Sing 40 csillagozás

Vivi Greene: Sing

A többszörös platinalemezes popikon, Lily Ross legnagyobb slágerei és fájdalmai (mert a kettő egy és ugyanaz):
1. GYÖTRELEM Amit akkor érzett, amikor az exe minden előzetes nélkül kitépte a szívét a helyéről.
2. SZELLEMEK Mert igen, még a híres embereket is kísértik néha bizonyos pasik. És ez szívás.
3. AKIT A KÍGYÓ MEGMART Folytatás: az a gyíktól is fél. Soha, de soha nem randizik többé színésszel vagy zenésszel.
A többszörös platinalemezes popikon, Lily Ross, miután darabokra törték a szívét, kivonja magát a rivaldafényből. Három hónapja van, hogy teljesen magára és a zenére koncentrálhasson. Bármire, csak ne a pasikra. Ez így is megy addig, amíg Lily találkozik a csodás és földhözragadt Noel Bradley-vel, aki teljesen megbabonázza a lányt. A férfit nem vonzza a hírnév és a rivaldafény, Lily viszont bármit megtenne a rajongóiért. Vajon megtalálja az egyensúlyt a két szerelem között? Ha eljön az augusztus, muszáj lesz választania.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2016
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617633 · Fordította: Loósz Vera

Szilvi00 P>!
Vivi Greene: Sing

Kedves kis történet volt, egy szerelemfüggő popsztár útkereséséről, a sokadik szakítás utáni talpra állásról. Tetszett benne, hogy az írónő hihetően írta le, milyen nehézségekkel jár napjainkban a figyelem középpontjában, hírességgént élni. Ha eszembe jutnak a mai popcsillagok és szakítás utáni cselekedeteik, elmenekülni egy szigetre még mindig jobb ötletnek tűnik, mint kopaszra borotválni a fejünket, vagy kiteregetni a sajtóban a volt barátunk szexuális teljesítményét. (Igen Katy, rád gondolok!) Sajnos voltak benne valószínűtlenségek is és sokszor bizony unatkoztam. Az egész történetben legfeljebb két olyan kiemelkedőbb jelenete volt, amire felkaptam a fejemet.
Noel elég hétköznapi és kedves srác volt, engem nem fogott meg magának. Persze Lily pont ezt a normalitást szerette benne. A barátnők már annál érdekesebbnek tűntek és ők voltak az igazi barátság élő bizonyítékai, ami szerintem ritka kincs egy híresség életében. Összességében egynek elment. A vége olyan spoiler, és én az ilyenért sosem rajongtam.

deen>!
Vivi Greene: Sing

Elsőre azt mondanám, hogy aranyos volt ez a történet. Adott egy popikon Lily Ross, aki mindig rosszul választ magának pasit, és mivel szerelmes típus, nem telik el sok idő a kapcsolatai között. Ezúttal azonban Jed Monroe a híres énekes szakít vele, pont mielőtt a vele töltött idő alatt készült dalaiból elkészülne az új albuma a Mindörökké. Lily a szakítást követően nem akarja azokat a dalokat énekelni, amik Jedre emlékeztetik, ezért barátnőivel, akik mellesleg az asszisztensei is lelépnek egy kis szigetre, hogy ott egy régi időkre emlékeztető csajos nyarat töltsenek együtt és nem mellesleg egy egész albumra való új dalt is elő kell teremtenie, mire elkezdődik az őszi turnéja. A nyugisnak induló nyár azonban gyorsan a feje tetejére áll, mikor Lily találkozik Noel-lel, egy egyszerű halász sráccal, aki húgával és édesapjával él a szigeten. Noel minden tekintetben más, mint Lily korábbi pasijai, ráadásul mellette a lány önmagát adhatja. Lily tart barátnői rosszallásától, hogy ígérete ellenére megint egy pasi karjaiba omlik, ilyen rövid idő után, ezért megpróbálja eltitkolni előlük. Mondanom sem kell, hogy ez bizony igen nagy hiba volt a részéről, hiszen előbb-utóbb minden titokra fény derül. Ahogy telik az idő és közeledik a hazautazás napja Lily egyre inkább érzi, hogy nem tud búcsút mondani Noel-nek de nem tud lemondani a zenéről és a rajongókról sem. Mindennek tetejébe megérkezik Jed is egy második esélyért, vele együtt pedig megérkezik a paparazzik serege is, ami teljesen felborítja az addigi békés napokat. Lily-nek pedig szembe kell néznie a szeretteivel és döntéseket kell hoznia. Nagyon jó kikapcsolódás volt ez a történet, még ha az írónő azért elég egyértelmű cselekményt is írt és nem voltak benne nagy meglepetések. A karakterek igazán jól sikerültek, különösen tetszett a barátnők jelleme, akik ugyan munkatársak, de mindig megmondják, amit gondolnak. Bevallom, a befejezés meglepett, nem szokványos, és ettől olyan jó érzéssel csuktam be a könyvet. Megható és reményteli, de nem rak pontot a történet végére. Így volt pont jó.

