Lázadás ​2.0 42 csillagozás

Portland, Oregon
Natalie Wood végre úgy érzi, megvalósította legnagyobb álmát, amikor bekerül a város egyik legjobb egyetemének restaurátor szakára.
Barátaival egy klubba megy ünnepelni, iszogatnak, táncolnak. Legjobb barátnője még egy kissé kihívó ruhára is képes rábeszélni, azonban az este a lehető legrosszabb fordulattal zárul, és Natalie a rendőrségen köt ki. A szomszédos cellában egy fiúval, akinek ugyancsak nem kellene ott tartózkodnia.
A való világban az útjuk talán sosem keresztezte volna egymást, valami mégis összeköti őket. Natalie pedig minden erejével küzdeni kezd a láthatatlan kapocs ellen.

Eredeti megjelenés éve: 2020

Book Dreams, Gyömrő, 2023
Book Dreams, Gyömrő, 2020
Book Dreams, Gyömrő, 2020

Cute_bookworm_girl>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Nagyon vártam már, hogy olvashassam a könyvet. Megmondom őszintén, hogy fogalmam sem volt mire számítsak. De a kis részletekből, amiket az írónő megosztott, tudtam, hogy imádni fogom, és ez nem is lett másként. A történet belopta magát a szívembe.
Az első dolog, ami eszembe jut a könyvvel kapcsolatban, hogy érzelmekkel teli.
Az írónő olyan szépen és érzékletesen tudja megfogalmazni az érzéseket, hogy számtalanszor elszorult a szívem olvasás közben.
Nataliet már az első percben megkedveltem. Végig vele nevettem, sírtam, aggódtam és néhány helyzetben bizony szívesen lettem volna a helyében. Ezek mellett számtalanszor elgondolkoztam rajta, hogy vajon én mit tennék, ha hasonló helyzetbe kerülnék. Tetszett, hogy végig kiállt a döntése mellett, még ha néha kicsit elbizonytalanodott is.
Na és a másik főszereplő (a titokzatos fiú a másik cellában)… Az első gondolatom az, volt hogy imádom, a második már valami egészen más… khm… inkább nem részletezem. :) Aztán olvasás közben még legalább egy tucat különféle érzelem futott át az agyamon vele kapcsolatban…
Egyszóval ez egy csodás, romantikus, vággyal teli történet. Ami azon kívül, hogy kikapcsol, szórakoztat, el is gondolkodtat.
Mi az amit én tanultam belőle? Hogy merjünk a szívünkre hallgatni, mert az élet túl rövid, ahhoz, hogy mások elvárásai szerint éljünk.
Köszönöm, hogy olvashattam.:)

amy_air_s_book P>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Virgin Bergh könyvére egy kihívás keretén belül figyeltem fel, majd természetesen a kihívást nem sikerült teljesítenem szóval azóta is sokszor szemeztem ezzel a csodálatos borítóval
Nem tudom pontosan megmondani mi tetszik rajta, hiszen viszonylag átlagos de valami nagyon elrabolt.

Nos, egyik alkalommal a könyvtárban felfigyeltem erre a szépségre és gondoltam ha már hónapok óta tologatom akkor miért ne vehetném kézbe. Így is lett, haza hoztam majd elolvastam.

A történetünk főszereplői Natalie és Thomas, akik egy nem mindennapi helyszínen ismerkednek meg… mégpedig a börtönben… A nem szokványos helyszín összecsomózza életük szálait és kezdetét veszi kettejük világának találkozása. De a két világ megfér egymás mellett?

A történet kiinduló pontja nagyon felkeltette az érdeklődésemet, szerintem nagyon egyedi ötlet. Maga az alapkoncepció tetszik, a végkifejlet is, illetve az írói stílus is kedvemre való volt. Könnyed kikapcsolódást nyújtó romantikus besorolású történet volt.
Viszont a két szereplőtől falra bírtam mászni, főleg Thomastól. Bármennyire igyekeztem meg kedvelni őket, cseppet sem kerültek közelebb hozzám. Nem igazán értettem a gondolatmenetüket sem, mit miért tettek. Szóval kérdőjel nálam, hogy bizonyos dolgokat ha először nem akkor utána miért igen? Alaptalannak éreztem velük kapcsolatban néhány dolgot.

Egyszer olvasós történetnek tökéletesen megtette, kikapcsolódást nyújtott de ennyi.

sarahangel>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Olvasás közben egy darabig vegyes érzéseim voltak a könyvvel kapcsolatban. Egyrészt nagyon olvastatta magát, és érdekelt, hogy mi fog történni. Másrészt a főszereplőknek sokszor sikerült felidegesíteniük. Natalie-val ekkor még valahogy nem tudtam szimpatizálni. Az elején ugye le van írva, hogy ő egy tipikus ’jókislány’, meg amolyan könyvmoly, befelé forduló típus. Ehhez képest amit a börtönben művelt, meg a későbbiekben, nem pont erre vall. Natalie még ezek után is úgy gondol magára, hogy ő egy visszahúzódó ember, aki mindig a helyes úton lépked, és nincsenek meggondolatlan cselekedetei. Egy introvertált ember szerintem nem ilyen.

