Dóra, ​a ló (Lovag leszek 2.) 13 csillagozás

Vivian French – David Melling: Dóra, a ló

Vajvári J. Samu arról álmodik, hogy Igazán Nemes Lovag lesz, de ehhez hat küldetést kell teljesítenie. Samu következő feladata, hogy hófehér paripát találjon magának. Ám amikor Samut és unokatestvérét, Szilvát elküldik, hogy vigyék vissza Horáciuszt, a varacskos disznót a gazdájának, úgy tűnik, Samunak le kell mondania lovagi álmairól.

Móra, Budapest, 2018
106 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634860396 · Fordította: Nagy Andrea · Illusztrálta: David Melling

timea_k>!
Vivian French – David Melling: Dóra, a ló

Kedves, humoros történet Samuról, aki Igazán Nemes Lovag szeretne lenni. Szilvával, az unokatestvérével kell visszavinniük egy varacskos disznót a gazdájának, útközben azonban találkoznak Mogyoróval, aki egy mogyorókat hajigáló fa. Őt kell meggyőzniük, hogy ne állja el az utat és engedje, hogy eljussanak a káposzta hajító versenyre.
Szívből ajánlom, a 7 éves fiammal olvassuk. Akár saját olvasásra is ajánlom kezdő olvasóknak. A szöveg stílusához az illusztrációk nagyon passzolnak :)
A trilógia középső részével kezdtük véletlenül, de így is teljesen érthető, önmagában is megállja a helyét.

Vivian French – David Melling: Dóra, a ló

Hááát, Dóra nem sok szerephez jut… spoiler, de hát sebaj, reméljük, majd a többi részben! E rész címe inkább Mogyoró kellett volna, hogy legyen. No meg Horáciusz. Ők nem hiszem, hogy újra szerepelnének… De ha mégis, hát kellemes meglepetés lesz. Most már jöhetne a (barna) póni is. spoiler
Bevallom: nekem szimpi ez a 2 kölyök, így tényleg szórakozás egy-egy kalandjukat, napi egy jócselekedetüket olvasni.

Kek P>!

– Mi bajod? Úgy nézel ki, mint egy fonnyadó saláta.

Kek P>!

– EZT próbáltam neked elmondani, te ostoba Samu! Folyton arról panaszkodsz, hogy nem vihetünk véghez Nemes Cselekedeteket, de egyet már VÉGRE IS HAJTOTTUNK!
– Ó! – Samu pislogott. – Tényleg?

Kek P>!

– Na de Horáciusz! Te komisz, komisz fiú! – Gríz néni mutatóujjával megfenyegette a disznót, aki ügyet sem vetett rá.

Kek P>!

Gríz néni Vakációs Luxusszállást nyújtott Sárkányok, Griffmadarak és egyéb Királyi Bestiák számára, hogy ebből fedezze a kastély költségeit. A legtöbb vendége vagy szőrös volt, vagy pikkelyes, és mind meglehetősen határozott egyéniséggel rendelkezett. Ebben Horáciusz, a varacskos disznó sem különbözött a többiektől.

Kek P>!

Szilva a halas pitére sandított. – Ez rémesen néz ki. Nincs petrezselyemszósz?

Kek P>!

Ha Gríz néninek rossz volt a kedve, tanácsos volt minél udvariasabban bánni vele.

Kek P>!

Még nem tudom, mi a többi feladat, mert egy nap csak egyet végezhetek el.

Kek P>!

A hűséges társam Szilva, az unokatestvérem. Elég bosszantó tud lenni, de nem egyfolytában. Van egí pónija, akit Virgoncnak hívnak. Így ha meglesz a hófehér paripám, együtt indulhatunk kalandokra.

Kedves Naplóm!
     Az a célom, hogy Igazán Nemes Lovag legyek, aki hófehér paripán lovagol (az Igazán Nemes Lovagoknak paripájuk van), Nemes Cselekedeteket hajt végre, és kalandokban vesz részt.

Kek P>!

– De izgalmas! – Szilva el volt ragadtatva. – Hallottam már sétáló fákról, de még soha nem láttam egyet sem. Menjünk, nézzük meg!

Lovag leszek sorozat · Összehasonlítás