Hasta ​I. 2 csillagozás

Szellemi tanulmányok
Virág László (szerk.): Hasta I.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A művek szerzői: László András, René Guénon, Aleister Crowley, Virág László

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hasta Persica

Persica, Budapest, 2014
122 oldal · puhatáblás

Lucifer

Lunemorte P>!
Virág László (szerk.): Hasta I.

„A Mágusnak mindenét be kell építenie piramisába; és ha ez a piramis a csillagokig akar érni, milyen széles alapokkal kell rendelkeznie! Nincs olyan tudás és nincs olyan hatalom, amely a Mágus számára haszontalan."

A legkiemelkedőbb írás számomra: Aleister Crowley – A bot.

Szintén nagyon értékes írások:
Segax – Ismétlés – Az eredet kapcsán
László András – Religio
René Guénon – Szív és agy
Jupiterhez

Számomra kevésbé élvezhető alkímiai írások:
Virág László – A kénről
Philaléthés – Szabad bejárás a király zárt palotájába

A válogatás témája elég sokrétű, mégis szükséges némi előismeret a különféle vallásokat, az ezotériát és az alkímiát illetőleg. Valószínűleg az utolsó két írás is élvezhetőbb lett volna számomra, ha előzőleg jobban belemélyedek az alkimizmusba…Ezt az apróságot kivéve egészen hasznos információk birtokába jutottam, feltétlenül el kell olvasnom a sorozat többi darabját is.

Lunemorte P>!

A megismerés elvileg és gyakorlatilag kizárja a partikularitást, kizárja azt, hogy egyetlen vallás, egyetlen irányzat mellett foglaljon valaki állást.

42. oldal, László András: Religio

Kapcsolódó szócikkek: megismerés · vallás
Lunemorte P>!

A Szív, véleményünk szerint, a kozmikus élet helye és megőrzője.

49. oldal, René Guénon: Szív és Agy

Lunemorte P>!

Valaha én is ember voltam: annak hívtak legalábbis, s én elhittem ezt jó darabig.

10-11. oldal, Jupiterhez

Lunemorte P>!

A megismerést semmi sem pótolja.

31. oldal, László András: Religio

Lunemorte P>!

Reád várni a célt jelenti, nem a kezdetet.

61. oldal, Aleister Crowley: A bot

71. oldal, Aleister Crowley: A bot

Lunemorte P>!

Eső vagy, mennydörgés, teremtő atya, ám csak ruhád ez; titkod mélyebb. Hívlak hát, magadból részesíts, s magamból én is részesítlek! Hívlak! Elmémben oszlasd el a párát, üsd le a gőgöt, szárítsd fel a ragaszkodást, áztasd hűségem magvait, és légy világosságom!

7. oldal, Jupiterhez

Lunemorte P>!

Ha egyszer létrehoznák a teljes Bibliát, az a szent könyvek összességét jelentené, amibe természetesen beletartozna mindaz, ami jelenleg is a Biblia címszó alatt benne van, és az apokrif iratok teljessége, ugyanakkor ennek része lenne a hindu tradíció, vagy a buddhista hagyomány, vagy az iszlám maga, vagy az ősi indián hagyományok szent könyvei. Benne lennének a Védák, az Upanisadok, benne lennének azok a hermetikus iratok, amelyek az eredeti gnosztikus tradicionalizmust, gnosztikus kereszténységet megalapozták, vagy a Korán. Ez lehetne az a biblikus kiindulópont, amiből tényleges érvényű teológiát ki lehetne alakítani. Amíg nem a szent könyvek teljessége az imádkozás külső alapja, addig szellemi partikularitásban van az ember.

41. oldal, László András: Religio

Lunemorte P>!

Csak azok boldogok, akik az elérhetetlent vágyják.

71. oldal, Aleister Crowley: A bot

Lunemorte P>!

Esszenciájában a Mágikus Akarat kettős jellegű, mert kiindulást és célt előfeltételez; ha azt akarom, hogy valami legyek, azzal elismerem, hogy nem vagyok az.

61. oldal, Aleister Crowley: A bot

Említett könyvek