A ​legsötétebb óra (Hajnal 5.) 14 csillagozás

Virginia C. Andrews: A legsötétebb óra

Lillian ​élete tele van fényes mulatságokkal, ragyogással, és szép ígéretekkel, a Mama elbűvölő tündérmeséket mond neki és Eugenia húgának, minden derűs és romantikus. Senki, még a hűvös és mogorva Papa vagy bigott nővére, Emily sem árnyékolja be napjait – egészen addig, amíg Emily fel nem fedi születésének fájdalmas titkát, amit a Mama sem tagad. Lillian mégsem hajlandó elhinni Emilynek hogy ő egy gonosz átok, és mindenkire csak bajt hoz, még akkor sem, amikor a kedves és szelíd Eugenia hagyja elszakadni azt a vékony fonalat, amely az élethez köti, s Mama pedig még inkább visszavonul saját világába. Azonban mikor a végzet lesújt legkedvesebb barátjára, arra a fiúra, aki szereti, gyengéd és megértő vele, Lillian kezd hinni Emily fenyegető szavaiban. Elfogadja a reá mért büntetést, és a vezeklésben megtalálja a lelki vigaszt. Ahogy a Papa kártyaszenvedélye miatt az ültetvény elúszik, Lillianre újabb megpróbáltatások várnak. A pimasz, jóképű Bill Cutler hajlandó visszaadni a kártyán… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1993

Magyar Könyvklub, Budapest, 1995
300 oldal · ISBN: 9635482116 · Fordította: Tóth Attila

erta>!
Virginia C. Andrews: A legsötétebb óra

A Hajnal című sorozat 5. része az előző részeket foglalja össze, annak előzményeit ismerteti.
A Meadows-farm életét majd pusztulását ismerhetjük meg.
A Booth testvérek gyerekkorát a farmon, Lilian történetét olvashatjuk a könyvben. A csodás gyerekkor után, a titkokkal és hazugságokkal, tragédiákkal és veszteségekkel teli életét, míg férjhez megy. Férje elviszi délről a családi farmról, az óceán mellett lévő Cutler’s Cove-ba, hogy ne legyen boldogtalan beletörődik sorsába és beleszeret férje szállodájába ahol felnőtt erős üzletasszonnyá válik.

TCV P>!
Virginia C. Andrews: A legsötétebb óra

A Dawn könyvek előzményeit foglalja össze a könyv. Megtudjuk, hogy hogyan nőttek fel a Booth nővérek és a szálloda történetét is megismerhetjük. Ebben a részben Lillian (Cutler nagymama) pozitív szereplőnek van beállítva, akire mindig rájár a rúd, mint később Dawnra. spoiler Annyira aranyos, hogy Charlotte és Luther már gyerekkoruk óta gondoskodtak egymásról és védték egymást. Imádom Charlotteot!
Ami az egész sorozatban nem tetszett, hogy néhány szereplő nagyon hasonlított egymásra.
Laura Sue=Georgia
Clara Sue=Fern
Sissy=Tottie
A felnőtt Philip=Randolph

erta>!

– Látod ott azt az ágat, gyermek, ahogy hajladozik a szélben? – kérdezte.
– Igen, Henry – válaszoltam.
– Egyszer az anyám mondott valamit arról az ágról. Tudod, mit mondott?
Megráztam a fejem, aranyszőke varkocsaim finoman meglegyintették az arcomat.
– Azt mondta, hogy az az ág, amelyik nem hajlik meg a szélben, az eltörik. – Rám nézett nagy, sötét szemével, a szemöldöke majdnem olyan fehér volt, mint a haja. – Emlékezz rá, hogy engedj a szélnek, gyermek – tanácsolta –, így sosem fogsz eltörni.
Mély lélegzetet vettem. Úgy tűnt, hogy az engem körülvevő világ tele van bölcsességgel, tudással, gondolatokkal, filozófiával és babonával. Mindez ott volt az árnyékok formájában, a füstifecskék röptében, a hernyók színében és a tyúktojásokban megbúvó apró vérpettyekben. Csak figyelnem kellett, hogy tanuljak, de én szerettem kérdezni is.
– Mi történik, mikor eláll a szél, Henry?
Felnevetett és megrázta a fejét.
– Akkor, gyermek, elindulhatsz a magad útján.

Prológus