Nathan spoiler is megéri a maga pénzét, ő az a tipikus elkényeztetett gazdag családból származó gyerek, aki hozzá szokott ahhoz, hogy minden az ölébe hull, semmiért sem kell megküzdenie.

Ami tetszett, hogy Natalie-ban megvan a becsület, hogy munkával keresse a kenyerét. A méltósága viszont sokszor meginog, amikor Nathanről van szó. Amikor épp – jogosan – nagyon mérges rá, a fiúnak akkor is sikerül pár perc alatt a hatása alá vonni. A történet jó darabig erről szól, és ezek után már tényleg kíváncsi voltam, hogy lesz-e ebből egy normális kapcsolat, ami nem csak az ellenállhatatlan vonzalomról szól.

Néhány fejezet Nathan szemszögéből íródik, viszont ez már E/3-ban. Nagyon sajnáltam, hogy nem E/1-ben, úgy még jobban beleláthattunk volna a fejébe. Mindenesetre az körvonalazódni látszik ezekben a részekben, hogy a szülei nagyon elrontották a nevelését, és azért lett olyan, amilyen. Amikor pedig végre történik valami igazi az életében, spoiler.

Innentől lett számomra igazán érdekes a történet, mikor bekövetkezett az a bizonyos fordulópont, ami elég fájdalmas volt. Aztán ahogy haladtunk előre, sikerült megkedvelnem a szereplőket. Sokkal inkább a koruknak megfelelően viselkedtek, olyan kis cukik voltak.

Nem volt egy egyszerű kapcsolat az övék, de minden jó, ha spoiler, a boldogságot nem adták könnyen, ehhez fel kellett nőniük a szereplőknek (főleg a srácnak).

Ethan volt az a szereplő, aki már szinte tökéletes, a valóságban szerintem nincs is ilyen ember. Na őt sajnálni lehetett. Nem tudom, tervez-e neki külön könyvet az írónő, szerintem megérdemelné ő is spoiler.

Tímea_Szabó_4>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

A történet egy egészen merész szituációval indul. Egy jó „kislány” a rendőrségen köt ki aztán megismerkedik egy titokzatos sráccal. Natalie-ban olyan tulajdonságokat fedeztem fel, amik bennem is megvannak, rám is jellemzőek. Egy ideig szimpatizáltan is vele. A főszereplő fiú pedig hagy maga után kívánni valót. A könyvet a Miután sorozat és az egyszerű romantikus regények közé tudnám beilleszteni. A könyv elején tetszett, hogy nem sablonos, és a két fiatalnak nem egyszerű a dolga egymással. Viszont a könyv közepe felé már nekem túl sok lett az apró drámákból. Képbe került egy bizonyos unokatesó is. Őszintén szólva nekem sokkal szimpatikusabb volt. Titkon neki szurkoltam. Aztán bekövetkezett a nem vár csavar, csak hogy még jobban ne tudjam merre is van az előre.
A könyv vége nem lepett meg, az elvárt happy end-et megkaptam.
Összességében úgy érzem, hogy bár a könyv eleje igazán tetszett, de ez nem az én könyvem volt!

PikiKiki>!

Borító :5/5
Írónő : még új
Könyv : hm…
Sok pozitív értékelést olvastam, kaptam a könyvről,nekem mégis hiányzik valami belőle ami megfogott volna, így nem tudtam max pontot adni rá.
Olvasni jó volt, nem untatott. Érdekelt, hogy mégis mi lesz a vége, az alapstory jó. A szereplőket nem igazán kedveltem meg,ez a tény is lehet ami miatt nem vett le a lábamról. Nataliet nem igazán értettem, a cuki csajsziból hirtelen a szöges ellentéte lett.

Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Miután elolvastam a Fckin July novellasorozat első részét, nem volt kérdés, hogy olvasnom kell tőle. Teljesen magával ragadott a stílusa, ahogy ír, és ez Natalie és Thomas könyvénél még inkább kiteljesedett♥ Érzelmi mélységek és magasságok, szenvedély és imádnivaló történet. Natalie igazán nagy fejlődésen ment keresztül, hiszen a spoiler, Thomas pedig spoiler. Nekem nem volt sem sablonos, sem pedig kiszámítható, csak faltam az oldalakat és gyűrögettem spoiler!♥ Imádtam!!

inci81 P>!

Virgin Bergh: Lázadás 2.0

A fekete vár volt az első, amit Virgin Berghtől olvastam, majd megjelent a Lázadás 2.0, amely, egy teljesen más történet. Mindenképpen szerettem volna elolvasni, így hamar beszereztem, de sokáig kellett várnia a polcomon, hogy sorra kerüljön annak ellenére, hogy nagyon kíváncsi voltam rá. De talán most volt itt az ideje, hogy előszedjem.

Túl egy könyvén és pár novellájánn ma reggel végre elkezdtem az írónő Lázadás 2.0 című regényét.
A reggeli kávé mellett nyitottam ki, aztán olvastam munkába menet, onnan jövet, majd hazaérve leültem, és se keltem, míg a végére nem értem.

