A ​tipográfia mestersége – számítógéppel 30 csillagozás

Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel

Ez a kézikönyv szinte mindenkihez szól, aki szövegek előállításával foglalkozik. (A számítógépek elterjedésével minden embernek egy kissé tipográfussá is kell válnia.) E könyvből elsajátíthatóak az alapok – de félreértés ne essék, nem szövegszerkesztő vagy tördelőprogramok leírását tartja kezében a tisztelt olvasó, hanem amit azon kívül tudni kellene mindnyájunknak ahhoz, hogy kulturált tipográfiai formába tudjuk önteni szövegeinket. Ha szeretné tudni, hogy milyen oldalméretet válasszon, hogy mekkorák legyenek a margók, hogy melyik betűtípus alkalmas a szövegnek és melyik a címeknek, akkor segítséget nyújthat ez a könyv, melyben számos olyan ismeret is helyet kapott, ami már a tipográfia magasiskolájának nevezhető.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris kézikönyvek

Osiris, Budapest, 2004
Osiris, Budapest, 2002
258 oldal · ISBN: 963379529X
Osiris, Budapest, 1999
258 oldal · ISBN: 963379529x

imma A+P
Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel

Vannak benne sötét foltok, unalmas foltok, és néha nem voltam benne teljesen biztos, hogy nem egy űrlény írta ezt a könyvet. Őszintén, ki tud ennyi mindenre odafigyelni? Szédületes!
Mindenesetre sok hasznos, szép és jó dologról is ír, és a kedvem sem sikerült elvennie. Úgyhogy biztos fellapozom még.

Ferenc_Talabér
Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel

Annyira érezni benne a szerző szakma iránti tiszteletét és szeretetét. Élmény volt olvasni, és természetesen alap minden tipográfiával ismerkedni vágyóknak.

Borka_V_Szabó IP
Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel

Régi, de aranyigazságokat tartalmaz, és minden digitális kiadványszerkesztés alapja. KisBiblia! Ezen „nőttem fel”. Mindenkinek ajánlom (könyvtárban, antikváriumokban talán fellelhető).

Veress_Éva
Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel

Az ismeretterjesztő stílus zseniális, minden sorát élveztem, nagyjából le is fedi a szakma alapjait. Persze lehetett volna még nagyon sok mindent írni, de nekem így is nagyon tetszett.

Ri_ver P
Virágvölgyi Péter: A tipográfia mestersége – számítógéppel

Nagyon hasznos kis olvasmány annak aki érdekelt a témában. Tetszett, hogy magában a szövegben hozza a példákat, nem külön kiírva, így sokkal jobban megjegyezhetőek, ráadásul általában angolul is leírja a fogalmakat.
A végén a fogalommagyarázat egy igazi kincsestár.