kellyolvas P>!
Vivi Greene: Sing

Úgy éreztem, reálisan mutatta be a szerző egy híres fiatal énekesnő konfliktusait. Lily szerelmes típus, hiába fogadja meg a szakításai után, hogy szünetet tart, általában nem sikerül, ez alkalommal azonban különösen vigyázni szeretne. A szigeten látszólag a pihenésé a főszerep, de hamar újra a drámázás közepén tartanak a két barátnőjével, különféle okok miatt. Ráadásul Lily „váratlanul” újra szerelmes lesz, amit eleinte eltitkol, és miután kiderül az igazság, a bizalom megrendül a barátnői részéről, hiszen eddig mindent megosztott velük. Ráadásul felbukkan a régi pasija és egy csomó paparazzi.
Noel egy csendes, rendes srác, aki szeret a szigeten élni, és mivel apjával együtt gondoskodnak a húgáról, nem gondolhat arra, hogy folytassa a főiskolát, amit korábban otthagyott. Tetszett a szerelmi szál, bár túl hamar felbukkant, de igazából ez egy lassan építkező kapcsolat, nem vágnak azonnal a dolgok közepébe. A sziget, és ez a szerelem végre új dalok írására ihlette a lányt, amik már nem kizárólag a szerelemről szólnak, sokkal inkább a felnőtté válásról, kapcsolatokról, a környezetről.
Mi az ami nem tetszett? Hogy lehet ígéretet tenni arra, hogy most aztán egy darabig nem leszel szerelmes? Ez halva született ötlet volt! Ha már megesett a szerelem, akkor miért kell eltitkolni a legjobb barátnők elől?
A szerző írásmódja kellemes, könnyen olvasható, az érzelmeket hatásosan, átérezhetően ábrázolja. Lily meséli a történetet E/1 módban, remek leírásokkal tűzdelte meg a regényt, szívesen képzeltem el a környezetet. Ami még kiemelkedő elem, az Lily zeneszerzésével kapcsolatosak, ezek a részletek csodálatosak, szívet melengetőek, ahogy eszébe jutnak a részletek és a puzzle darabok végül egységgé állnak össze és dalok születnek a gondolatokból, dallamokból.
Összességében egy igazi nyári történetet kaptam, aminek kiszámíthatók az egyes elemei, ugyanakkor tartogatott több olyan fordulatot is, amire nem számítottam. Nagy erőssége a könyvnek a befejezés, ami a továbbgondolós fajtából van, nem zárja le konkrétan a történetet, engedi, hogy az olvasó döntse el, mit gondoljon a szereplőkkel kapcsolatban. Ajánlom a könnyed romantikus kikapcsolódás kedvelőinek.

Evika82>!
Vivi Greene: Sing

Aranyos volt, meg minden. De ez nekem csak olyan egyszer olvasós kis könyv volt. Kicsit csalódtam. Többet is ki lehetett volna hozni ebből a történetből…

andee_sis>!
Vivi Greene: Sing

Könnyed olvasmány, amolyan tiniregény. Nekem kicsit Hannah Montana jutott eszembe a főhősről; a sorozatból, amit a lányom nézett anno, és a Romana/Tiffany/Júlia/Bianca romantikus füzetek, amiket nagyon-nagyon régen olvastam.
Ami nem volt: mélyenszántó, elgondolkodtató. Ami viszont volt: szórakoztató, könnyed, nyári, romantikus.
Aranyos történet barátságról, szerelemről és egy kis betekintés egy alkotó, népszerű énekes életébe, mindennapjaiba.
Egynek jó. :)

Lizzy21>!
Vivi Greene: Sing

A híres énekesnő Lilly Rossnak egy év után ér véget egy újabb kapcsolata. Teljesen össze törtnek érzi magát és a rajongói körében is rosszul érzi magát. Ezért a barátaival úgy dönt elutaznak egy kis szigetre. Ott megismerkedik Noellel.Vajon ez a fiú más?

