Horgolt ​kiscipők 4 csillagozás

Csinos cipők, szandálok és csizmák legkisebbeknek
Vita Apala: Horgolt kiscipők

A horgolás függőséget okoz, mert könnyen elsajátítható, kevés eszköz kell hozzá és gyorsan lehet haladni vele.
A könyvben 30 apró lábbeli leírását közöljük, amelyek között minden alkalomra és szezonra találunk megfelelőt. A könnyebb áttekinthetőséghez a lábbeliket három fejezetbe osztoottuk: kiscipők, kiscsizmák és bakancsok, valamint szandálok.
Az egyes fejezetekben a modellek nehézségi fokuk szerint követik egymást, minden modellnél lépésről lépésre ismertetett leírások segítik a horgolást.
A könyv végén találjuk az alapvető horgolási ismereteket, a könyvben alkalmazott technikákat, a jelöléseket és rövidítéseket, valamint praktikus ötleteket, például arról, miként tehetjük csúszásmentessé a lábbelik talpát.

Cser, Budapest, 2014

ppeva P>!

Vita Apala: Horgolt kiscipők Csinos cipők, szandálok és csizmák legkisebbeknek

Négy hónapja, augusztusban beleszerettem egy kiscipőbe:
Mivel pont aktuális volt, hogy belevágjak valami nagymama csinálta projektbe, úgy döntöttem, hogy megtanulok legalább annyira horgolni, hogy ezt megcsinálhassam.
Elláttam magam bőségesen forrásművekkel a könyvtárakból, és nem túl bőséges szabadidőmben nekiláttam a bökdösésnek. Készültek a hol jobb, hol csapnivaló gyakorlódarabok, már mindenfélét összegyűjtöttem a neten is, mindenféle nyelven megpróbáltam megfejteni a babacipő készítés rejtelmeit – mert persze miért ne rögtön valami bonyolultabbal kezdjem el a tanulást?! –, amikor a könyvtárban kezembe akadt ez a könyv. Végignéztem, és kiderült, hogy a hőn áhított modellhez nagyon hasonló kiscipő is szerepel a könyvben. Rengeteget segített abban, hogy végül sikerült megoldani a feladatot. :)
Végigolvasgattam a többi cipőcske leírását is, de ezen kívül egyik se nyerte el igazán a tetszésemet. Talán azért, mert a cipőcskék nagyobbik része kislánycipő, talán azért, mert se a horgolt gladiátor szandál, se a horgolt motoros bakancs nem gyakorolt rám különösebb hatást.
Marad a kis tornacipőcske, aminek a megoldását ennek a könyvnek köszönhetem. Ebből a fazonból biztos csinálok majd később szebbet is, mint a mostani prototípus, meg nagyobbat is. Most már megérkezett a kis cipőtulajdonos is, lesz kiről méretet vennem!

Trudiz >!

Vita Apala: Horgolt kiscipők Csinos cipők, szandálok és csizmák legkisebbeknek

Tetszetős csöppnyi lábbelik készítésére vállalkozók örömére szolgál e könyv. Színes, aranyos kiadvány.

Ingryd>!

Vita Apala: Horgolt kiscipők Csinos cipők, szandálok és csizmák legkisebbeknek

A könyvben 2 méretben vannak a lábbelik, én a kisebb méretben csináltam meg (0-6 hónapos kor) a Masnis csizma modelljét (masni nélkül, mert az nem tetszett), Super Preis fonalból, a 163-as Pink színből, 3-as horgolótűvel.
A kötetben 3 részre osztották a 30 mintát: kiscipők, kiscsizmák, szandálok. A leírások részletesek, fotók mutatják lépésről lépésre, így kezdőként is könnyen értelmeztem. Pozitívum, hogy a nehézségi fok fel van tüntetve, illetve a könyv végén megtalálhatóak a horgolási alapismeretek, a fonalak jelölése, a rövidítések és a technikák. Ami furcsa volt, hogy a végére rakták a talpak leírását, pedig szinte az összes modellt a talp elkészítésével kell kezdeni. Összességében egy nagyon jól átlátható és használható könyvecske, biztosan kipróbálok belőle még párat…

Aemitta>!

Vita Apala: Horgolt kiscipők Csinos cipők, szandálok és csizmák legkisebbeknek

Nagyon jó könyv, de sajnos több benne a lány cipőcske, a fiús cipők közül pedig kevés a tényleg praktikus. De ötletszerzésnek, kiindulásnak hasznos áttanulmányozni a kötetet.