Rain (Hudson 1.) 37 csillagozás

Virginia C. Andrews: Rain

Rain ​már tudja, milyen kemény tud lenni az élet. De az egész eddigi létet darabokra törő, a jövőt egyszer s mindenkorra megváltoztató titkot most fogja megtudni…
***
Rain Arnold, aki Washington D. C. gettójában nevelkedett, minden esélytelensége ellenére gyönyörű álmokat dédelget. Igyekszik, hogy minél jobb lánya legyen anyjának: sokat és jól tanul, otthon segít a háztartásban, és dacos húgával ellentétben kerüli a város utcáin leselkedő veszélyeket. De mindeközben nem tagadhatja le önmaga előtt, hogy idegennek érzi magát ebben a világban…

Aztán egy sorsdöntő éjszakán meghall valamit, amit nem kellett volna meghallania. Kipattan egy rég eltemetett titok, amitől gyökeresen megváltozik az élete. Egyetlen szempillantás alatt maga mögött kell hagynia mindent, amit addig ismert – a családot, amelyet szeretett, a környéket, amelyet otthonának tartott –, hogy ezentúl a számára tökéletesen ismeretlen, gazdag Hudson családban éljen. Ám ahogy Rain idegen maradt abban a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2000

Magyar Könyvklub, Budapest, 2003
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635478526 · Fordította: F. Nagy Piroska

kicsi_Coco P>!
Virginia C. Andrews: Rain

A történet nagyon hasonló a Ruby sorozathoz, sajnos szerintem ennél már látszott, hogy a szellemírónak nem sok önálló ötlete van, és hogy a legtöbb családi drámát már megírta. (Örökbefogadás, erőszak, szegénység, kamuterhesség, satöbbi).
Így túl nagy meglepetéseket már nem okozott, bár a Tükörikreknél viszont még jobb volt.
Pozitívum, hogy könnyen olvasható, a főszereplő lány tragédiája azért még az író minden sorozatánál meg tud érinteni, ha meglepni ugyan már egyre kevésbé is.
Ez a könyv is egy szegény ámde rendkívül jólelkű lányról szólt, akinek tudomására jut egy szörnyű családi titok, mely megváltoztatja a teljes életét. Majd kiderül, hogy a gazdagság nem megoldás mindenre, ráadásul a legtöbb gazdag gonosz is. :D
Ajánlani csak azért sem szeretném, mert ha valaki V.C.Andrewsszal ismerkedne, ne ezzel a kötettel kezdje, vannak ennél sokkal jobbak is!

halenka I>!
Virginia C. Andrews: Rain

Nem tudom, melyik volt előbb (ez vagy a Ruby), de nagyon látszott a hasonlóság a két könyv között. Mindenesetre el kell ismernem, hogy ennek ellenére is nagyon jó volt. Kíváncsi leszek, mi lesz Royjal és Rainnel. A gettós részek felkavaróak, a gazdag részek elszomorítóak voltak. Brody volt az és Roy, akiket nagyon megkedveltem. Látszott rajtuk, hogy mindketten más környezetben nőttek fel, ennek ellenére élő példái, hogy lehet jó embert találni bárhol (remélem, ez a kijelentésem a következő részekben sem változik meg).

Hajnalka_Ferencsák>!
Virginia C. Andrews: Rain

Már kamaszként olvastam az egész sorozatot, felnőttként azonban sok mindent tervezek újraolvasni. Megszereztem a kötetet antikvár példányban, így egészen alakul az írónő munkássága a könyvespolcon.
Rain a gettóban nő fel, de megtudja, hogy valójában örökbefogadták, és nevelőanyja egy jobb élet reményében elküldi az igazi nagymamájához. Rain vér szerinti családja dúsgazdag, magánlányiskolába küldik, lovagolni kezd és az iskolai színdarab főszerepét is elnyeri. De nehéz beilleszkednie, a sok hazugság,féltestvérei, igazi anyja nem az, amire számított.
Kicsit talán kiszámítható, laposabb történet, mint a megszokottak, nem volt annyi dráma, megbotránkoztatás, elszörnyedés, mint ami megszokott az írónő köteteiben (bár azt hiszem, ezt a sorozatot már a szellemírója írta talán…) Úgy emlékszem, a befejező történet volt a kedvencem, de homályosak az emlékek, várom, hogy végigolvassam a teljes 4 részt.

Sweetyke>!
Virginia C. Andrews: Rain

Megható volt olvasni, hogy Rain mennyire ragaszkodik a családjához, és mennyire védelmezi a húgát. És az új fényűző otthonában is csak a régi családjára vágyott.

orsoly1>!
Virginia C. Andrews: Rain

A Logan család története után a Hudson család történetét kezdtem olvasni. Az alap sztori ugyanaz, tinédzser lány felfedezi, h a szülei igazából nem is azok, akiket eddig hitt. Elindul, h felfedezze, milyen az igazi családja és ki is ő valójában. Az első kötet végére Rain megismeri az igazi családját, de még így is marad rengeteg titok, amiket talán a következő kötet felfed.

M_Lívia>!
Virginia C. Andrews: Rain

Elég olvasmányos, bár extra izgalmakat nem nyújt. Van benne olyan mozzanat is, amit én kicsit meseszerűnek érzek, de jól beleszőtte az írónő a cselekménybe, végül is nem vált ettől hiteltelenné. Szándékomban áll olvasni a folytatást is.

Panna>!
Virginia C. Andrews: Rain

Nekem nagyon tetszett!Potyogtak is a könnyeim.

Near >!

Azt akarom, hogy bízzál magadban. Higgyél magadban, és ezt lássa rajtad mindenki.

Near >!

Ha sokáig rágódsz valamin, a végén úgy találod, hogy lehetetlen megoldani. Csak menj oda, és csináld meg, amit meg kell csinálnod.

csillagka>!

A jó dolgoknak véletlenül, meglepetésszerűen kell megtörténniük velünk. Ha valami után nagyon vágyakozunk, úgy járunk, mint az, aki túl erősen szorít magához egy léggömböt: az álom egyszer csak kipukkan, s darabkái a semmibe hullanak.

halenka I>!

A vérségi köteléknél nincs erősebb kapocs.

Baba082>!

– Végtelenül bosszantó, arcátlan, arrogáns személy, akárcsak mindenki ott a kórházban. Csak beteg ne legyen az ember, ha el akarja kerülni ezeket az önjelölt szenteket. Az orvosok úgy viselkednek, mintha a vízen is tudnának járni. A nővérek úgy bánnak az emberrel, mintha teaidőben alkalmatlankodnánk nekik.

322. oldal 16. fejezet - Kiben bízhatok? (Magyar Könyvklub)

Near >!

…az embereknek egy idő után ki kell nyitnia a szemét, és levenni a fülhallgatót a füléről. A valóság nem tűnik el.

Near >!

Vajon mikor kapják meg a jók a jutalmukat?

Szelén>!

Rettenetes volt látnom, hogy apa és fia úgy küzdenek egymással. mint két oroszlán ugyanazért a felségterületért, amelyet mind a kettő a sajátjának tartott.

Hudson sorozat · Összehasonlítás