Rejtély ​Egyiptomban (Alexandrosz 2.) 17 csillagozás

Violaine Vanoyeke: Rejtély Egyiptomban

Violaine ​Vanoyeke az ókori irodalom és civilizációk elismert professzorasszonya, emellett nyelvész, történelmi munkák és regények írója. Alexandrosz kalandjainak első kötete magyarul A fáraó titka címen jelent meg a Gold Book Kft. gondozásában.
Alexandrosz, II. Ptolemaiosz fára fia, kis híján merénylet áldozata lesz a Théba felé vezető úton. Hamarosan bizarr haláleset és különös eltűnések követik egymást Alexandrosz felesége, Heleé családjában.
Vajon ki kívánja a fiatalember és a hozzá közel állók vesztét? És mit rejteget valójában Helené nagybátyjának új menyasszonya, a felkavaró szépségű egyiptomi nő?
Violaine Vanoyeke csodálatos és izgalmas regénye a Krisztus előtti harmadik században játszódik, és a mesés Alexandriától egészen a Királyok Völgyéig kalauzolja az olvasót. Egy olyan vidékre, ahol még mindig élnek Egyiptom több ezer éves hiedelmei és szokásai.
„Violaine Vanoyeke újabb érdekfeszítő regénnyel lepett meg minket a modern kor stílusában. Az írónő… (tovább)

Gold Book, Debrecen

Chris_Land I>!
Violaine Vanoyeke: Rejtély Egyiptomban

Érdekes módon ez a regény nem lett a kedvencem. A vonal, a szereplők, a párbeszédek, maga a cselekmény valahogy nem vonzott, csak a helyszín. Ez pedig édeskevés ahhoz, hogy megtaláljam benne azt, amit keresek egy könyvben, azaz: leköti a figyelmet, olvastatja magát, s letehetetlenné válik számomra maga az alkotás. Nem az volt, sajnálom, talán nagyon is Agatha Christie könyveire hajazott a történet.

marilyn_marilyn>!
Violaine Vanoyeke: Rejtély Egyiptomban

Oké, most tegyük félre azt, hogy nagyon hasonlít A.C. regényére.
Maga a történet egész jó. Meglátszik, hogy az írónő professzor asszony. Nagyon sok információt kapunk a régi Egyiptom szokásairól, vallásáról, hiedelem világáról, hétköznapjairól. Mivel nagyon szeretem Egyiptomot, így ez számomra sokat jelentett.
Ami határozottan nem tetszett benne, azok a párbeszédek voltak. Néha olyan érzésem volt, mintha egy teljesen hétköznapi ember odavetne néhány sort. Na ne már, hogy így beszéltek egymással! Most akkor vagy történelmi regényt ír vagy mait, de ez így borzasztó volt. Lehetett volna ez egy nagyon jól megírt történelmi regény, de hát nem az lett.

Alexandrosz sorozat · Összehasonlítás