Vandaboszi P>!
Vivi Greene: Sing

Félve fogtam bele az olvasásba, mert nem igazán kapott jó értékeléseket ez a könyv, de kellemeset csalódtam. Egy tipikus könnyed aranyos történet amit nem kell túlgondolni csak olvasni és néha még jókat is mosolyogtam rajta. Lily Ross egy énekes sztár akinek a szerelmi élete nem túl fényes…. Jed a másik énekes sztár szakít Lilyvel… Ennek hatására Lily barátnői akik egyben az alkalmazottai is elrángatják egy szigetre jó messze minden rivaldafénytől… A csajos nyár nem úgy sikerül ahogy tervezi, mert tádám nagy meglepetés megismerkedik egy pasival… A többit pedig el kell olvasni :D …. Kikapcsolt szóval elérte a célját a szereplők mind szimpatikusak a lezárást viszont nem így képzeltem el, de így volt jó ahogy…..

Dianka>!
Vivi Greene: Sing

Nem akartam hinni a molyos százaléknak, azt gondoltam biztos csak alá van értékelve, de tényleg elég vérszegény a történet, mondhatni unalmas. A sztárság egész más oldalát írja le, de olyan gyermeteg és naiv az egész épp, mint a mesélő, azaz Lily. Lily nem tudom hány éves (ez pont nem derül ki) de kb. egy 16 éves fruskának tűnik, aki csak a szépet és jót akarja meglátni az életben. Ami egyrészről jó, mert nagyon optimista, álmodozó, pozitív személyiség, de az élet (sajnos) nem ilyen, nem csak szivárvány és csillám póni. A történet tele van „életbölcsességekkel” és pozitív gondolatokkal, de mégis nagyon semmitmondó az egész. Nagy előnye hogy rövid, hátránya hogy olvasás közben ezerfelé kalandoztak a gondolataim.

dexszter>!
Vivi Greene: Sing

Nem volt rossz történet,de nem fog bennem maradandó nyomokat hagyni.

andee_sis>!

Te mindenkit szeretsz. Egy papírzacskóba is beleesnél, ha elég sokáig lógna körülötted.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

A levegő egyszerre sós és édes, a lonc illata keveredik a csípős tengeri
széllökések szagával. A nagyszüleim élnek hasonló helyen. Az övéké tóparti
ház Wisconsinban, de az „elmerülni a természetben" érzés ugyanolyan.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Még a ház illata is olyan, mint a nagyszüleimé:
naftalingolyócskák, meg a kályhában maradt hamu keveréke.
Tökéletes.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Hűvös szellő csiklandozza a tarkómat. Kinézek az ablakon, éppen
lemegy a nap, narancsvörös fényben fürdenek a fák csúcsai. A mólókon túl
végtelenbe nyúlik az óceán.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Sárga izzással új nap ragyog,
Más a világ, ha távol vagyok.
Kis házikó az óceánon,
Ringó békesség, békés énem.

A nap felejt, eltűnt a múlt,
A ma, a holnap épül végre.
Egy hajó, mely nem fut ki soha,
A rév, amit mindig kerestem.

Elakadt a csapda, fordíts rajta.
Rakj tüzet, és nézd, ahogy ragyog.
Kimondott szavaink, s amit tanulok.
Horgonyt le, én itt maradok.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

– Néha sok mindent nyújt egyszerre az élet, és választanunk kell.
Olykor, amit szeretnél, és amire szükséged van, két különböző dolog. Néha
nem akar ésszerű lenni az élet, és bonyolulttá válnak a dolgok… Nem
könnyű. A választás sosem könnyű.

Bhelga99>!

Valami azt súgja:fontos ez a hely, ez minden amire szükséged van, sem többre sem kevesebbre. Békés reggelek, erős kávé, meg egy jó könyv.

114