Egy érzelmekkel teli szenvedélyes szerelem története a Lázadás 2.0.
Két koránt sem tökéletes fiatal sorsát ismerhetjük meg akik keresik a helyüket az életben, lázadnak, de akik ennek ellenére képesek belopni magukat az ember szívébe.
Meg kell tanulniuk, hogy nem elég lázadozni, hanem tenniük kell azért, hogy elérhessék álmaikat, azt amire igazán vágynak.
Nehéz utat kell bejárniuk a főszereplőknek, aminek során érzelmi hullámvölgyek és magasságok várnak rájuk.

Voltak olyan részek, amelyek annyira megindítóak, szívfacsaróak voltak, hogy nem bírtam könnyek nélkül.

Szerettem olvasni ezt a könyvet, kíváncsian várom az írónő következő történetét.

Dream_Baby>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Igaz, mára szinte már alig lehet beszerezni az írónő ezen kötetét, azonban nekem volt lehetőségem elolvasni, és most be is mutatom nektek. Virgin Bergh könyve az oregoni Portland városába repít, ahol egy fiatal lány váratlan döntése miatt, az élete egészen új fordulatot vesz.

A történet egy lassan kibontakozó szerelem története, ami megtanít arra, hogyha igazán szeretünk valakit, akkor nem félünk szembemenni mások elvárásaival. Fontos eleme még a kitartás és a hűség is, amely sok alkalommal teszi próbára a szereplők lelki és érzelemvilágát.

Bővebben: https://bdmagazin.hu/dream-baby-blog/dream-baby-blog-vi…

takácsera>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Imádtam a könyvnek minden sorát. Érzelmekkel teli történet. Sokszor nevettem, sírtam a történet olvasása közben. Nagyon szerettem Natalie és Thomas karakterét. Bíztam benne, hogy minden rendben lesz köztük. Egy újabb szuper könyv az írónőtől. Köszönöm az élményt. Várom a következő könyvet.

Zsanett>!
Virgin Bergh: Lázadás 2.0

Igazából nem is tudom,hogy mit is írjak. Összességében tetszett könnyed mégis érzelmekkel teli történetet olvashattam, ami elgondolkodtatott. Natalie és Thomas hol idegesített hol szerettem őket a makacsságuk illetve a kitartásuk miatt. Bíztam benne, hogy a sok akadályt le tudják győzni. Az viszont tetszett, hogy Natalie véleménye, kitartása és elhatározása megmaradt még ha meg is ingott egy kicsit de az szerintem érthető volt. Thomas pedig a történet folyamán tudott fejlődni még ha voltak rossz döntései is. Amit megmutatott a történet az az, hogy ne mások elvárásai szerint éljünk hanem aszerint amit mi magunk szeretnénk. Nekem a kedvenc szereplőm az Ethan lett.

lorettaa>!

Ha valakinek tényleg kell a másik, akkor harcba száll érte, nem csak a szája jár, és nem futamodik meg az első alkalommal. Ő azonban egy sikertelen próbálkozás után fel is adta.

Heniko_Sakka IP>!

Ethan valóban helyes volt, és iszonyat jó testtel áldotta meg az ég, vagy épp a BioTech USA.

249. oldal, 15. fejezet - Lázadás 2.0 ( Book Dreams 2020)

BBetti86 >!

Szerintem nem probléma, ha valakinek kicsit küzdenie kell a céljaiért. Nagyon el tudnak ám kényelmesedni az emberek, ha minden csak az ölükbe hullik.

lorettaa>!

Nem értettem, miért érdekel engem ezek után egyáltalán az ő sorsa, csak abban voltam biztos, hogy nem engedhetem így el!

lorettaa>!

Tizennyolc évem alatt főleg a könyvek jelentették számomra a kikapcsolódást, kevés embernek nyíltam meg igazán, minden erőmmel az egyetemre összpontosítottam.

lorettaa>!

Legbelül egy kis hang mégis arra bíztatott, hogy tegyem meg, éljek a lehetőséggel, mert ki tudja mikor lesz ilyen legközelebb.

Bookaholic77 >!

Az igazi énem biztosan elítélt a meggondolatlan viselkedésem miatt, de egy csendes könyvmoly nem keltette volna fel a srác érdeklődését.

Bookaholic77 >!

Alig villant fel előtte a fény, ami az igazi szabadságot világította volna meg előtte, máris elsötétült előtte az út.

Bookaholic77 >!

A házukban mindig a nyomomban volt, legalábbis a barátjának nevezett. Az is több volt, mint a semmi. Sokkal jobban esett még ennél a közömbös pillantásnál is, amit kaptam tőle. Az elkövetkező percekben levegőnek nézett, miközben ő olyan fontos lett számomra, mint a levegő, ami nélkül nem tudtam volna élni.

Cute_bookworm_girl>!

Utóbbi volt Nathan! A sűrű fákkal, bokrokkal benőtt park. Gyönyörű látvány volt az út széléről nézve, csak beljebb merészkedve döbbent rá az ember, milyen könnyű is benne eltévedni.