A ​holló és a rózsa 45 csillagozás

Virginia Henley: A holló és a rózsa

Virginia Henley könyvében a 15. századba, IV. Edward angol király udvarába kalauzol el bennünket. A káprázatosan szép, fiatal és vadóc Roseanna meglehetősen drámai körülmények között döbben rá, hogy édesapja nem a hőn szeretett Neville Castlemaine, hanem maga a király…

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vadrózsa könyvek

Aquila, Debrecen, 1987
394 oldal · ISBN: 9636790000 · Fordította: Molnár Gabriella

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Remek kalandos történelmi romantikus könyv volt, nagyon tetszett.
Nagyon izgalmas volt, kedvelhető szereplőkkel. A lány határozott és karakán volt, titokzatos múlttal és egy olyan féltestvérrel, akire joggal mondhatjuk, hogy ha ilyen rokonod van, már nincs szükséged ellenségre.
A lovag viszont lenyűgöző férfi volt, nem csoda hogy a lánnyal egymásba szeretnek, megismerkedésük szokatlan módja után.
Volt sok izgalmas intrika, kaland és nehézség és persze sziporkázó párbeszédek a szerelemi csatározások során, fülledt erotikával fűszerezve.

Evika82>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Ez a könyv nagyon-nagyon jó volt!
Alig tudtam letenni. Rosenna annyira talpraesett, bátor nő. Roger pedig egyszerűen nem is találok szavakat… :)
Izgalmas, lebilincselő volt a történet.
Az írónő kicsit megijesztett, mikor Rosenna spoiler
De szerencsére minden úgy alakult, a könyv végére, ahogy reméltem.
Nagyon jól ír az írónő, nem is értem miért nem csapott le még a könyveire a Gabo kiadó. Tökéletes választás lenne Julia Quinn és Johanna Lindsey könyvei mellett. Szerintem a töri romi rajongóknak tetszenének a történetei… :)

SICSI>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Nagyon izgalmas és eseménydús történet volt. Tetszett. Meglepő fordulatok voltak benne. Volt itt minden: szerelem, szex, ármánykodás, árulás, erkölcstelenség, gyilkosság stb. Nem unatkoztam. Rogert bírtam, viszont Rosennát nem sikerült megkedvelnem. Szörnyen makacs volt. A végére persze érthető okoból kissé megtört. Számomra egy ilyen élvezetes olvasmány 5 csillag.

Veress_Éva>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Nekem személy szerint nagyon tetszett. Alapvetően is imádom a történelmi romantikus könyveket. Ha a kedvelt műfajomat összehozzuk remek főszereplőkkel, perzselő párbeszédekkel, jó írói stílussal, akkor ezt a könyvet kapjuk. Minden a műfajt kedvelőnek meleg szívvel tudom ajánlani, engem minden sora lekötött.

Shiro>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Jól tudom, hogy ennek az írónőnek csak két könyve jelent meg magyarul? Ha így van, (ami reménykedjünk nincs így) akkor MIÉRT? Kérdem én oh, MIÉRT?! Nem vagyok oda a romantikus regényekért, de ez a könyv, és a Sárkány kincse a kedvencek listáján van. Nagyon szeretem Henley stílusát. :) Többet belőle!!!

ÁgiCica>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Nagyon jó könyv, de 5 csillagot csak akkor érdemelt volna, ha a vége (utolsó 30-40 oldal) jobb lett volna (pl. nincs összecsapva és ha nem lenne benne fölösleges erőszak).

DKamilla>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Fordulatos, élvezhető írás :) Sajnos nem tudok többet mondani róla, mivel azért annyira nem volt jó, hogy egy csomó minden megragadjon róla az emlékezetemben. Ki tudja, ez lehet, hogy az én hibám. Mindenesetre csak négy és fél csillag jár neki :D

miaow P>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Emlékszem, évekkel ezelőtt nagyon olvasni vágytam e könyvet, aztán a napi rohanásban úgy elfelejtődött a beszerzése. Huh, hogy én mit halogattam eddig! Hiszen ez a regény káprázatos: lenyűgöző stílusban tálalva megvan benne minden, ami a történelmi romantikusok kedvelőit élteti: középkor, férfias nemes úr, nem semmi leányzó, szerelem, ármány, humor, remek párbeszédek, izgalmas fordulatok. Nehezemre esett abbahagyni, csak hát elfogytak a lapok…

cirmilla>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Egyik kedvenc könyvem a témában, amit pár évente újra olvasok

erikacsanadi>!
Virginia Henley: A holló és a rózsa

Nagy kedvencem ez a könyv, és az írónő is. Nem is értem miért csak ilyen kevés százalékkal megy. Hihetetlenül jól ír Virginia Henley. Habár nem mai darab, nagyon sajnálom, hogy csak 2 könyvet adtak ki tőle.

Aoimomo P>!

– Warwick azt hiszi, hogy még mindig királycsináló. Northumberland fivére tartja kezében északot, öccse pedig, York főérseke uralja Hertfordshire-t, mely Warwick warwickshire-i és buckhingamshire-i birtokai mellett fekszik.
– Ami éppen határos György testvéred birtokaival – mondta Roger szárazon. – S tedd még hozzá, hogy Warwick az Öt kikötő teljhatalmú felügyelője, a Szentháromság hadihajó parancsnoka, s én mondom, túl sok hatalmat tart a kezében!
– A mentorom volt húsz éves koromig, ahogy a tiéd is, Roger! Nem könnyű elárulni őt. S még nehezebb elárulni egy testvért.
– Ők mégis megteszik veled – felelte Roger egyenesen.

s_l_m>!

Már rég megtanultam hogy nem befolyásolhatod hogy mit gondoljanak rólad az emberek. Kedveljenek, csodáljanak, hízelegjenek vagy irigykedjenek, gonoszkodjanak vagy gyötörjenek. Nem érdekel mit csinálnak amíg nem sajnálnak.

12. fejezet

Shiro>!

– A fene vigyen el, szívtelen boszorka! Csak azt akarom, hogy szeress egy kicsit. – Hangja reszelőssé vált az érzelemtől, s Roseanna hirtelen elsírta magát. Szeme megtelt könnyel, mely végigcsorgott az arcán.
– Roger, szeretlek! Soha nem gondoltam, hogy így lehet szeretni egy férfit. Jobban szeretlek, mint legvadabb álmaimban hittem volna.

19. fejezet