Éjfél 14 csillagozás

12 novella félelemre és romantikára éhezőknek
Violet C. Landers: Éjfél

Amikor Éjfélt üt az óra, sokunkat elfog a borzalom, hiszen olyan misztikum lengi körül. Halál, kísértetek, gyilkosságok… a másik oldalon szerelem, szenvedély és romantika. Te melyiket választod? 12 novella szól most azoknak, akik szeretve akarnak borzongani és borzongva szeretni. Egyszer mindannyiunkért eljön… az Éjfél.

Publio, 2015
Publio, 2015
puhatáblás · ISBN: 9789634242116

ap358 P

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Értékelem az alkotó ötleteit, igyekezett minden novellát különös, misztikus vagy éppen drámai csattanóval zárni. Nekem személy szerint klisésnek tűntek, de lehet, egy kezdő olvasó érdekesnek találhatná őket.
Ingyenes magánkiadás révén hozta a jól megszokott:
– helyesírási hibákat (kedvencem: „A tömeg lassan oszlódni kezdett.” Nyugalom, valójában itt csak elvonult a tömeg. )
– a páros testrészek helytelen használatát (szemeim – helyesen: szemem)
– mondatszerkezeti gondok
– és a gondolatjel hiánya spoiler
Amik zavartak olvasás közben:
– A karakterek számomra távoliak maradtak, nem tudtam meg róluk semmit, a novellák csak a cselekményre orientálódtak, a leírások elmaradtak.
– Az első 2 novellánál vártam a humoros csattanót, majd rájöttem, ez tényleg misztikus akart lenni. Ellenben nem volt feszültségkeltés vagy árnyalás, ami leginkább a megfogalmazás egyszerűsége miatt lehetett.
– Majdnem mindenhol ugyanazok a nevek bukkantak fel, így azt hittem, összefüggő novellák lesznek, amik a végén kiadják Sára teljes életét, de nem, mert hiába sokszor Balatonalmádi a helyszín, és hiába találkozunk többször is a Sára névvel, a karakterek nem azonosak. Ez zavart.
– Egyszer magyarok a szereplők, egyszer meg külföldiek, volt olyan novella, ahol meg mind a kettő megjelent. Egy novelláskötetett egységesebbnek vélnék.
– Logikátlanságok:külföldi karakterek, de az autó rendszáma magyar, kilómétereket mennek, majd megemlítik, „bármelyik államban is élnétek”. Most mi van? Nem tudtam helyben elhelyezni a sztorikat.
Ezeken a novellákon lehetett volna még bőven dolgozni… szerintem.

Viktória_Erdei

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Jó kis gyűjtemény. A legjobban a Retró érzés novella tetszett. Sajnos a mai, rideg valóságot írja le, hogy mennyire hozzá vagyunk szokva a technikai kütyükhöz.

Molymacska P

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Az alap koncepció nem volt rossz, de látni lehetett, miért utasítják vissza a pályázatokon.
A történetek az én szám ízének sablonosak voltak, és picit sem ijesztőek. Ahhoz, hogy valamit is megmozgassanak bennem, azért több és jobb leírás szükségeltetik. Azt is jó tudni, hogyan írunk le egy olyan személyt aki a múltból jött (nem úgy hogy 1910-es ruha van rajta. Na ott a falat kapartam, hogy mi ez már! Ha semmiképpen nem akarod részletezni a ruháját, ami mondjuk a riogatásban segítene, legalább a történelmi eseményhez hasonlítsd :D )
A másik, ami számomra erős tikkelést okozott, hogy voltak visszatérő elemek (nem a ház-horrorra és az időutazós kísértetekre gondolok most perpill) mint például a Sára név (ugye nem így hívják az írónőt valójában?) Balatonalmádi (viszont tuti itt született). Ez azért nem jó, mert egyszer el lehet lőni, de egy köteteben többször már eléggé… hát nem jó.
Szerintem itt most túl nagy volt a cél, és nem sikerült elérni. Romantikus helyenként volt, horror megpróbált lenni, de olyan igazán ütős novellák nem voltak. Sajnos… Többet vártam tőle…

