írónő könyveivel meg még találkozom, az biztos, megnyert magának! :)

Anett_92 P
Vivien Holloway: Mesterkulcs

Aztaa.. Hogyan lehet ennyi izgalmat 78 oldalba sűríteni? :)
Nagyon szórakoztató volt és nem csak azért lehet hamar elolvasni, mert rövid hanem mert rendkívül szellemes és letehetetlen könyv. :)
Winiet pillanatok alatt megkedveltem, rendkívül szerethető női főszereplőt tisztelhetünk személyében, aki nagyon belevaló, vagány nő, aki gondoskodó is, bármennyire is próbálja titkolni . Nagyon tetszett a család bemutatása és Winie apukája is nagy kedvenc lett. :) Kidolgozott volt, nagyon élveztem az egészet.
Még soha nem találkoztam ehhez hasonló történettel, de megvett magának kilóra.
Örülök, hogy a kezembe vehetem a többi részt és annak is, hogy három rész dedikált példány. ^^

Cicu

– Az én lakásom, az én szabályaim.

Kapcsolódó szócikkek: Winie Langton
Wee IP

Mikor egy mítosz hirtelen kézzelfoghatóvá válik, elgondolkozol rajta, hogy biztosan jó lesz-e neked, ha megérinted.

Vivi_

– Kicsit körbejárok, beszélgetek, te csak maradj itt.
– Jó, majd szóba elegyedem ezzel a fikusszal – böktem meg a mellettem zöldellő növényzetet. – Olyan szimpatikusnak látszik.

Wee IP

Rám ne terítsd a kabátodat, rám ne terítsd!
Rám terítette a kabátját. El kellett nyomnom egy kelletlen sóhajt, és a vágyat, hogy lerázzam magamról. Semmi sem dühített fel jobban, mint mikor úgy bántak velem… nos, mint egy nővel. Apám nem így nevelt.

Cicu

– Az ördög a részletekben rejtőzik.

holle

Ne tévessze meg a foglalkozásom, William! A tolvajoknál jobban senki sem tudja, mi az a becsület.

Kapcsolódó szócikkek: William R. Conrey · Winie Langton
szakonyianiko

– Azt akarjátok, hogy lánynak öltözzek? – a hangom magas és vékony lett az iszonyattól, kivert a jeges veríték, mikor elképzeltem azt a sok kényelmetlen, hosszú és teljes mértékben funkciótlan ruhadarabot magamon. Könyörgő tekintetem körbejárattam állítólagos szeretteim kárörvendő ábrázatán. Hát ezt nevezik családnak? Ezt?!

Kapcsolódó szócikkek: Winie Langton
Cicu

Az egészséges gyanakvás még nem ölt meg senkit.

szakonyianiko

A becsület olyasmi, amit utólag már nem tudsz visszaszerezni, és ha elveszíted, az egy életre megbélyegezhet.

Kapcsolódó szócikkek: becsület · Woolf Langton
Cicu

– Ha az embernek kimeríthetetlen anyagi forrásai vannak, előbb-utóbb megkapja, amit akar.

Kapcsolódó szócikkek: William R. Conrey

Winie Langton történetek sorozat · Összehasonlítás