Perly P

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Összességében tetszett. Nem igazán értem a romantikával és a borzongással való dobálózást, annyira azért nem volt sok belőlük. A romantika esetében nem is baj, hogy nem csöpögtek a történetek a rózsaszín sziruptól, de azért jobban is rám hozhatta volna a frászt az írónő. Ha emlékem nem csal, csak három novellánál borziztam bele a félelembe: A Sikolyok a sötétbőlnél, a Száguldó félelemnél és a Véres mámornál, utóbbinál nagyon.
Azokból a novellákból, amikből két változat is volt, általában csak az egyik tetszett (asszem, mindig pont az első). Főleg ezeknél éreztem azt, hogy olyan szívesen olvastam volna még őket, illetve a kidolgozottságuknál is volt némi hiányérzetem.
Kedvencem a Retro érzés @ szerelem volt.

Dorka50 P

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Egész kellemes olvasmány volt. Nem volt horrorisztikus, de voltak benne nagyon jó ötletek. Összességében szerintem nem volt rossz. Jó kis kikapcsolódás volt olvasni ezeket a novellákat.

Vhrai P

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Jó kis gyűjtemény. Nagyon tetszett, hogy egyes novelláknak többfèle befejezèse van. Lehet válogatni, hogy kinek melyik tetszik…
A kedvencem a Retro èrzés @ szerelem, rávilágít mennyi minden el van rontva a mai világban….

Sziduri

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

A történetek alapvetően jók lennének, de még nagyon sokat kellene dolgozni ezen a szövegen. Kár értük. Csiszolni kellene a stíluson, helyesíráson, fogalmazáson. Szerintem korrektor se látta. Néhol izgalmas és gördülékeny a szöveg, máshol eléggé erőltetett és a néhány mondatban odavetett események, leírt érzések sokkal hosszabb, mélyebb kifejtést igényelnének. Van, hogy a szereplők szájába olyan kifejezéseket ad a szerző, ami nem odavaló. Pl. egy 90 éves néni szerintem nem használná azt a szót a válására, hogy „szétmentünk” a férjemmel. A romantikus végkifejletek pedig néha annyira nevetségesen mesebeliek, hogy teljesen valószerűtlenné teszi az egészet. (Még a kísértetes részek is hihetőbbek.) Azért nem akarom lehúzni az egészet, izgalmas, jó sztorik lehetnének ebből, de így, ebben a formában nem egy élvezetes olvasmány.

bessy85

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Volt benne egy két érdekes sztori, de semmi extra.

TiszlaviczMarcsi IP

Violet C. Landers: Éjfél 12 novella félelemre és romantikára éhezőknek

Tizenkét történet a bizonyítéka Violet C. Landers határtalan fantáziájának. Szinte mindegyik történet más és más. A kedvencem a Lángokba borult nyár volt, a maga kedves, de mégis borzongató, ugyanakkor határtalanul édes módján.
A Retro érzés @ szerelem c. pedig csontig hatoló őszinteséggel világít rá napjaink torz és rideg valóságára!
Nagyon élveztem az olvasást, bár néha az volt az érzésem, a mondatokat csak úgy odapakolták egymás után – hiányzott belőlük a lendület, az élet, de ezt csak az átvezetésekkor éreztem.
Az utolsó novella is nagyon megragadott a maga váratlan, véres befejezésével!

Ferger_Annamária I

Én olyan világban akarok élni, amikor még számítottak az érzelmek. Amikor az emberek meghallgatták egymást és próbáltak segíteni egymáson.

Retró érzés @ szerelem

ap358 P

– Szerelem? Milyen ódivatú szó! A szerelem retró érzés.

Viktória_Erdei

– Hát hol nézed a filmeket?
– Letöltöm, mint mindenki más – vont vállat István. – Megnézem. Ha tetszik, megtartom, ha nem meg kitörlöm. Csak a helyet foglalná, semmi mást. Van három terabájtnyi tárhelyem. Meg van még három terányi helyem Felhőben is.
– Sose hallottam még ilyen dolgokról. Mintha nem is egy világban élnénk. Miért van szükséged ilyenekre? Nem vágysz arra, hogy a csillagokat nézd, és közben ábrándozz? Hogy emberek között légy és ne egy géppel töltsd minden idődet?

Retro érzés @ szerelem